Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] 2 Amiral'e Karşı Kazanabilecek Biri Var mı ya da Olacak mı?

Seride 2 Amirale karşı Kazanabilecek kişi var mı?

• Gol D. Roger

Kullanılan: 337 55.5%
  • Monkey D. Garp (Gençliği)

Kullanılan: 205 33.8%
  • Monkey D. Dragon

Kullanılan: 106 17.5%
  • Edward Newgate (Gençliği)

Kullanılan: 279 46.0%
  • Monkey D. Luffy (Serinin sonlarında)

Kullanılan: 288 47.4%
  • Marshall D. Teach (Serinin sonlarında)

Kullanılan: 186 30.6%
  • Diğer (Belirtiniz)

Kullanılan: 54 8.9%
  • Hayır yok, ama serinin sonlarına doğru olabilir

Kullanılan: 39 6.4%
  • Hayır yok ve muhtemelen olmayacak da

Kullanılan: 123 20.3%
  • Rocks D. Xebec

Kullanılan: 90 14.8%

• Kullanılan toplam oy
    607
2 darbeden değil düştüğünde ölecekti. Tam düşmeden bi yeri eritip kurtulmuş. 5-10 dk sonra geri gelebilmesi normal bişey zaten. İnsanlar 2 darbeden değil düşmesinden bekliyordu ölmesini.

Anlık üstünlük demen bence buraya uygun değil. Anlık üstünlük dediğin şey wb’nin ilk vurduğu yerdeki gibi olur(tabi dövüş içinde) ve akainu hemen kalkar ayağa. Ama göz göre göre yuvarlanarak düşüyorsan artık canın rakibinin merhametine kalmış demektir. Direk ayağının altında uçurum belirse ve oraya düşse hadi neyse diyeceğim. Kalkmaya hali olmadığı için sonradan kendi kendine yuvarlanıyor.

Örnek vermek gerekirse luffy’nin apoo karşısındaki hali bile bu kadar kötü değil uyanıp tekrar dövüşmesi 2-3 saniye falan sürdü. Hemen sonraki sayfa kalkıyor. Ama lucci dövüşünün sonlarına doğru yerden kalkamayacak haldeydi o daha kötü bi durumdu. Lucci istese 10 kere öldürürdü orda.
Bilincin açık olması dövüşebileceğin, kendini koruyabileceğin anlamına gelmiyor. Bi karakter ayağa kalkamıyorsa bu artık anlık değildir. Dövüş orda bitmediyse kazanan taraf maldır bence. Wb ya bisentosuyla son kez vuracaktı ya da uçurumdan düşüp ölsün diye bıracaktı. İkinci seçeneği tercih etmiş ama Akainu düşmeden kurtarmış kendini. Canını tamamen wb’nin mallığına borçlu. Adam dövüşü kazandı sadece son vuruşu yapmadı lucci ve kata gibi.

Ben bu durumu dövüş içindeki anlık üstünlüklere benzetemiyorum. Katakuri’nin son vuruş yapma şansı varken luffy’i boğulsun diye bırakıp gitmesine benzetiyorum bunu. Kata luffy’nin mochi’yi yemesini düşünemedi whitebeard da akainu’nun düşerken yeri eritip kurtulmasını düşünemedi. Ayağa kalkamayan adama son vuruş yapmasına engel olacak bişey yoktu orda.
Bana göre de o panelde Wb deprem yumruğunu Akainu'ya vurduğunda ayaklarını basacak sağlam yer olmadığı için istemsizce uçuruma düşüyor. Akainu orada ayağa kalkamıyor tarzı bir durum yok. Detaylıca bir bak Akainu'nun altında kayağının direk parçalanıyor ve dengesi kayboluyor belli. Zaten o yüzden yuvarlandı diyorum. Ayrıca Wb'nin deprem yumruğunu yiyorsun, aldığın hasar belli. Yumruğun açtığı uçurum belli. Akainu hiçbir şey olmamış gibi ayakta duracak diye bir şey demiyorum ama o durumda uçurumda açılınca dezavantajlı duruma düşüyor ve uçuruma yuvarlanıyor. Öyle Akainu orada yenilmiş manası çıkarmak, ayağa kalkamıyor manası çıkarmak absürt geliyor. Wb uçuruma düştüğü için aha ölmüştür bu diyor o onun avelliği ama hadi diyelim demedi Wb uçuruma atladı Saka'yı öldürmek için. Oradan çıkmak için öyle magma tüneli açan adam orada da o adama yenilmez ki WB daha dezavantajlı durumda oluyor orada. Anlık üstünlük o yüzden diyorum. Wb orada yumruğu vurunca anlık üstünlük kurdu ve Saka'yı uçuruma düşürdü. Orada Wb işini bitiremezdi Akainu'nun çünkü çok anlık oluşan bir sahne orası. Yumruğu vurduğunda uçurum açılıyor ve direk düşüyor. Sen sanki Akainu yere kapanmış, hiç kalkamıyor sonra uçurum açılıyor ve içine düşüyor gibi anlatıyorsun. Çok kısa süren bir sahne orası ve Wb aşırı hızlı bir adam değil istese de o kadar hızlı davranıp tekrar bir darbe vuramazdı Akainu'ya.

Ancak Roger ve Garp ikilisine yenilen adam iki amirali zıplatırrrrrrrr!
Hükümeti yıkımın eşiğine getirmiş adam.Olabilir ama o dalaşın iç yüzünü görmek lazım.Denizciler yapmadıkları kahramanlığı kendi üstlerine almaya bayılırlar.Bunu tek başına Roger da almış olabilir.
Tabi o zaman da Smoker>Garp dicez.Garp'ı da gönül rahatlığıyla gömebilicez.Yuhhuuu :at:

Luffy şu an denk ya da az daha güçsüz bile olsa (Ki bence değil) Akainu savaşında rahatça daha güçlü olmasını ben de bekliyorum.
Luffynin dövüşleri kolay geçmiyor zaten böyle azılı rakiplere karşı ama dövüş bir yerden sonra ezici bir galibiyete dönüşecektir Luffy için. Ayrıca bir de luffy e handikap vermesi lazım bir dezavantaj verecektir diye düşünüyorum.

God usopp gücünün tamamını kullanırsa belki 2 amiral alabilir onun dışında 2 amiral alabilcek kimse yoktur :hıh:
god usopp eğer gücünü açığa çıkarırsa değil amiralleri direkt op evrenini kürdan niyetine kullanır :gamyon:

god usopp harici güncel de 2 amiral alabilecek kimse yok ne kaido ne nika anca seri sonu teach , luffy ( belki nika ) bunlar da kesin değil gibi

Amiral var amiral var abi ya
Garp'la Akainu'yu kimse alamaz mesela.Ama Fujitora'yla bu son görünmeyen amirali tokatlayacak adamlar sayarım.Sayıyım hemen
Prime Wb,Prime Roger,Xebec

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık