Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zaman Atlamasından Sonraki En Güçlü Süpernova Hangisidir?

2 yıl sonra en güçlü süpernova

• Kullanılan toplam oy
    415
Kidd değil Kid lütfen. En güçlüleri zoro yani, peki ne diyelim öyle olsun. :sapkali:
Killer, Law, Bonney, Apoo, Hawkins, Bege.. Bunlar zaten en güçlü olabilecek potansiyele sahip değiller. Law'a bir parantez açayım. Malum, Mingo'ya dokunabildiği için bir açıklamayı hak ediyor :D

Law dediğim gibi.. 4. ya da 5. en güçlüdür. Mingo'yla olan savaşından ve karakterinden verdiği ödünle, mangakanın kendisine biçtiği görev ve dandik tayfasıyla gelebileceği yer, Luffy'nin en iyi destekçilerinden biridir.

Geriye Zoro, X-Drake, Kid (hemen düzelttim bak) ve Urouge kalıyor. Urouge 4 komutandan birini yenmiş. Kid bu komutandan kaçanlar arasında olduğu için ordan bir eksisi var. X-Drake ve Zoro da 4. komutanı alabilirdi bence.

X-Drake de ümit vaad eden bir adam. Meyvesi çok güzel. Ancak o da Kid gibi hakkında çok az şey bildiğimiz adamlardan biri. Yetenekleri nasıl işliyor belli değil. O yüzden haklarında en iyi demek için yeterli verimiz yok.

Bu adamlar arasında en çok bilgi sahibi olduklarımız Zoro ve Urouge.

Zoro'nun iki yıl sonrasında her vak'ada kendisinden emin duruşu ve ayaklarını yere sağlam basışı okuyucuya da güven veriyor. Bu Zoro'nun en büyük artılarından biri.

Artı diyebileceğimiz diğer yönü ise karşılaştığı rakipleri ezici üstünlüklerle ve yeni şeyler göstermeyişine rağmen yenmesi. Luffy g4'ünü açıp hala bize yeni teknikler gösterebiliyorsa bu serideki teknik manyaklarının başını çeken adamın da gizli saklı şeylerinin olduğunu tahmin etmek çocuk işi adeta.

Ben bir karakteri değerlendirirken biraz da bu adama mangaka kaç altınlık kaftan biçmiş diye bakarım. Zoro'nun vaad ettiği şeyler daha fazla Urouge'ye göre. Hatta şu anda Orıuge'nin bize vaad ettiği bir şey de yok :) Sadece güçlü olduğuna vurgu yaptı mangaka.

Kısacası bir yere kadar kendi gördüklerime dayanarak yine kendi mantığıma göre yorumlarım olayları. Ondan sonrası da karakterin bana vereceği şeyler olduğunu bilip bilmememle ve beklenti meselesiyle alakalı. Bu sebeple R-R-R, Ro-Ro-Ro, Roronoa Zoro diyorum kardeşim :p

Son düzenleme:
Kid in urouge nin yendigi komutanla kapistigina dair bir dayanagimiz yok ki.
Bm gucune gore komutan gondermistir diye tahmin ediyorum.

Anketi d nin enteresanligiyla law goturur dediydim :)

Luffy, Kid, Zoro, Law vs benim sıramala böyleydi. Ama son zamanlarda Luffy'den sonra Zoro'yu daha ön plana koydum. Keşis'de baya sağlam çıktı ama Oyum Zoro'ya.

Killer, Law, Bonney, Apoo, Hawkins, Bege.. Bunlar zaten en güçlü olabilecek potansiyele sahip değiller. Law'a bir parantez açayım. Malum, Mingo'ya dokunabildiği için bir açıklamayı hak ediyor :D

Law dediğim gibi.. 4. ya da 5. en güçlüdür. Mingo'yla olan savaşından ve karakterinden verdiği ödünle, mangakanın kendisine biçtiği görev ve dandik tayfasıyla gelebileceği yer, Luffy'nin en iyi destekçilerinden biridir.

Geriye Zoro, Kid, X-Drake (hemen düzelttim bak) ve Urouge kalıyor. Urouge 4 komutandan birini yenmiş. Kid bu komutandan kaçanlar arasında olduğu için ordan bir eksisi var. X-Drake ve Zoro da 4. komutanı alabilirdi bence.

X-Drake de ümit vaad eden bir adam. Meyvesi çok güzel. Ancak o da Kid gibi hakkında çok az şey bildiğimiz adamlardan biri. Yetenekleri nasıl işliyor belli değil. O yüzden haklarında en iyi demek için yeterli verimiz yok.

Bu adamlar arasında en çok bilgi sahibi olduklarımız Zoro ve Urouge.

Zoro'nun iki yıl sonrasında her vak'ada kendisinden emin duruşu ve ayaklarını yere basışı okuyucuya da güven veriyor. Bu Zoro'nun en büyük artılarından biri.

Artı diyebileceğimiz diğer yönü ise karşılaştığı rakipleri ezici üstünlüklerle ve yeni şeyler göstermeyişine rağmen yenmesi. Luffy g4'ünü açıp hala bize yeni teknikler gösterebiliyorsa bu serideki teknik manyaklarının başını çeken adamın da gizli saklı şeylerinin olduğunu tahmin etmek çocuk işi adeta.

Ben bir karakteri değerlendirirken biraz da bu adama mangaka kaç altınlık kaftan biçmiş diye bakarım. Zoro'nun vaad ettiği şeyler daha fazla Urouge'ye göre. Hatta şu anda Orıuge'nin bize vaad ettiği bir şey de yok :) Sadece güçlü olduğuna vurgu yaptı mangaka.

Kısacası bir yere kadar kendi gördüklerime dayanarak yine kendi mantığıma göre yorumlarım olayları. Ondan sonrası da karakterin bana vereceği şeyler olduğunu bilip bilmememle ve beklenti meselesiyle alakalı. Bu sebeple R-R-R, Ro-Ro-Ro, Roronoa Zoro diyorum kardeşim :p
Zoro çoğu novayı şiş kebap niyetine yer.

Son düzenleme:

karolla

Kidin kolunu kraker kestiyse, kimse çıkıp da kid kılıç ustalarının antisidir demesin. Yeterli fizik gücün varsa etkilenmezsin bile. Hatta mangada gördük bunu. Fuji zoronun her yerine yerçekimi uyguladı. Buna elindeki kılıç da dahil. Zoro buna rağmen amiralin uyguladığı kuvvete fizik gücü ile kantır attı. Kid ise sadece kılıca kuvvet uygulayabilir. Bir amiral kadar şiddetli uygulayabilir mi? Hiç sanmıyorum. Kid hiç bir süpernovanın dövüşünü etkileyecek kadar bile manyetik kuvvet uygulayamaz. Hepsi canavar gibi adamlar. Anca eziklere falan uygular. Ki zaten 2 yıl önce sabondyde manyetizma ile herşeyi kendine çekerken, zoro basit bir el hareketi le kılıcını tuttuydı. O manyetik alan içerisindeki law manyetik alan yokmuş gibi davranıyordu.

Şu kidde hiç bir şey görmedik. Üstüne kol kaptırmış. Güçl görünmesini tek sebebi var. Tayfasında 1 süpernova daha olması. PFF.

Ayrıca belli kütlenin üzerindekileri de çekemiyor. Örnek px. Yani limit var. Limiti seviyesindeki bir kılıç ustasına çizik atamaz. Slashları neyle durduracak? Zoronun lawın slashları çeliği de kesiyor ve çok büyükler. Az birşey saptırsa bile gene de hedefi bulur o slashlar. Zoronun 1080p'si 100lerce metre uzunluğunda. Kid o slaşın yanında nokta gibi kalır. Şöyle arka arka slash sallasa kid ne yapacak?

X. Drake.
Canavarlar Kralının yanında bir canavar. Sabaody'de en güçlü görünen bu adamdı. Şimdi daha da geliştirmiştir kendini.

Güç olarak Drake'den beklentim büyük. Hikaye olarak da Kid'i Law gibi detaylı işleyeceğini düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık