Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Zirve Sengoku vs. Zirve Silvers Rayleigh

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    326
İyi bir futbolcu hakkında ilerde iyi bir teknik adam olacağı söylenebilir
belki ama çoğunluk olarak şuanki zirve isimlerin çoğunun futbol hayatı vasat denecek düzeyde . sengokunun rogerin çarpıtılmış sözü hariç gücünü destekler nitelikte hiçbir artısı yok kol bacak bile verse rayin alacağını düşünüyorum

One piece de amiral den güçlü Koramiral, yada Koramiralden güçlü kaptan denizci var mı?

Bak ne diyor CP0 Linlinin geleceği için amiral hatta filo amirali olacak potansiyeli var.

İşte Garp o işi bozuyor. Amiral olmayı kabul etse muhtemelen Garp filo amirali, Sengoku da normal amiral olacaktı. Tabi Garp'ın zeka problemini bir kenara bırakırsak.

Sengoku alır. Sengoku küçümseniyor bence.
Nasıl küçümseniyor ? Rayleigh Sengoku'yu alabilir diye mi?

Rayleigh normal olarak söyleyebileceğimiz bir sağ kol değil. Korsanlar Kralının Sağ Kolu. Kara Kral gibi bir ünvanı var. 20 Yıldır savaşmadan sonra paslı haldeyken bile Kizaru'yu tutup, Luffy'lerin kaçmasına yardım edebiliyor. Hatta Kizaru'nun yüzünü bile çizip kanatmıştı. Garp gibi bir canavarın övgüsüne mazhar olmuş birisi.

Prime Ray ile Prime Sengoku arasında ki fark çok fazla değildir, ikiside temizinden bir yonkou eder ama Ray'in hakiler hakkında bilgisine bakarsak, bir kere Ray'in hakisinin, bildiğimiz Sengoku'ya göre daha iyi olduğunu iddia edebiliriz. Sonra Ray'in, Sengoku'ya göre hızlı olduğunu da iddia edebiliriz. Sonuçta Buda formunu herkes gördü. Belki dayanıklılık konusunda, Sengoku daha iyi olabilir gibi ama diğer konularda Ray üstün gibi geliyor :/

Bana göre de Sengoku abartılıyor mesela. Garp, WB ve Roger üçlüsünün seviyesinde olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.

Nasıl küçümseniyor ? Rayleigh Sengoku'yu alabilir diye mi?

Rayleigh normal olarak söyleyebileceğimiz bir sağ kol değil. Korsanlar Kralının Sağ Kolu. Kara Kral gibi bir ünvanı var. 20 Yıldır savaşmadan sonra paslı haldeyken bile Kizaru'yu tutup, Luffy'lerin kaçmasına yardım edebiliyor. Hatta Kizaru'nun yüzünü bile çizip kanatmıştı. Garp gibi bir canavarın övgüsüne mazhar olmuş birisi.

Prime Ray ile Prime Sengoku arasında ki fark çok fazla değildir, ikiside temizinden bir yonkou eder ama Ray'in hakiler hakkında bilgisine bakarsak, bir kere Ray'in hakisinin, bildiğimiz Sengoku'ya göre daha iyi olduğunu iddia edebiliriz. Sonra Ray'in, Sengoku'ya göre hızlı olduğunu da iddia edebiliriz. Sonuçta Buda formunu herkes gördü. Belki dayanıklılık konusunda, Sengoku daha iyi olabilir gibi ama diğer konularda Ray üstün gibi geliyor :/
Hayır gücü ile değil başka şeyler ile filo amirali olmuştur denildiği için.

belki ama çoğunluk olarak şuanki zirve isimlerin çoğunun futbol hayatı vasat denecek düzeyde . sengokunun rogerin çarpıtılmış sözü hariç gücünü destekler nitelikte hiçbir artısı yok kol bacak bile verse rayin alacağını düşünüyorum
Linlin örneği üzerine söyledim zaten ayrıca Sengoku elbette güçlüdür ama karşılaştırıldığı adam kara kral
Bunun Filo amiralliği ile ilgisi nedir.

Daha doğrusu o soruda bunun dışında neyi kastediyorsunuz.
Yani illa güçle alakalı değil aslında bir espiri çok takılmamak lazım

İşte Garp o işi bozuyor. Amiral olmayı kabul etse muhtemelen Garp filo amirali, Sengoku da normal amiral olacaktı. Tabi Garp'ın zeka problemini bir kenara bırakırsak.
Garp ile Sengoku arasında ciddi bir güç farkı yoktur. Tıpkı Akainu ile diğer bir amiral olan Aokiji gibi.

Burda bakış açısı Sengokunun Garptan çok geride görülmesi. Bunu destekler hiç bir emare yok.

Episode 0'da Roger vs Shiki olayına Sengoku gidecekken Garp önce davranıp gidiyor.

Demek ki Sengoku da o kudrete sahip.

Hayır gücü ile değil başka şeyler ile filo amirali olmuştur denildiği için.
işte futbola benzettiğimiz nokta burası bugün ronaldo yada messi gibi prime seviye futbolcuların iyi bir takım yönetebileceğine garanti verebilirmiyiz hayır aksine ortalama bir seviye zeki bir futbolcu daha iyi yönetecektir sengokuyu benzettiğimiz ucundan biraz kırptığımız nokta bu. gücü kabul edilebilir ancak legends liginde değil

Adamın sorusuna cevap ver
bende çok takip ettiğimden değil tabi ama şöyle düşünelim bugün dünyanın en iyi futbolcusunu ortalama bir takımın başına getirsek başarılı olabilir mi mesela demek istediğim bu birazda sengoku filonun başına gücü sayesinde çıkmadı öte yandan şuan dünyanın en iyi teknik direktörlerinin birçoğunun futbol hayatı vasat sayılabilecek düzeyde bende sengokuyu bu şekilde görüyorum ortalama bir amiral gücünde ama onu filonun başına getiren şey gücü değil komutanlığı ve taktisyenliği
İşte çoğu kişi sengoku'nun gücünü hafife alıyor. O beni biraz üzüyor. Yoksa bende sadece saf güç ile filo amirali olmadığının farkındayım. Yani amiral gücünde dersek ray'i alması abartı olmaz bence.

İşte çoğu kişi sengoku'nun gücünü hafife alıyor. O beni biraz üzüyor. Yoksa bende sadece saf güç ile filo amirali olmadığının farkındayım. Yani amiral gücünde dersek ray'i alması abartı olmaz bence.
evet ray normal sağ kol olsaydı abartı olmazdı gerçekten ama işte kral lakabı olan korsanlar kralının sağ kolu olan bi adamdanda beklenti haliyle yüksek oluyor

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık