Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Zunesha ve Wano

Bu konuyu okuduktan sonra Zo'ya tekrardan bi göz attım, Op'un son iyi bölümleriymiş gerçekten. Cidden o kısım iyimiş.

Konuya gelecek olursak, Zo arcda 1000 yıldır nereye yürüyorsun diye soruyorlar Zunisha'ya ve bir bakmışsın Wano'ya gelmiş. Güzel ayrıntı.

@Smoker dediğin gibi şu tarihte Wano'da olacaksın gibisinden bir emir olabilir. Burada kilit isim Momonosuke, ya tekrar ondan bir emir alacak ya da bin yıllık cezasının süresi dolduğu için ya da 1000 yıl yürüdükten sonra zaten bu görevi yapması yönünde emir verildiği için direkt işe koyulabilir.

Eline sağlık kardeşim de sormak istediğim şey şu
Zunesha'ya "cezan bitti" diye Momonosuke'mi söyleyecek :artiz:
Bu şapşal nasıl bir liderlik vasfının idrakinde olacak ki o emri verebilsin
Biz kimse Luffy kadar mal olamaz diyorduk ama kendisi Luffy'yi hiç aratmıyor:artiz:

Yani Toki yola çıktığında Boş Yüzyıl'ın sona ermesine daha 30 var ve yüksek ihtimalle zamanda atlama yaptığında üzerinde olduğu kara parçası Wano olarak birleştirildiği için kendisini başka bir yerde buluyor ve bu yüzden Wano'yu arıyor.
Zaman atlaması yapıldığında istediğin kara parçasına da ışınlanır gibi gidebiliyor musun yoksa Avengers: End Game'deki gibi (yok olan insanlar en son olduğu yerde yeniden dönmüştü) mi oluyor orayı bilemedim.
Wanolu demirciler, Onigashima'daki devasa kılıcı döverek zamanı geldiğinde Zunesha'nın kullanması için oraya bırakıyor. Böylece Zunesha'nın yüzyıllarca sürecek yolculuğu başlamış oluyor.
Bana Onigashima kafatası ve kılıç olmak üzere antik zamanlardan beri beraber şekilde orada gibi geldi. İçindeki ve dışındaki binalar, saraylar ve köşkler sonrasında yapılmış gibi. O kafatasının sahibi aynı zamanda kılıcın sahibi olmalı yani sonradan koymuş olmaları olası gelmedi.
Oars gibi kıta çekenlerin antik dönemde yaşayanları daha devasa olabilir ve o kafatasının sahibi Wano'yu koruyanlardan, Wano'ya karşı savaşanlardan ve yahut birleştirenlerden olabilir. Zunisha meyveli bir canlıysa onlardan olabilir yada onların evcil hayvanı (?) olabilir.
Genel olarak teorinle hemfikirim, olabiliritesi yüksek bir teori.

Zaman atlaması yapıldığında istediğin kara parçasına da ışınlanır gibi gidebiliyor musun yoksa Avengers: End Game'deki gibi (yok olan insanlar en son olduğu yerde yeniden dönmüştü) mi oluyor orayı bilemedim.

Bana Onigashima kafatası ve kılıç olmak üzere antik zamanlardan beri beraber şekilde orada gibi geldi. İçindeki ve dışındaki binalar, saraylar ve köşkler sonrasında yapılmış gibi. O kafatasının sahibi aynı zamanda kılıcın sahibi olmalı yani sonradan koymuş olmaları olası gelmedi.
Oars gibi kıta çekenlerin antik dönemde yaşayanları daha devasa olabilir ve o kafatasının sahibi Wano'yu koruyanlardan, Wano'ya karşı savaşanlardan ve yahut birleştirenlerden olabilir. Zunisha meyveli bir canlıysa onlardan olabilir yada onların evcil hayvanı (?) olabilir.
Genel olarak teorinle hemfikirim, olabiliritesi yüksek bir teori.
Hayır, nerede zamanda ileri gittiysen aynı noktada oluyorsun.

Ben o kafatasının insan eliyle yapılmış bir kale olduğunu düşünüyorum, ki Kaido da benzer bir şey söylüyor. Kafatasının içi tamamen boş ve bir bina şeklinde dizayn edilmiş. Franky, o kaleyi yapan adamın yanında çalışarak kalenin planlarını ele geçirmeye de çalışıyor. Ayrıca dediğin gibi bu bir devin kafatası olsaydı, ada havaya kaldırıldığı zaman iskeletinin kalanı da ortaya çıkar ya da koptuysa bile omurgasının bir parçası görünürdü.

@sensey Kılıcı hortum ile anca kavrar böyle bir durum olursa. O kılıç devasa boyutta bir şey.
Şöyle ki Sunny var şurada önde duruyor, onun boyuna göre karşılatır...
Ben o kılıcı o kadar büyük hatırlamıyordum kid manyetik gücü sayesinde onu big moma saplayacak diye düşünüyodum resmi tekrar görünce mümkün değilmiş smokerın teorisi akla yatkın özellikle zunisha için yapılmış gibi kılıç resmen.

Hayır, nerede zamanda ileri gittiysen aynı noktada oluyorsun.

Ben o kafatasının insan eliyle yapılmış bir kale olduğunu düşünüyorum, ki Kaido da benzer bir şey söylüyor. Kafatasının içi tamamen boş ve bir bina şeklinde dizayn edilmiş. Franky, o kaleyi yapan adamın yanında çalışarak kalenin planlarını ele geçirmeye de çalışıyor. Ayrıca dediğin gibi bu bir devin kafatası olsaydı, ada havaya kaldırıldığı zaman iskeletinin kalanı da ortaya çıkar ya da koptuysa bile omurgasının bir parçası görünürdü.

Bana da o kafatası inşa edilmiş gibi gelmiyor. Kılıcın tam dibine böyle bir şey inşa etmek peyzaj mimarlığı açısından hoş aslında. Küçük Bahçede kalan dev kemikler kafatasından kalanlardı sanırım. Onigashima'daki kafatasının üstünde bulunan kayaların oraya konması da tuhafıma gitti. Kaido'nun kafatasının içine inşa ettirdiği kale epey büyük. Beş yılı alan umarım sadece bina inşasıdır. Hikayeye derinlik katma açısından dev kafası olması makul geldi sadece.

Bana da o kafatası inşa edilmiş gibi gelmiyor. Kılıcın tam dibine böyle bir şey inşa etmek peyzaj mimarlığı açısından hoş aslında. Küçük Bahçede kalan dev kemikler kafatasından kalanlardı sanırım. Onigashima'daki kafatasının üstünde bulunan kayaların oraya konması da tuhafıma gitti. Kaido'nun kafatasının içine inşa ettirdiği kale epey büyük. Beş yılı alan umarım sadece bina inşasıdır. Hikayeye derinlik katma açısından dev kafası olması makul geldi sadece.
Küçük Bahçe'deki kemikler, Deniz Kralları'nın bütün iskeletleriydi. Fakat burada öyle bir durum olamaz, çünkü bu bir devin kafatası olsaydı iskeletin kalanı da bir yerde olurdu. Kafanın büyüklüğüne göre omuz kemiklerini görebiliyor olmamız gerekirdi. Kafatasının detaylı iç ve dış çizimleri var zaten, insan eliyle yapıldığı belli oluyor. Daha bu bölüm Kaido'nun vuruşuyla çatı parçalandığında beton parçalanması gibi görünüyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık