Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] 4. Poneglyph Nerede?

Bu teori

• olmuş dostum

Kullanılan: 37 46.8%
  • olmamış babalık

Kullanılan: 45 57.0%

• Kullanılan toplam oy
    79
Bence kalan 2 ponede Kaioda'da olabilir. Bu forumda okumuştum galiba bi teori vardı Shanks Kaido'yu WB'yi engellemesin diye durduruyordu. Burda bi arkadaş pone vererek durdurmuş olabileceğine iddia etmişti. Bence mantıklı sonuçta Shanks Kaido ile dövüşmüş olsa bu kadar çabuk toparlayarak MF'ye gelemezdi.

Link ekledim altlarına bir de öyle bakmanı rica edebilir miyim? Yine de gözükmez ise senin için tekrar çizer sana özel gönderirim. Sildim çünkü.

Renkli olan yerler dördüncü olan adanın olabileceği her hangi bir konumu.

Bunu eklememiş olmak benim hatam, kesinlikle olabilitesi var. :)
Tmm görebiliyorum şimdi teşekkürler.

Peki sizce raftel Atlantis mi ? Bellkide bu yüzden bulanamadı bunca Zaman

Aynı şekilde düşünüyorum.

Ek olarak, teorinin bir kısmına katılıyorum, raftelin yerini bulacak kişi kesinlikle Nami olacak, Log Pose u da kullanacak hatta ama bunun 4. Pone bulunmadan mümkün olacağını düşünmüyorum.

Bence 4. Pone Red Line la alakalı bi yerde, duvara neyin gömmüş olabilirler.

4. Ponegliph sadece yön ponegliph'i değildir.Bu yüzden Majost.dadır. Doflamingo'nun kozu da bu bana göre.
Ama şuan ki güçleri ile giremeyecekleri için birkaç sayfa önceki Kozu Klanının gülü Momo bir şekilde yazacakları söyleyecek Robin not alacak ve bam Raftel yolu tabi öncesinde power uplar gerekiyor.Elbaf'a falan giderler.Teach'in ki daha kolay olacak o da Roger'ın notlarından bir şekilde yolu bulup gidecekler falan.Telefondan girmesem bir teori yapardım da şimdilik bu kadar.

saçma bir teori. Nedenine gelirsek, siz adaları simetrik yerleştiriyorsunuz. 4. olmadan bulunması iki boyutta bile imkansızken. Denizin altında ve denizin üzerinde olabileceği düşünüldüğünde komple imkansız. Bunu daha öncede çizerek anlattık. 3 tane noktayı çizip simetriğine koymuşsunuz ama diğer taraftada olabilir 4. ada o zaman log pose hangi adayı gösterecek. Bu şekilde bulunamaz.
Şöyle ki LP bir adaya gittiğinde önceki değerleri sıfırlayan bir sisteme sahip. Ayrıca 2 boyutu algılayan bir sisteme sahipse işaretlenilen yere gittiğinde sürekli dönecektir. BU demek oluyor ki Z ekseni üzerinde ya pozitifte ya negatif. Sonuç olarak böyle bir bulguyla ya 4. poneglyph bilinmeden bulunabilir Raftel. Eğer 3 boyutlu yön kavramına sahipse (ki Balıkadam Adası'na giderken Nami'nin yönlendirmesiyle gitmişlerdi.) LP iş zaten çok daha kolay. Ben çizemediğim için iki boyutta bıraktım. Direkt olarak "hacım bu çok saçma o kadar söyledik bea." demektense eleştri dozunu azaltıp güzelce haksız olduğum noktaları yazabilirdin. Yine de nezaketen teşekkür ediyorum okuyup "iplediğin" için.

@Mug1wara uzun zamandır bişeyler yazmıyodun serhat :), böyle birşey yazman güzel olmuş eline sağlık.
Yazdığın teoriye gelecek olursak olma ihtimali var. 4. RP ye gerek kalmayabilir ve Naminin çok etkili olacağını düşünyorum. İşin aslı şu herşeyin sesini duyma konusunda etkili olacağını düşünmüyor değilim. Hatta biraz daha ileriye gidecek olursak Roger kitabeleri okuyamamasına karşılık onların sesini duyabiliyordu ve D. lerin bu kitabelere haki yardımı ile gözle görülemeyen ancak sadece bu "herşeyin sesini duyma" ile algılacak birşeyler koyduğunu düşünüyorum. Belkide yol kitabeleri birbirlerinin yerlerini söylüyor olabilir. H.Kaki ve K.Haki nin bu işte rol oynuyabileceğini düşünüyorum.
Tekrardan eline koluna sağlık :)

@Mug1wara uzun zamandır bişeyler yazmıyodun serhat :), böyle birşey yazman güzel olmuş eline sağlık.
Yazdığın teoriye gelecek olursak olma ihtimali var. 4. RP ye gerek kalmayabilir ve Naminin çok etkili olacağını düşünyorum. İşin aslı şu herşeyin sesini duyma konusunda etkili olacağını düşünmüyor değilim. Hatta biraz daha ileriye gidecek olursak Roger kitabeleri okuyamamasına karşılık onların sesini duyabiliyordu ve D. lerin bu kitabelere haki yardımı ile gözle görülemeyen ancak sadece bu "herşeyin sesini duyma" ile algılacak birşeyler koyduğunu düşünüyorum. Belkide yol kitabeleri birbirlerinin yerlerini söylüyor olabilir. H.Kaki ve K.Haki nin bu işte rol oynuyabileceğini düşünüyorum.
Tekrardan eline koluna sağlık :)
Yorumların için çok teşekkür ediyorum. :) Dediğin şeyin kafada olur yanı var. Ama işte konu açacak kadar bulgu yok o yüzden konuda bahsetmek istemedim o mevzudan. :) Baktığın zaman "her şeyin sesini duyabilmek" çok büyük bir güç. Ray-san da diyordu zaten: "Sizin Oharalı bilginler ile bizler asla kıyaslanamayız, biz sadece korsanız. Roger ise her şeyin sesini duyuyordu."

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık