Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    465
Aralarında rekabet var. Fakat ben o söylediğini ciddiye almam. Onu ciddiye alıyorsam Sanji'nin ciddi ciddi Zoro'yu öldürmeye çalıştığını da ciddiye almış olurum. Oda yemeğin içine zehir ve jilet koymayı rekabeti ciddi yaptığını inanıyor. Bunun dışında her şeyi ile zıt karakterler doğal olarak bir çok alanda rekabet oluyor. Punk Hazard zamanı Nami bile bunu bildiği için Zoro'yu da gönderdi Sanji dikizlemesin diye. Bu akdar zıt olmalarına rağmen Luffy'yi en çok anlayan kişiler aynı zamanda.
Zamanında shanks ve mihawk da birbirini öldürmezdi. Sanji neden zoro’yu öldürmek istesin hacım ya. Ciddi olabilmesi için illa birbirini öldürmek mi gerek. Açık açık mangada birbirlerinden habire üstün olmaya çalışıyorlar işte.

Sanji'nin power up yöntemi daha fazla.Devamlı yemek yaptığı ellerini kullanma durumu var.Kostümle birlikte tekniklerini kullanması,Hakisini kullanması,...
Sanji ne kadar güçlenirse güçlensin tayfanın güç olarak 3.kişisi olmaya mahkum.Gemide ek iş yapıp Zoro'yu geçmesi hoş olmaz.Zoro'nun tayfada pek vasfı olmaz sonrasında.Oda için ilk üçtede yer almıyor.Luffy-Zoro-Nami tayfanın temel taşları demişti.
Sanji tayfanın canavar üçlüsünden birisi seri sonu Zoro gibi amiral dengi olur.Sanji bir tık daha güçsüz olur.
Arc sonuda sağ kol olurlar

Zamanında shanks ve mihawk da birbirini öldürmezdi. Sanji neden zoro’yu öldürmek istesin hacım ya. Ciddi olabilmesi için illa birbirini öldürmek mi gerek. Açık açık mangada birbirlerinden habire üstün olmaya çalışıyorlar işte.
Oda o sözü Sanji, Zoro'nun yemeğine zehir ve jilet koyduktan sonra demiyor mu? Bu nasıl rekabeti ciddi yapacak. Dövüşle ilgisi bile yok. Big Mom'ın pastasına zehir koymayan Sanji sırf rekabet için Zoro'nun yemeğine zehir koyuyor. Gerçekten mantıklıymış :D Yanlış anlama Oda'yı eleştiriyorum burada. Adam rekabetin ciddi olduğunu göstermek için zehir koyduruyor karaktere.

Bu yüzden o söylemi ciddiye almıyorum çok. Ciddiye alan kişi varsa Oda'nın o sözünü, Sanji'nin Zoro'yu öldürmeye çalıştığını da kabul ediyordur. Zoro ve Sanji güç açısından yakın olurlar ama rekabetleri bana ciddi gelmiyor. Çoğunlukla komedi üzerinden gidiyor zaten. Daha çok zıt karakterlerin didişmesi.

Page One; Drake, Hawkins, Apo kadar güçlüyse Sanji tahmin ettiğimden daha güçlü olabilir ama yok Page One diğerlerine göre zayıfsa Zoro'dan net güçsüzdür derim, yine de arc sonunda netleşir bu iki adam arsındaki güç farkı.

Son düzenleme:
Zoro X şeyi yapıyor Sanji yapamıyor; mangaka ciddi rekabet içindeler" dedi diyorlar.

Zoro X şeyi yapıyor Sanji yapamıyor; mangaka ciddi rekabet içindeler" dedi diyorlar.

Hani Luffy ben kk olacam dediğinde Kaido vurdu geçti sonra da "ne tür bir kral olacaksın velet" dedi ya... Bunlarınki de öyle. "Ne tür bir rekabetten bahsediyorsun kardeeeeş" :fool: :oops:

Yahu bir karar verin; Zoro’nun gücü belli mi değil mi? Hani biz Zoro şöyle böyle deyince; daha bir şey göstermedi ki deyip sonra Sanji geçmiştir demek??? Komikkkk.

Madem Sanji kostümsüzde yeterliydi ve yakındı neden o zaman; Yaaa belki Snack karşısına çıkar hüüü diye ağlandı? Cinli adamı falan alaydı bari ya. 2y sonra tek başına kimi almış? Yazında bilelim. Adam’ın arc içinde yaptığı gösteri ve attığı hava, Dünyanın En Güzel Pastasını yapmak ya hahahah. Hayır saf güçle takılan Sanji bir anda kostüm çekti üstüne. He kostüm giyenleri de gördük.

Nami olayına gelirsek, Nami’nin orada yaptığı hareketin bir kesinliği yok, yani tamam tamam diyo. Bence biliyoruz yorma kendini der gibi diyor. He bu arada aynı Nami; tayfanın en dayanıklısı dediğinde; yaa Nami kimmm yaaa? Yaaa orada kasıntı diyor yaaa. Aynen aynen doğru...

Sbs’ye gelirsekte; gerçekten Sbs de güç ile ilgili kesin bilgi vereceğine inanıyor musunuz? O zaman hemen merak edilen bütün güçler sorulsun. Hangi yonkou en güçlü, Mihawk’ın olayı. Hatta One Piece nasıl bitecek falan, soralım oradan cevap versin? Adam geçiştirmek için yazıyor işte. Aynı adam bu ikisinin erkeklik algıları uyuşmuyor diyor, yani kafa yapıları uyuşmadığı için bu kadar birbirlerine gıcıklar ki bu gayet doğru.

Ama iş güce ve iradeye geldiğinde;

Biri Supernovar, diğeri değil.
Biri hayatını hayaline feda eder, diğeri bunun salaklık olduğunu düşünür ve kızları görünce hayalini unutur.
Biri Dünya’nın en iyilerinden eğitim alır, öbürünün kimden ne aldığı belli.
Biri yeri geldiğinde kol bacak verir, diğeri Elleri gidecek diye ağlar.
Biri yeri gelir Arc bossunu keser, öbürü doğru düzgün adam alsın önce.
Kuma geldiğinde önünde kim dikiliyordu onu da unutmayalım :) Sanji beyimizden de görsek böyle şeyler yavv.
Biri her zaman güç düşünür, çocukluğundan bu yana çalışır, çabalar ve hala her gün antreman yapar, diğeri yemek yapar ve kitap okur. Allahtan Zeff biraz yardım etmiş yoksa iyicene ezik olurmuş. ( He bir ara ben bu Zoro antremanlarını yazdığım da bana; o antremanların bir önemi yok kiii deyip sonra Luffy hapiste taş taşıyınca; oooo güçleniyor hapisteee demek? Evet evet yeşil bakteri hıhı, kesinlikle lastik kokmuyor hıhı)
Birine Kaptan nasıl değil? Denir, diğerine ben gücünün bile adam gibi övüldüğünü görmedim.
He birde bu en iyisi; Biri Oda’nın kendi ağzından söylemiyle, One Piece’in 3 temelinden biri( Luffy, Zoro ve Nami) diğeri kim yaaa???

Sonra Zoro’nun kılıçdız da gideri var rahat olun, kılıçsız yaptığı ataklar, yeri geldiğinde attığı yumruklar ve kaldırdığı binalar :) Sanji gitsin bir bina kaldırsın hadi?

Dof olayı var bir de; neymiş Zoro da o hale düşermiş. Ee düşseydi ya? Gitmedimi Dof’un üstüne? Dof bunu kitleseydi? Dövseydi? Fuji de, Kinemon’u alırdı? Çok mu zordu böyle? Ne mantığı var şimdi madem Dof, Zoro ya aynısını yapabiliyorsa? Adam zaten Dof’un üstüne gidiyor, Fuji ne diye araya giriyor? Açıklama yok tabi. Çünkü ne diyeceksin ki? :)

Ve Merak ediyorum Kostümsüz Sanji den ne gördün de, kostümlü olunca aldı başını gitti? Zoro da ne gördün de? Arkada kaldı? Adam tek atıyor kardeşim tekkk :) Pica’ya ezik çekiyorsunuz ama bütün herkesin ağzı açıktı herifi doğrarken Zoro.

Dünyanın en güçlü kılıç ustası vs Dünyanın en iyi pastacısı. Bu yeterli olur bence.

Ve Merak ediyorum Kostümsüz Sanji den ne gördün de, kostümlü olunca aldı başını gitti? Zoro da ne gördün de? Arkada kaldı? Adam tek atıyor kardeşim tekkk :) Pica’ya ezik çekiyorsunuz ama bütün herkesin ağzı açıktı herifi doğrarken Zoro.
Zoro'dan tam bir şey görmediğim için zaten geçmiş olabilir diyorum Sanji. Kostüm giymeden önce zaten bariz şekilde Zoro'nun üstünlüğü vardı. Şimdi belirsizlik var. Oda'ya pek güvenmiyorum ama umarım Zoro'nun potansiyelini bu arc gösterir.

Hani Luffy ben kk olacam dediğinde Kaido vurdu geçti sonra da "ne tür bir kral olacaksın velet" dedi ya... Bunlarınki de öyle. "Ne tür bir rekabetten bahsediyorsun kardeeeeş" :fool: :oops:
Ortada rekabet var ama zıt karakter oldukları için. Yahu ilk kavgaları bile yanlış anlamadan çıkmadı mı? Zoro'nun, Nami2nin göğüslerine küçük dediğini sandığı için Sanji kavga etmediler mi? Ciddi bir rekabet yok. Oda o ciddi yapar olayını bile Sanji'nin yemeğe zehir ve jilet koymasından sonra söylüyor. Oda'nın o sözünü ciddiye alacak isek demek Sanji'nin rekabeti kirli oynamaktan geçiyor. Hani aptallık yapıp arkadaşını tehlikeye atmıyor bilerek ve isteyerek zehir koyuyor :D Bildiğin meyve için arkadaşını öldüren BB gibi bir şey.

Oda o sözü Sanji, Zoro'nun yemeğine zehir ve jilet koyduktan sonra demiyor mu? Bu nasıl rekabeti ciddi yapacak. Dövüşle ilgisi bile yok. Big Mom'ın pastasına zehir koymayan Sanji sırf rekabet için Zoro'nun yemeğine zehir koyuyor. Gerçekten mantıklıymış :D Yanlış anlama Oda'yı eleştiriyorum burada. Adam rekabetin ciddi olduğunu göstermek için zehir koyduruyor karaktere.

Bu yüzden o söylemi ciddiye almıyorum çok. Ciddiye alan kişi varsa Oda'nın o sözünü, Sanji'nin Zoro'yu öldürmeye çalıştığını da kabul ediyordur. Zoro ve Sanji güç açısından yakın olurlar ama rekabetleri bana ciddi gelmiyor. Çoğunlukla komedi üzerinden gidiyor zaten. Daha çok zıt karakterlerin didişmesi.
Rekabeti olduğu kadar ilginç yapmaya çalışıyor yani sadece güçte değil yemekte havada karada suda. Demek istediği bu. Oda illa açıklama yapması gerekmiyor mangada zoro kendisini sanji ile kıyaslıyor sanji de kendisini zoro ile bu hep böyleydi. Neyse ya bu çok uzadı:)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık