Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Zoro - Law - Hawkins

Sizce hangisi ?

• 3 isim de aynı ligdedir.

• Law > Hawkins > Zoro barizdir.

• Zoro hepsinden güçlüdür.

• Hawkins en güçlüleri çıkıp şaşırtabilir.

• Law>Zoro>Hawkins

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Biri vs atıp bayılıyor hemde yüzyılın tekini yiyerek, diğeri ise pusuda bayılıyor olayın farkına sonradan vararak canını kurtarmayı biliyor. Gene arada dağ daş var, Adamsın be Zoro Reis :hhh:
Zoro Luffy'nin tek attığı yeti yeti kardesler tarafından daha ne olduğunun farkına varılan bayiltiliyor. :D

Ferit bir kere de tuttur ve kardeşim. Ah be cbe ciddi anlamda bu Zoro fanları ne zaman sevinerek merak ediyorum. Bu kadar icraatsiz olunca bıçak ile ev kesince bile sevinçten havalara uculuyor...:D

Çünkü bişi anlatmaya çalışıyorum?
Ne anlatıyorsun hacı ? Vergo niye her alanda Pica'dan üstün oluyormuş ? Tamam meyvelerin dövüşe etkisini anlatacaksın o zaman CC vs Luffy'i anlat hem okuyalım hem gülelim, senin olaya da daha iyi uyar :bilmem:
Zoro Luffy'nin tek attığı yeti yeti kardesler tarafından daha ne olduğunun farkına varılan bayiltiliyor. :D

Ferit bir kere de tuttur ve kardeşim. Ah be cbe ciddi anlamda bu Zoro fanları ne zaman sevinerek merak ediyorum. Bu kadar icraatsiz olunca bıçak ile ev kesince bile sevinçten havalara uculuyor...:D
Zoro adamlarla vs mi atıyor da bayılıyor la :hhh: Seninki attığı vs'de tek yiyerek bayılıyor diğeri ise ortada dövüş falan yok, neyse bunu da kendine yoracan ok diyorum sana :oleyo:

Mangaka'nın tutarsız vs çizdiğini söyleyen sen değil misin? Luffy neden g4'u daha önce açmadı felana kadar gider bu konu.

Dediğim gibi sen Vergi için Smoker'dan daha yüksek b.hakisi var kesin dersin. Gördük Law tek attı o Vergo'ya. Smoker olayı için ister Mangaka'nın eli dersin ister Law'ın kendi isteği dersin. Bu kadar basit. Ben senin kurdugun temeli sorguladim. Mantığı olmadığını da gördük.
Law ile Smoker arasında önemli derecede haki farkı olduğu için yeteneğin illa ki adama işlemesi gerekmez.Benim mantığım bunun üzerine kurulmadı zaten.Yeteneklerin hepsi kullanıcı ile maruz kalan arasındaki haki farkına göre işlemiyor ki.Law Vergo'yu keserken öyle oldu çünkü Law kılıcıyla doğrudan temas etti adamın hakisini kendi aştı kesti ikiye böldü o şekilde hakisini aştı.Ama bu kullandığı yetenek uzun menzilde radar gibi etki ediyor.Kendi hakisini sonar gibi o kadar yayamayacağına göre Law'un haki derecesinin önemi var mı ? Kurbanın haki seviyesinin önemi var.Bunun da yarı ölü halde falan değilse sağlam birine işlemeyeceğini söylüyorum.Haki seviyesi ortalama üstü olan sağlam ayakta birisine işlemez.Chopper'a Nami'ye işledi işte demek ki Sanji de yeterli değilmiş.Tüm söylemek istediklerim bunlar fakat anlamak istemiyorsun.

Ne anlatıyorsun hacı ? Vergo niye her alanda Pica'dan üstün oluyormuş ? Tamam meyvelerin dövüşe etkisini anlatacaksın o zaman CC vs Luffy'i anlat hem okuyalım hem gülelim, senin olaya da daha iyi uyar :bilmem:

Zoro adamlarla vs mi atıyor da bayılıyor la :hhh: Seninki attığı vs'de tek yiyerek bayılıyor diğeri ise ortada dövüş falan yok, neyse bunu da kendine yoracan ok diyorum sana :oleyo:
Ben böyle bir çamura yatma görmedim. Ciddi söylüyorum.

Vergo, picadan hız, doriki, haki olarak üstündür der misin vergo, pikayı yener?

Marco vs Wb marineford marco daha dahanıklı, marco daha hızlı, tabi ki hakisini kullanamıcak kadar çökmüş wb den çok hakisi vardır. Kim alır?
Arada denizler kadar fark olan Wb-Marco gibi karakterlerden bahsetmiyoruz burada.

Çok farklı parametreler var dövüşte ve her dövüşü kendi içinde değerlendirmek gerekir. Vergo Pica'dan hızlıdır ama Pica'yı yenemez. O saldırı gücü yoktur çünkü. Kabaca bunu söyleyebilirim.

Law vs. Zoro'yu ayrıntılı bir şekilde ele aldım. Law'ın Zoro'yu yenmesinin önündeki engel başta silahlanma hakisi olmak üzere diğer güç unsurlarıdır. Law silahlanmada iyi Zoro'dan iyi olmadığı için meyvesi de işlevselliğini kaybediyor zaten. Her şeyi meyve olan adamın elinden meyvesinin işlevselliğini alırsan kelaynak gibi kalır ortada :)

Law ile Smoker arasında önemli derecede haki farkı olduğu için yeteneğin illa ki adama işlemesi gerekmez.Benim mantığım bunun üzerine kurulmadı zaten.Yeteneklerin hepsi kullanıcı ile maruz kalan arasındaki haki farkına göre işlemiyor ki.Law Vergo'yu keserken öyle oldu çünkü Law kılıcıyla doğrudan temas etti adamın hakisini kendi aştı kesti ikiye böldü o şekilde hakisini aştı.Ama bu kullandığı yetenek uzun menzilde radar gibi etki ediyor.Kendi hakisini sonar gibi o kadar yayamayacağına göre Law'un haki derecesinin önemi var mı ? Kurbanın haki seviyesinin önemi var.Bunun da yarı ölü halde falan değilse sağlam birine işlemeyeceğini söylüyorum.Haki seviyesi ortalama üstü olan sağlam ayakta birisine işlemez.Chopper'a Nami'ye işledi işte demek ki Sanji de yeterli değilmiş.Tüm söylemek istediklerim bunlar fakat anlamak istemiyorsun.
bence g4 aşağısı herkesi keser kaido bm yi kesemez ,amiraller bilinmiyor.

Vallaha bu mesajınla çok daha karıştı Emre. Cidden anlamadım. Boş ver...

@RedTeroR

Ama ne güzel emir aldı Luffy'den...:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık