Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Zirve Sengoku vs. Zirve Silvers Rayleigh

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    326
Bu seride (Garp gibi istisnalar hariç) her daim korsanlar denizcilerden güçlü gösteriliyorken sanmıyorum ki Sengoku gibi bir low Kara Kral Rayleigh'ı alsın.
O zaman Oda'nın neden "Akainu korsan olsaydı one piece'i bulmasını 1 yılını alırdı" gibi bir açıklaması var ?
Ya da neden Marco + Vista + 11 diğer WB Tümen Komutanı + Jinbei + Crocodile,Hafif Yaralı Akainu'yu bir kaşık suda boğamıyorda en fazla sırasıyla onu yavaşlatırken diğerlerinin kaçmalarını sağlıyorlar ?

Ya da neden yonko olmuş 2 meyveli Teach, Akainu ile dalaşmayı gereksiz risk olarak görebiliyor ?

O zaman Oda'nın neden "Akainu korsan olsaydı one piece'i bulmasını 1 yılını alırdı" gibi bir açıklaması var ?
Ya da neden Marco + Vista + 11 diğer WB Tümen Komutanı + Jinbei + Crocodile,Hafif Yaralı Akainu'yu bir kaşık suda boğamıyorda en fazla sırasıyla onu yavaşlatırken diğerlerinin kaçmalarını sağlıyorlar ?

Ya da neden yonko olmuş 2 meyveli Teach, Akainu ile dalaşmayı gereksiz risk olarak görebiliyor ?
Arkadaşın argümanı saçma da sorularının hepsinin cevabı var. 1 Öncelikle Sakazuki sadece korsan olsaydı değil, ana karakter olsaydı olarak ekleyelim. Çünkü bu yorum gereğinden fazla abartılıyor ne yani Ana karakter yonkolardan biri olsaydı seri 5, 10 yıl falan mı sürerdi :D o seviyede bir karakterin ana karakter olması tabiki seriyi daha çabuk sonlandırırdı.

2 Marco + Vista + vs vs yazman anlamsız. zaten Marco ve Vista dışında haki bilen birisi yok o kadroda. yani sadece gereksiz sayı fazlalığı oradakiler croc ve jimbe isim olarak güçlü olsalarda seri o noktadayken haki ve logia gücü çok daha farklı bir konumdaydı yorumlama yaparken bunları atlamamk gerek. Ha Marco ve Vista'nın saldırısını boşa çıkarması tabiki önemli iştir ama 3. komutan ligindeki Visatnın bir amirale karşı Marcoya çok fazla yardım sağlamasını beklememek gerek.

3 Teach çöpünün karakterine uygun bir davranış o zamanlar güç olarak tam yonko ederi var mıydı tartışılır. Zaten Marinefordda Beyazsakaladan boyunun ölçüsünü almışken, o adamın yüzünün yarsını alabilecek güçteki birinden çekinmesi doğal ama tabi Sakazuki oldukça güçlü adam hakkını verelim.

Sengokuda, Raye falan kaybetmez

Dünyanın en güçlü adamı=korsan
Dünyanın en güçlü yaratığı=Korsan
Dünyanın en güçlü kılıç ustası=Korsan

Ve şu an için evrenin top 10 isminin bir iki isim dışında hepsinin korsan olduğunu da biliyoruz.

Yanlış anlaşılmasın her korsan>tüm denizcilerden güçlüdür diye bir şey demiyorum ama bir ortalama aldığımız zaman Korsanların denizcilerden net daha güçlü olduğunu görebiliriz.

Rayleigh'i daha fazla seviyor, daha güçlü görüyor, daha fazla almasını istiyorum.
Sengoku'yu ortalama bir amiralden daha yukarı göremiyorum.

Sengoku'nun filo amirali olmasının en büyük sebebi stratejik kabiliyetleridir bence. Ortalama bir amiral gücünde olduğunu düşünüyorum bu sebeple. Rayleigh'in de seri sonu zoro gücüne oldukça yakın olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple oldukça zorlu bir savaş olur bence.

sengoku'nun akainudan güçsüz olması gibi bir ihtimal yok. garp'tan sonra en güçlü denizci olur kendisi. stratejik kabiliyetleri olduğu doğrudur ama filo amirali olması statejik düşünebilmesi sebebiyle değil, güçlü olduğu içindir.

Son düzenleme:
Çoğu kişi neden Sengoku yu hafife almış anlamadım
Benim düşünceme göre Garp nasıl Roger ile uğraştıysa Sengoku da aynı şekilde Shirohige ile uğraştığını düşünüyorum

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık