Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Yamato İddiaları

Yamato Bizimkiler ile Gelsin mi?

• Kullanılan toplam oy
    309
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shogun olunca neden kaçıyor? :D Shogunluğu isteyerek yapmadığı sürece Kaido kabul etmezdi zaten. Babasına bağlı olduğu bir senaryoyu konuşuyoruz orada.
"Şogun olsun ülkeden ayrılsın" diye bir argüman sunulduğu için tartışıyoruz. İsteyerek şogun olsun, kaçmasın, babasına bağlı olsun; biz de bu senaryoyu konuşalım. Niye? Karakteri kişiliğinden tamamen koparmışsın, bunun karakterle ilişkisi ne? Luffy, dedesine bağlı olsaydı ve denizcilik yapsaydı ne oluru tartışıp buradan Luffy'ye salakmış niye öyle yapmamış diye kızıyor muyuz?

Yamato iyi hoş güzel karakter de...

sODA burada kadın olduğu halde oğluyum demesi sacmaligiyla devam etmesi cidden berbat bir düşünceydi...

Kendini ben Oden, ben Oden diyip gezdirmek yerine (salak bir karakter de değil yani) Oden'nin ideallerini benimsedim ve bende onun gibi ideallerle devam edeceğim şeklinde bir düşünce yapısı yapsaydı şuan başka şey konuşuyor olurduk. Güzelim karakteri sODA soğuttu bizden.

Kızın babası bildiğin pislik yahu. Özgürlüğü de yiğitliği de Oden ile tanımış o dışa kapalı perişan haldeki ülkede. Yamato gibi birinin Kaido’nun emri altına girmesi ölümden beter bir şey onun için. Dış dünyayı görüp maceralar yaşamak istiyor, rol modeli de zamanında onunla aynı kaderi paylaşmış olan Kozuki Oden. Luffy’nin abisi Ace ile bağ kurmuş, Zoro’nun dayıoğlu tarafından kurtarılmış falan ne ararsan var. Eğer Oda bu saatten sonra tayfaya birini almak istiyorsa Yamato’dan daha iyi bir aday yok. Ki zaten önümüzdeki sayı da tayfaya katılacak. :D

Ne alaka ne alaka? Hayır kitap okuyan arkeolog olan birinin defter tutmasıyla Sanji'nin kılıç ustası olması ne alaka?
Robin'in tayfadaki rolü kitap okumak değil yazıtları deşifre etmek. Kriptograflık yapıyor. Bunun defter tutmasıyla direkt olarak ilişkili bir rol olduğunu düşünmüyorum. Sanji de kesici alet kullanıyor, Zoro'nun kesici alet kullanma yönündeki rolünü üstlensin demekten veya Usopp da belli bir miktarda gemiyle ilgilenebiliyor, teknik olarak tayfanın marangozuydu demekten farkı yok. Oden'e paralel olarak gelirse seyir defteri tutacak bu belli zaten. Başkasının yapabiliyor olması bu gerçeği değiştirmiyor. Oda başka rol biçerse de o kendi kararı olur, Yamato'nun tayfada özgün bir rolü oldu eski nesle paralellik sağlanmadı deriz.

Cidden tayfada yeri veya görevi var mı? Hikayesi bile yok doğru düzgün yahu...
Chopper'ın bile bir hikayesi vardı katılırken. Yalnızlık falandı, dışlanmıştı, hayvan olarak insan meyvesi yemişti vb. bir kere doktor ya ne kadar eleştirsek de ''bandajcı'' vb. falan diye...

Bu Yamato kendi kendine tribe girmiş...
Cidden en gereksiz katılımlardan biri olur.
Görevinin olmasına niye bu kadar milletin takıldığını anlamasam da güçlü olup Nami gibilerini korumasının yeterli olacağını düşünüyorum. Görev isteyenler tank olarak düşünebilirler. Güçlü fiziği, güçlü meyvesi ve kral hakisini silahlanma olarak kullanmasıyla buggy yancısı çakma villian crocodile, tipsiz caribou, özürlü caesar gibi logia meyveli 3. rate villainlardan tayfa üyelerini rahatça koruyabilir. Momo yu nasıl koruduğunu gördük. Ayrıca zekide bir karakter. Patlayıcıların adayı havaya uçuracağını anlayıp herkesi kurtarmıştı.

Geçmiş hikayesi olarak da Kaido gibi psikopat babasının olması bence yeterli. 8 yaşında babası tarafından kelepçe vurulup aç bırakılarak resmen ölüme terkedilmesi, ona sempati gösterenlerin idam edilmesi, hayatı boyunca bir yere tıkılıp kalıp kelepçeli olarak yalnız olması. Daha nasıl bir acıklı geçmiş istiyorsunuz ki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık