Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Zirve Sengoku vs. Zirve Silvers Rayleigh

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    326
WB istese KK olabilirdi denildi Marco vs Ray veya Marco vs Sengoku için ne diyorsun? Sonuçta istese Korsanlar Kralı olabilecek bir adamın sağ kolu.
Wb isterse kk olabilirdi. Zaten ölümünden sonra Raftel'in koruyucusu ünvanı almıştı bildiğin. Ama sorun şu ki Wb'nin Roger ekibini dengeleyecek müttefikleri var en başından. Marco zaten sıradan bir yonko sağ kolu değil ama; 20'ye yakın yeni dünya korsanı eşlik etti Mf gibi riskli bir savaş yerinde Newgate'e. Roger bunu başardığında ekibinin yarısı kalbur üstü olmayan insanlar. Mesleki uzmanlar ile yola çıkıyor. Luffy kk olduğu zaman Nami'nin amiral adayı birilerini dövmesine gerek yok; onun için Cavendish var diye düşünebilirsin mesela.

Sana kötü bir haberim var o zaman, Prime Sengoku Shanks'ı da alır :)
Güleceğim yoktu o yüzden gülemedim.

Rayleighi çok severim ama Sengoku şamarlar konumu itibarıyla. Rayin tokatlayacağı adamı Roger karşısına istemez. Sengoku ve Garpın muhattabı Roger ve Newgate, Marco ve Rayleigh değil. Ray, Gabanla birlikte Oden tutsun önce
Daha iyi şamar oğlanı bulmuş olsa başkasını isterdi Roger. Eldekilerin en iyisi Sengoku ve Garp napsın adam ?

Gerçi kk=filo amirali diyen adama ne diyeceksin, Zoro Akainu'dan güçlü olamayacak diyen adama ne diyeceksin ? :(

Daha iyi şamar oğlanı bulmuş olsa başkasını isterdi Roger. Eldekilerin en iyisi Sengoku ve Garp napsın adam ?

Gerçi kk=filo amirali diyen adama ne diyeceksin, Zoro Akainu'dan güçlü olamayacak diyen adama ne diyeceksin ? :(
Akıllı adam derim.Zoro en iyi kılıç ustası olsa bile Akainu'yu yeneceğine kesin gözle bakmak yanlış

Rayleigh madem bu kadar ezik,koskoca denizci amirali Kizaru neden yaşlı bir adamı,döve döve esir alamadı ?

Genç Sengoku'da Kizaru gibi bir amiral,Kizaru'dan çok az güçlü desek bile, genç Rayleigh'e karşı çok çok zorlanır.

Adam 20 yıl boyunca kılıç tutmamış,savaşmamış,içmiş,sevişmiş ama Amiral gelince yüzünü kanatmış hatta tutmuş tayfayı sağ salim ordan çıkarmış ve olayı büyütmeden kapatmış ama Ray'in kesinlikle alamayacağı üzerine tartışmaktayız. Sence de bir tutarsızlık söz konusu değil mi?

Filo Amirali ile Amiral arasında o kadar da uçurumun olmayacağı konusunda hem fikir miyiz?Hatta %51 civarı kazanma payı ile Amiral olduğunu varsayalım. Yine değişen bir şey yok. 20 yılda paslanan Ray,Amiral tutup zarar bile verebiliyorsa Prime halinin herkesin zorlanacağını iddia ettiğimiz amiralleri %51'den daha fazla ihtimalle alabilecek. Ray amiral seviyesinin de üstünde bir seviyede,Sengoku'da öyle.

Ben Sengoku ve Ray için çifte elli şans tanıyorum belki bir ihtimal Sengoku %51'dir veya %55 civarifir ama Ray'in hızının yüksek olup Sengoku'nun meyvesinin ağırlık verip hız kaybetmesiyle yenilme ihtimali baya fazla.
Filo Amirali ile Amiral arasında şu yüzden uçurum yok Sengoku artık yaşlı prime döneminde değil diğer 3 Amiral ise en sağlam dönemlerinde yakınlık böyle söz konusu (Şuanki Amiraller güçlüdür). Rayleighi efsane saymasına benim bir itirazım yok. E ama dönemin zirvelerini sayıyor Wb, Oda Shikiye de saydıracaktım kafa karışıklığı olmasın diye eklemedim diyor. Rayleigh için aynı şeyi söylemiyor oda. Benim için Sakazuki şuan görevde olan 3 amiralden üstündür. Hepsini 1v1 de yer. Zoro prime dönemine ulaştığında 3 amirali kesecek duruma gelsede Sakazukiyi yenemez. 3 Amiralin gücü 1.1 ise Sakanın 1.2'dir gibi bir yakınlık yok bana göre Marineford savaşını tekrar okuduğumda Dressrosaya baktığımda bunları görüyorum. Sakanın tek dengi Kuzandı. Bir kurumda iki lider olmayacağından kaybetti ve kendi yoluna baktı.
1.olarak roger dönemi 3 amiral kor-amiral ve daha alt rütbe-yaş durumundaydı.Amiral ya da denizcileri taşıyan 2 kişi vardı garp-sengoku başka adam yok.2.olarak da WB yine 3 amirali shanks ı gördüğü gibi veled görüyordu.Ki bunu kuzana söyledi de.Bunlardan mütevellit yine şöyle böyle denilmez.Öncülerden malum.Gücünü azımsamam eşek falan dalgasına derim de bahsettiğimiz de rey-san.Direk kralın sağ kolu.Malum sitede KK en tepe.Ve sengoku o rütbe ile ona eş değil garp eşit :) Diğer kısımlara bişi demiyorum farklı mevzu.
Garp, WB, Roger > Sengokuya katılıyorum çünkü Odanın ben bu adamları İmparator üstü tutuyorum diye bağırdığı adamlar. Sengoku, Shiki, Shanks, Kaido ve Linlin de bu üçlünün ardından geliyordur.
Ne diyecekti, "Amiral Ray'i bana getirin" mi diyecekti? Ee Garp'ta adamı efsaneden sayıyor. Garp'ın sözü ile Wb'nin bir sözü bir değil sanırım.
Bir ama mevzu farklı :)

Roger ve Newgatein dönemdeki rakipleti Sengoku ve Garptı. Roger, Newgate, Garp ve Xebec (Ryuma da girer buraya) Sengoku ve diğer imparator seviyesi adamlardan daha güçlü resmedildi. Roger ve Newgate 1v1 de Sengokuyu yer. Ama Sengoku boş bir çar değil. Sakazuki ve Teach şuan da tam olarak rütbesinin adamı olmasada zirve güçlerine ulaştıklarında İmparator seviyesinde aşağı olmayacak ikisi de. Zoro'nun tüm sağ kolları ve Amiralleri geçebilecek vizyonu var ama bana göre Ne Mashall D. Teach'i ne de Sakazuki'yi geçebilecek bir rolü var seride.

Son düzenleme:
Wb isterse kk olabilirdi. Zaten ölümünden sonra Raftel'in koruyucusu ünvanı almıştı bildiğin. Ama sorun şu ki Wb'nin Roger ekibini dengeleyecek müttefikleri var en başından. Marco zaten sıradan bir yonko sağ kolu değil ama; 20'ye yakın yeni dünya korsanı eşlik etti Mf gibi riskli bir savaş yerinde Newgate'e. Roger bunu başardığında ekibinin yarısı kalbur üstü olmayan insanlar. Mesleki uzmanlar ile yola çıkıyor. Luffy kk olduğu zaman Nami'nin amiral adayı birilerini dövmesine gerek yok; onun için Cavendish var diye düşünebilirsin mesela.
Katılıyorum Roger tayfasını en güçlü korsan olmak için değil Raftel'i bulmak One Piece sırrına vakıf olmak için kuruyor. Lakin Buna benzer veya en yakın tayfa özelliği Shanks. Askeri gücü olacak şekilde bir kitlesel desteği var mı yok(Veya henüz bilmiyoruz)

roger prime dönemi:
roger>garp>sengoku>ray>amiraller

roger idam edilirken:
yonkou>garp>sengoku=akainu>aokiji>kizaru=ray>sağ kollar

ölümüne dövüşseler, sengoku ray'ı yenerdi ama kendisi de çok büyük hasar alırdı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık