Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

YKS 2023

Sınava girecek misiniz?

• Kullanılan toplam oy
    63
  • Anket kapatılmış .
YDT olması gerektiği gibi olmamış. Bu kadar kolay bir sınavın seçiciliği yok, benim gibi dil kökenli olmayan öğrenciler bile yüksek netler yapacaksa bu sınavı uygulamanın bir anlamı yok. 40-45 dakikada bitti, kalanında uyudum. Optiğin izi çıkmış kolumda, umarım silinmemiştir.
Şu sınavı YDS zorluğuna yakın yapsalar keşke.

Fatalizmle ilişkili soru sormaya çalışıp ortaya saçma sapan bir şey koymuşlar.

AYT'ye henüz bakmadım ama TYT için konuşacak olursam hiç kaliteli bir sınav olmamış. Sorular seçiçi değil, belirli çalışma düzeyinde olanların çok yüksek yapması aşırı muhtemel hatta kesin. Bu nedenle de yığılma olur, bir dikkat hatası yüzünden bile olsa çocuk binlerce kişinin gerisinde kalır.

İyi bir üniversiteyi hak eden kişilerin, bu durumdan mağdur olmayarak hak ettikleri yerlere gelmeleri umuduyla.

Soru kalitesiz bir soru, ama felsefe sorusu da değil diyemem. Soru esasında özgür irade - determinizm sorusu fakat "alın yazısı", "kader", "yazgı" gibi günlük hayat terminolojisi ile sorulunca insanların aklına din kültürü soruları gelmiş.

Kader, felsefede çokça karşılaşabileceğin bir kavram. Tevekküle benzer inançların da felsefi olarak gerekçelendirildiğini çokça görebilirsin. Bu soruya felsefe sorusu değil diyeceksek bütün bunları da felsefeden çıkarmamız lazım.

Ama soru kesinlikle kötü niyetle hazırlanmamıș demiyorum. Belki öyle olabilir, ama bu bir felsefe sorusu değil de diyemeyiz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 18)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık