Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Zunesha ve Wano

Eline sağlık en çok yahudi serseri kısmını beğendim.Luffy’nin mesih olduğunu da kanıtlar bir teori olmuş.Gerçi çok belli ama bu bilgiler daha iyi oluyor.Marinefordda İsa’yı çarmıha gerdi 800 sene önce de öldürtmüş Oda.Bütün dini malzemeyi bir şekilde kullanıyor.

Güzel şeyler olacak yakındır artık, emeğin için teşekkür ederiz. Umarım seri de hızlanır artık her şey tak tak tak olur keyiften dört köşe oluruz bizlerde. :)

Zunesha'nın suçunun ne olduğu belirsiz, ancak ben bu suçun zamanında Dünya Hükümeti'ni kuracak olanlar ve Antik Krallık savaşırken kendisine yapılan çağrıya yanıt vermemesi olduğunu düşünüyorum. Savaşta Antik Krallık tarafında yer alacağını söyledikten sonra onlara yardım etmemiş, bu yüzden de sözünü tutmadığı için lanetlenmiştir.
Daha önce 5 elderin bahsettiği meyve için şunları söylemiştim."Tama nın meyvesi Shirohoshi gibi bir antik silaha karşı mükemmel bir koz gibi görünüyor. Bu arkın bitmesine az kaldı. CP0 Robini ele geçirmek istiyor ama Raftel için Robin lazım bizimkilere.CP0 da eli boş dönmek yerine elinde Tama ile dönmesi daha mantıklı gözüküyor.Ne de olsa Tama 40 bin kişilik ordunun çökmesine sebep oldu.Büyük ölçekli bir savaşta yapabilecekleri kimbilir neler olur.Kim bilir belki geçmişte Deniz kızı prensesi bu şekilde yenilmiştir."

Bu çizgide devam edersek Zunisha dediğiniz gibi 1000 yıllık bir fil . Bu fil neden bir suç işledi diye düşünürsek manupile edilmiş olması çok muhtemel ...Bunu da O tama nın meyvesi gayet güzel sağlıyor.Yani Zunisha Tama nın meyvesi yüzünden (istemeyerek ) ihanet etti. Dünya hükümeti CP0 aracılığıyla bu meyveyi geri alacak. Kime karşı ? tabi ki ANTİK SİLAH phosedona karşı diye düşünüyorum !

Daha önce 5 elderin bahsettiği meyve için şunları söylemiştim."Tama nın meyvesi Shirohoshi gibi bir antik silaha karşı mükemmel bir koz gibi görünüyor. Bu arkın bitmesine az kaldı. CP0 Robini ele geçirmek istiyor ama Raftel için Robin lazım bizimkilere.CP0 da eli boş dönmek yerine elinde Tama ile dönmesi daha mantıklı gözüküyor.Ne de olsa Tama 40 bin kişilik ordunun çökmesine sebep oldu.Büyük ölçekli bir savaşta yapabilecekleri kimbilir neler olur.Kim bilir belki geçmişte Deniz kızı prensesi bu şekilde yenilmiştir."

Bu çizgide devam edersek Zunisha dediğiniz gibi 1000 yıllık bir fil . Bu fil neden bir suç işledi diye düşünürsek manupile edilmiş olması çok muhtemel ...Bunu da O tama nın meyvesi gayet güzel sağlıyor.Yani Zunisha Tama nın meyvesi yüzünden (istemeyerek ) ihanet etti. Dünya hükümeti CP0 aracılığıyla bu meyveyi geri alacak. Kime karşı ? tabi ki ANTİK SİLAH phosedona karşı diye düşünüyorum !
Zunesha, Akdarı Meyvesi yüzünden ihanet etmiş olsaydı, bu durum geçerliliğini koruyor olurdu. Çünkü meyvenin gücü bilinç kaybında veya ölümde devam ediyor.

Çünkü meyvenin gücü bilinç kaybında veya ölümde devam ediyor.
Bu durumun kesinliği var mı ki? Önümüzde dressrosadaki Sugar örneği var. Diğer yandan önceki kullanıcısı kim bilmiyoruz belki "zorla" yaptırılmış olabilir.Kurutulunca da böyle bir emir verilmiş olabilir.Emri verende önceki kullanıcı olabilir.

Bu durumun kesinliği var mı ki? Önümüzde dressrosadaki Sugar örneği var. Diğer yandan önceki kullanıcısı kim bilmiyoruz belki "zorla" yaptırılmış olabilir.Kurutulunca da böyle bir emir verilmiş olabilir.Emri verende önceki kullanıcı olabilir.
Tama bilincini kaybettiğinde Speed halen onun emirlerine uymaya devam ediyordu, yani bilinç kaybında bir şey olmadığı kesin. Diğer dediğin de ilk yazdığın senaryoya uymuyor.

Hayır, nerede zamanda ileri gittiysen aynı noktada oluyorsun.

Ben o kafatasının insan eliyle yapılmış bir kale olduğunu düşünüyorum, ki Kaido da benzer bir şey söylüyor. Kafatasının içi tamamen boş ve bir bina şeklinde dizayn edilmiş. Franky, o kaleyi yapan adamın yanında çalışarak kalenin planlarını ele geçirmeye de çalışıyor. Ayrıca dediğin gibi bu bir devin kafatası olsaydı, ada havaya kaldırıldığı zaman iskeletinin kalanı da ortaya çıkar ya da koptuysa bile omurgasının bir parçası görünürdü.

Bence de kafatası inşa edilmiş bir yapı ancak eğer gerçek bir kafatasıysa altında iskelet olmak zorunda olduğunu düşünmüyorum. Neticede ölmüş bir canlının koparılmış kafası olma ihtimali de var. Komple vücdudundan kafasını ayırmış olabilirler demek istiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık