Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Zirve Sengoku vs. Zirve Silvers Rayleigh

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    326
Yahu Ray'e gelince "senelerdir içki içmekten başka bir şey yapmamış yaşlılıkta olur öyle" oluyor, Sengoku'ya gelince "Masa başında oturmaktan başka ne icraati var fikir adamı sahaya inemez" oluyor. Arkadaşlar Sengoku Rayleigh'den daha yaşlı, saçları ağarmadı diye adamı genç gibi değerlendirmeniz komik, Sengoku'nun masa başı takılması ile Rayleigh'in içip içip demlenmesi arasında temelde bir fark yok. Rayleigh'in featlerini değerlendirirken yaşına göre değerlendiriyorsanız Sengoku'ya da aynısını yapmalısınız.

Ha diyorsanız ki ben zaten böyle değerlendiriyorum, o zaman bu mesaj size yazılmamıştır, alınmanıza gerek yok

Sengoku=Garp gibiyse ya da buna yakınsa (niyeyse son çizilenlerden Oda böyle bir hava vermeye çalışıyor sanki) Sengoku daha güçlüdür.

Ayrıca bir de şöyle düşünüyorum. Denizcilerin resmi olarak en güçlü adamını KK sağ kolu da olsa birisi alamamalı.

bana nedense sengoku ve garp denk güçteler gibi geliyor. ( ">=" : ya denktir yada daha güçlüdür )
roger tayfasıyla kıyaslarsak, roger >= garp >= sengoku >= rayleigh
wb tayfasıyla kıyaslarsak, wb >= garp >= sengoku >= oden >= marco
amiraller ile kıyaslarsak, garp >= sengoku >= akainu >= aokiji
hepsi birden kıyaslarsak, roger >= wb >= garp >= sengoku >= akainu >= aokiji >= rayleigh >= oden >= marco
sonuçta bana göre sengoku alır.

Ünvanlara fazla takılmamak lazımsa Rayleigh'in efsane diye anılmasna da çok takılmamak lazım yalnız. Efsane dediğimiz adam, Roger'ın tek darbesiyle ada turu yapan Oden'le en iyi ihtimalle yenişememiş adam. Kaido da dünyanın en güçlü adamıydı ama Tama'yı bile öldüremedi mesela. Ya da aynı Oden'den aldığı tek darbeyi kendine travma etmiş adam. Hatta 2. Darbeyi almasın diye adamları dolap çevirmek zorunda kalmışlar falan.

Sengoku hikaye için Rayleigh kadar değerli olmadığından çok işlenmiş biri değil bu yüzden çok bir aksiyonunu görmüyoruz ama serideki işlevini önceki mesajımda yazdım. Ayrıca tek hareketiyle Garp'ı kitlemiş adam. Bu yüzden sanıldığından daha güçlü olduğunu düşünüyorum.
Ünvan derken şundan bahsediyorum. Sağ kol ünvan değil konumdur aslında. Ama Kara Kral ünvandir. Öte yandan sağ kol diyip geçiyorsun ama Zoro da sağ kol. Bu adamları normal sağ kol klasmanında değerlendirip filo amirali, yonkou ya da X ensesi kalın rakip karşısında hakir göremezsin ki.

Ray dediğimiz adamın Oden'le yenişememiş olması ne Oden'in ne Ray'in hanesine yazılan bir eksidir. Bügun Oden dediğimiz adam seni bilmem ama benim yonkou klasmanında değerlendireceğim bir karakterdir. En kotu amiral üstü yazılır yani. Ray bu adamı alamamışsa sorun değil yani. Her zaman diyorum.. Meyve bu seride çok büyük bir güç, evet. Ama bu seride asıl ağa baba güç hakidir. Biz şu an hakinin gücünü daha yeni yeni görmeye başlıyoruz. Haki tam manasıyla işlendiğinde prestijlenecek taraf Rayleigh olacaktır. Zira adam haki master. Üç tip hakide pro herif. 76 yaşında inaktifken Calm Belt'i geçiyor bu herif. Sözün bittiği yer.

Bana kalırsa seride sağkol , solkol , 3.adam , shicibukai lik seviye belirtmez. Karşılaştırma yaparken bende bazen sağkol seviyesi diyorum ama aslında belirgin iki seviye var. Yonkou ve amiral. Sağ kol demektense amiral - demek daha doğru bana kalırsa. Çünkü gördüğümüz sagkolların hepsi potansiyel içeren ve güçlü kişiler. İleride amiral olma veya alma ihtimali olanlar var. Buna karşın güçlü solkol larda var. Örneğin cracker şimdi güçsüz birimiydi?
Benzer şekilde jozu da sağlamdı. Vunlar göze çarpanları. Yani sağkol > sol kol > diye karşılaştırma yapmak çok yanlış.

Aynı şekilde shici >sağkol ve sağkol> shici de yanlış.
Buggyde shici , croco da shici , mihawk ta shici.
Baktığın zaman doflamingoyu 2v1 de zor yenen luffy var. Aynı luffy crocoyu 2sene önce yendi. Ama gel gör ki croco doflamingoya atar yapıyordu.

2vs1 attıkları doflamingo var ortada ve tek başına yendiği katakuri var.
Şimdi bakılırsa doflamingo > kata olması lazım. Ama benim gördüğüm kata > doflamingo
Demekki kişinin gücünün kaynağı da önemli. Veya karşısında kine işe yarıyor mu. Çoğu kişi bir panelden yorum yapmayı çok seviyor.

Örneğin raykeigh ve gaban Odene beraber dalalım dediği sahne yi görünce herkes .
Oden > rayleigh kafasına girdi. Rogerin surat ifadesine rağmen. Doğal olarak oden güçlüdür diyorsunuz ama orada raykeigh ciddi bir halde . Karşısındaki adamı yani Odeni düşman olarak görüyor. Ve mümkün olduğunca az hasar alma peşinde . Gayet mantıklı bir hareket. Sonuçta korsanların olduğu bir manga okuyoruz. 1vs1 atma mangası değil bu. Mesela Oden karşısında çakallık yaptığı için Kaidoyu suçluyoruz ama aslında olması gereken bu. Herkes hasır şapkalar gibi değil. Bir kişinin elindeki avantajları kullanması güçsüzlük değil zekiliktir.
Neyse fazla uzatmadan devam edeyim kaldığım yerden .
Rayleigh , gaban vs oden panelinden çıkarım yapanlar şunu düşünmüyor sanırım.

Gaban da aşağı yukarı raykeigh veya ona yakın bir seviyede olsa.(arada çok güç fark olsa rayleigh hiç uğraşmazdı gabandan yardım istemekle .) Bu mantıkla
Oden şimdi 2 rayleigh tutuyor diyelim.
Rayleigh dediğimiz adamın yaşlı haki bile amiral tutabiliyor. Nasıl devam ederdi tutmaya söylemeyeceğim ama uzun süre tutabilecek gibi duruyordu. Ve üstüne genç halimde olsam seni geçerdim diğerlerine yardım ederdim imaji veriyor. Karşısındaki kizaru ise çok güçlü bir amiral olmasına rağmen, beni tutuyorsun aka daha fazlasını yapmak istiyorsun diyor. Kizarunun gücünü az çok biliyorsunuz. Mizacı da böyle ama karşısında ki kişiyi güçlü gördüğü belli.
Buradan yola çıkarsak genç rayleigh
Kizaruyu yenme potansiyeline sahip olabilir.
Oden 2 rayleighi alabilir demiştik.
Ozaman 2 rayleighte 2 amiral alabilir demek.
Ozaman bu hesapla Oden 2 amirali aynı anda alabilir.
Ama gel gör ki Yonkoulardan ayar yiyen Oden iken Yonkounun 2 amirali ayni anda alması imkansiz. Sonuçta bunlar yonkou ile 1 vs 1 atma potansiyeline sahip kişiler.
Burdan ne anlıyoruz bir panele göre yorum yapmak çok yanlış. Özellikle panelin troll olduğu bariz iken.

Sengoku'yu hakir görmem.Ama burada Rayleigh tarafında olmamın sebebi,koskoca filo amirali bir sağ kol mu yenemeyecek ? Sengoku ezer geçer,gibi çok mantıklı yorumların atılması oldu.

Dövüşleri bence zorlu olurdu.

Son düzenleme:
O değilde ben Filo Amirali olduğu için Sakazuki diğer Amirallerden güçlü. Diğer Amiraller bir İmparator etmez dediğimde ne alaka Filo Amirali güce göre verilen bir pozisyon değil deniliyordu. Şimdi Sengokunun Filo Amiralliği üzerinden gidilmiş.

Prime Sengoku temizinden bir İmparator eder ama faxlası değil

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık