Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] 4. Poneglyph Nerede?

Bu teori

• olmuş dostum

Kullanılan: 37 46.8%
  • olmamış babalık

Kullanılan: 45 57.0%

• Kullanılan toplam oy
    79
Eline sağlık güzel teori olmuş. Katılmadığım 1-2konu var onları yazayım önce. 4.pone Shanks da çıkmaz diye düşünüyorum. Bana 4. poneyi Momonuske Luffy'e söyleyecekmiş gibi geliyor. Kouzuki klanindan geri kalan tek kişi o çünkü.Tayfa 4. poneyi bulamicak ve orada Momonuske geçmişini hatırlayıp taşda yazılanları Luffy'e sölicek.

Diğer bir konu ise Nami'nin pusulası bi noktadan sonra iş görmeyecektir. Ada manyetik alan veya başka bir güç ile korunuyordur büyük ihtimalle(Lost adası).Bu yüzden 4. pone gerekli olacaktır.Biz haritayı 2 boyut olarak düşünüyoruz ama 3 .boyutda çıkabilir (x,y,z düzlemi gibi düşun) Tabi bunların herşeyi varsayım senin dediklerinde çıkma ihtimali var.Yazi için tekrar eline sağlık.

Yorum yapma şansını buldum sonunda. Teori güzel. Shanks da olması mümkün. Lakin benim kafamda 2 olasılık var.

1. Si WB. Bana göre Roger'dan sonra o kitabelerin biri denizlerin en güçlü otoritesine geçti. En güvendiği adasında onu tutuyorlar. Kaido düştükten sonra alınacak 3. Kitabeden sonra umutlar tükendiğinde 4.'nun yerini Marco söyleyecek. Elbette WB'den kalan adaları BB topladığından bu ada onun kontrolunde olacak. BB bunu biliyor mu yoksa habersiz mi bilemiyorum. Yanı dolaylı olarak son kitabe icin BB'ye kafa tutulacak. BB'nin kazandığı bir senaryoda 4 kitabeyi elde etmesi mümkün. Bana göre raftel'i önce bulacak kişi BB olacak. Lakin Raftel'in içinde o hasır şapka gerekecek.

2- Laboon'un içi. Crocus'un misyonu olarak orada saklanıyor uzun uzadıya yazmayacağım.

Bende 4.tabletin olması gerektigi yönünde düsünüyorum ama söle bi olasılık da olabilirmi.
1-shanks roger raftele gittiginde tayfadamıydı yoksa kk olduktan sonramı tayfaya katıldı.Eger ordaysa belki luffye soleyebilir diye düsünüyorum.Ama muhtemelen luffy solemesini istemeyecektir.

2-raftel de yasayan insanlar sapkadan haberdar olabilirler ve o adayı bulmakla beraber sapkayada sahip olmak gerekli olabilir.Ordaki insanlardan kastım koruyucu bi kac insan bulunuyor olabilir.Kayıp yüzyıldan kalma kabileler.Sapka olayında bencede birsey cıkıcak yani.Kuru kuruya sapka rogerdan shankse ondan luffye gecicek hali yok.Ben d.olayını zaten eski zamanlarda kahinlerin kehanetinde belirtildigini ve kurtulusa cıkaracak kisinin D ‘lerden gelecegi kehanetinde bulunuldugunu düsünüyorum.Bundan dolayı o sapkanın bi hikayesi olabilir.

3-Teachin olayını raftelden ziyade daha karanlık amaclar icin kullanılacagını düsünüyorum.Bence ortak düsman dünya hükümeti degilde son savas teache karsı olacak kanaatindeyim

Bende 4.tabletin olması gerektigi yönünde düsünüyorum ama söle bi olasılık da olabilirmi.
1-shanks roger raftele gittiginde tayfadamıydı yoksa kk olduktan sonramı tayfaya katıldı.Eger ordaysa belki luffye soleyebilir diye düsünüyorum.Ama muhtemelen luffy solemesini istemeyecektir.

2-raftel de yasayan insanlar sapkadan haberdar olabilirler ve o adayı bulmakla beraber sapkayada sahip olmak gerekli olabilir.Ordaki insanlardan kastım koruyucu bi kac insan bulunuyor olabilir.Kayıp yüzyıldan kalma kabileler.Sapka olayında bencede birsey cıkıcak yani.Kuru kuruya sapka rogerdan shankse ondan luffye gecicek hali yok.Ben d.olayını zaten eski zamanlarda kahinlerin kehanetinde belirtildigini ve kurtulusa cıkaracak kisinin D ‘lerden gelecegi kehanetinde bulunuldugunu düsünüyorum.Bundan dolayı o sapkanın bi hikayesi olabilir.

3-Teachin olayını raftelden ziyade daha karanlık amaclar icin kullanılacagını düsünüyorum.Bence ortak düsman dünya hükümeti degilde son savas teache karsı olacak kanaatindeyim
Shanks ve Buggy Roger KK olmadan önce de tayfadaydı miço olarak.

Mantıklı konu, eline sağlık. Nedense Oda böyle yapmaz gibi hissediyorum. Laboon'un içinde olsaydı çok çok güzel olurdu bence. Hiç aklıma gelmemişti, şimdi gördüm. Tam Oda tarzı hem.

Laboon da değilse, birilerinin elindeyse bence bu bir korsan değildir. 2 tanesi korsanların elinde zaten. Kurguda hoş durmuyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık