Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    465
Ya tamam Sanjiyi seviyorsunuz daha dövüşleri çizilmedi kral adam falan filanda boku çıkmaya başladı. Şu seride Zoro kadar dayanıklı adam ne TS öncesi ne de TS sonrası gözüktü. Adam dayanıklılık konusunda her zaman kendini kanıtlıyor. Lastiğin 17 yılda kastığı acıları alıp ayağa kalkmasında da şu saldırıyı saniyede olsa tutabilmesinde de bunlar en akılda kalanlar. Sanjinin dayanıklılık ile ilgili gördüğünüz neyi var? Enel olayı dışında bir örnek verip aydınlatırsan hoş olur.
Yalnız o 17 yıllık değildi, o arc yaşadığı acılardı. Ha bu bile çok büyük bir şey o ayrı ama tüm hayatının acıları değildi.

Silinmiş Üye

Abov bizde serinin en güçlü saldırısı, 17 yıllık acı diyorduk adam kingin saldırısını tutmuş. Özür dilerim bu argüman karşısında sunduğum şeyleri düşünüyorumda çok utandım şuanda Sanji>>>> Zori diyimde maymun olmıyım şimdi.

:d?
"All the damage inflicted on him in his battle AGAINST MORIA is accumulated here." Senin için çevireceğim. "Moria'ya karşı olan savaşta aldığı zararların hepsi burada birikti." Nerede 17 yıl geçiyor ? Troller bitti mangayı kendi kafasına göre okuyanlar başladı.

İnsan hayret ediyor. Sanji, vücudunun dayanıklılığı sayesinde King'den hasarsız çıkan biri olsa neyse diyeceğim. Tabiri caizse biri sığınağa girmiş, üstüne bomba atılıyor ve adama deniliyor ki "dayanıklı". Lan herif suit sayesinde darbeyi sönümlüyor zaten ne dayanıklılığından bahsediyorsunuz ? Bu kadar mı üstün körü okunup yorumlanır bir manga?!

Bariz basit şeylerin ayrımını yapabiliyor olsaydın zaten Sanji fanı olmaz ya da Sanji savunmazdın. Emeklemeyi bilmeyen birinden koşmasını bekliyoruz. Hata bizde.
Ankette suitli sanjiden bahsediliyor.

Dövüşürken kalkan gibi sadece saldırı yerken giyilen bişey değil dövüş boyunca var. King’e verdiğinden daha büyük açık veremez bi dövüşte. Bu da onun dayanıklı bi karakter olduğunu gösterir artık. Hakedip haketmediği ayrı konu.

Saldırı bloklayıp hasar azaltan kişi sanji değil zoroydu karıştırdın onu. Bloklamadığında tek yiyen kişi zoro. Killer’da gördük. Sanji bloklamasa da sağ koldan yara almıyor.

Ben sanji daha dayanıklı da demiyorum. Ama bloklamak, kaba kuvvetle çarpışmak, iradeyle ayakta kalmak falan ayrı şeyler. Sanji şuan açık verip saldırı yese büyük kısmını suit yiyor. Daha az hasar alıyor yani.

Aynı saldırıyı Suitli Sanji daha uzun süre ve daha az hasarla atlatırdı net. Burada konu sağlamlık olursa Sanji>>>Zoro olur ama güç konu olursa Zoro>=Sanji'dir. O kostümün normal hali bile çok dayanıklı. King konusundan bahsedelim aynı saldırıyı Zoro kılıcıyla bloklasaydı yani o karede Sanji yerine Zoro olsaydı çarpmanın etkisiyle zaten çok büyük bir hasar alacaktı üstüne gagasıyla delip geçer ortaya Ace'nin, Akainu tarafından delindiği gibi bir görüntü ortaya çıkar.

Hız= Suit Sanji>>>Zoro

Dayanıklılık= Suit Sanji>>>Zoro

Zeka= Sanji>>>Zoro

Fiziksel Güç= Zoro>Suit Sanji

Genel ortalama Zoro>=Sanji

Yapacağın işe tüküreyim Oda! Başka bir seride olsa akıllı ve hızlı olan bir karakter her türlü fiziksel güçlü birini devirebilir ama One Piece dünyasında Oda'nın trollükleri bitmiyor.

Zoro'nun kılıç kullanıcısı olması ve daha büyük hasar vermesi onu öne geçiriyor. Sanji'nin ellerini kullanma vakti geldi de geçiyor.
Sanji her uzvunu 20 işlevle kullansa bile Zoro'yu geçemez. Bu kadar ezik ve silik bir karakteri Zoro'yla karşılaştırmak için rüşvet almak gerek.

Vaktimi seninle boşa harcadığımı fark ettim. Kolay gelsin.
Bilmukabele. Sonsuza dek elveda.

Ankette suitli sanjiden bahsediliyor.

Dövüşürken kalkan gibi sadece saldırı yerken giyilen bişey değil dövüş boyunca var. King’e verdiğinden daha büyük açık veremez bi dövüşte. Bu da onun dayanıklı bi karakter olduğunu gösterir artık. Hakedip haketmediği ayrı konu.

Saldırı bloklayıp hasar azaltan kişi sanji değil zoroydu karıştırdın onu. Bloklamadığında tek yiyen kişi zoro. Killer’da gördük. Sanji bloklamasa da sağ koldan yara almıyor.

Ben sanji daha dayanıklı da demiyorum. Ama bloklamak, kaba kuvvetle çarpışmak, iradeyle ayakta kalmak falan ayrı şeyler. Sanji şuan açık verip saldırı yese büyük kısmını suit yiyor. Daha az hasar alıyor yani.
Benim anlatmak istediğimi kendin yazmışsın zaten. Sanji açık verip saldırı yediğinde bu hasarı azaltan şey zaten suit. Sanji hak etmiş hak etmemiş onda değilim ben. Suitin marifetini fiziksellikle alakalı olan bir şeye yoramazsın. Özünde bu dayanıklılık değildir zaten savunmadır. Suitin savunma gücü var dayanıklılık değil.

Hâlâ hızı yeter diyen

Hızlı olsa kaç yazar ciddi bir dövüşte hızını kullandığını kaç defa gördük çoğunlukla kaçıyor ciddi bir dövüşte Ovena onu yapabilir miydi sence Sanji hız olarak 100 ise Zoro en kötü 90 olur ama Zoro güç ve dayanıklılık olarak çıtayı Sanjinin çok üstüne koydu bile
Allah aşkına nokta kullan nefesim yetmedi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık