Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Wano Sonunda Zoro'nun Geleceği Seviye

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    229
Kaç senelik korsan olmalarının pek bir önemi yok aslında. Mangaka bunu pek göz önünde bulundurmuyor. Zira X karakter için bu durumu göz önünde bulundursa bizimkilerin bu adamları yenmesi de mümkün olmazdı, 20 senedir korsanlık yapan bir Katakuri'nin ödülünün sadece 1,057m beri olması da mümkün olmazdı. Kata o güçle 20 senede 3-4 milyar ödül yapması lazım çünkü.

Şimdi birinin yeteneğiyle kolayca mücadele edebilmen o kişiye karşı büyük bir avantajdır. Yani yeteneklerin karşılaştırılması, avantaj-dezavantaj durumu önemli bir konudur dövüşte.

Misal,
Luffy Sabo'dan daha güçlü olmasına rağmen Katakuri'yi Luffy'den daha kolay yenebilir. Çünkü ateş mochi'yi eritebilir, formunu bozabilir ya da etkisini azaltabilir.

Misal, Zoro Jinbe'den daha güçlü olmasına rağmen Jinbe Moria'yı daha kolay yenebilir.

Yine Luffy Jinbe'den daha güçlü olmasına rağmen Jinbe Cracker'in kralerlerini ıslatıp Luffy'den daha kolay devre dışı bırakabilir.

Kizaru Aokiji'nin buzlarını Akainu'dan daha kolay ortadan kaldırabildiği için daha kısa sürede Aokiji'yi yenebilir.

Daha tonla örnek verilebilir. Bu örnekleri vermemin sebebi birinin ana gücünü, savaştaki ana unsurunu devre dışı bırakabiliyor, o ana unsuru zayıflatabiliyorsan çok büyük bir avantaja sahipsindir. Bu sebeple şeker gibi kılıçla kolayca kesilebilen bir gücü, ana dövüş unsuru olarak kullanabilen biri kılıç ustası karşısında zayıftır. Aokiji örneğin yanlış çünkü Aokiji ve Pros'un meyve kullanımları, meyveleri, haki ve douriki seviyeleri birbirinden tamamen farklı. Yani Aokiji meyvesi olmasa bile kolay yenebileceğin bir adam olmaz çünkü adam sadece meyveden ibaret değil. Ama Prospero gibi birinden nasıl bir haki seviyesi nasıl bşr douriki bekleyebilirsin ? Dolayısıyla Pros gibi ağırlıklı olarak meyvesiyle dövüşen birinin meyvesini işe yaramaz hale getirir, meyvesinin etkisini boşa çıkarırsan adamı bitirirsin. O yüzden Zoro'yu Pros gibi biriyle kıyaslamam.
Anlatamamışım ben demek istediğimi.Buz Kuzan'dan çıktı ev,araba yaptı ondan diyelim kolayca kesebilir bir kılıç ustası.Kendi üzerinde uygulanmadığı sürece.Bu Kuzan'ın zayıf olduğu anlamına gelmiyor.Amande şekere doğrudan maruz kalıp kolayca kesip vücudundan atsa haklı olabilirdin.

Ancak güç seviyesi çıkarımları böyle şeyler üzerinden yapılamaz.Mihawk buzdağını eli kaydı kesti mesela.Kuzan zayıf olduğu için değil.

Perospero zayıf veya güçlü o değil mevzu.Asıl mevzu Amande üzerinden güç seviyesi çıkarımı yapılamayacağı.

Korsanfan masal serimizde bugün:

-Perospero şekermiş.
-Eeee?
-Kolay ortadan kalkarmış.
-Eeee?
-O yüzden rahat yenilirmiş.
-Bak sen!!! Hawkins de hasır adam. Hasırı kesmekten kolay ne var canım. Zoro zorlanmadan alır demek isterdim ama çivileri sapladı. O ne olacak?
-Karıştırmaaaa. O iş bizde.:oleyo2:

Korsanfan masal serimizde bugün:

-Perospero şekermiş.
-Eeee?
-Kolay ortadan kalkarmış.
-Eeee?
-O yüzden rahat yenilirmiş.
-Bak sen!!! Hawkins de hasır adam. Hasırı kesmekten kolay ne var canım. Zoro zorlanmadan alır demek isterdim ama çivileri sapladı. O ne olacak?
-Karıştırmaaaa. O iş bizde.:oleyo2:
Senin bu kısa masal diyaloğundan çok etkilendim.Bende bir şey eklemek isterim.

Bebek bekleyen bir çifte sormuşlar:
+ "İsimlerini düşündünüz mü?"
- "Evet. Erkek olursa Luffy, kız olursa Nami koyacağız." demişler.
Bunu duyan arkalardaki feyizli bir amca ayağa kalkıp seslenmiş:
- "ADAM olursa da ZORO koyarsınız!"

Alıntıdır.

Anlatamamışım ben demek istediğimi.Buz Kuzan'dan çıktı ev,araba yaptı ondan diyelim kolayca kesebilir bir kılıç ustası.Kendi üzerinde uygulanmadığı sürece.Bu Kuzan'ın zayıf olduğu anlamına gelmiyor.Amande şekere doğrudan maruz kalıp kolayca kesip vücudundan atsa haklı olabilirdin.

Ancak güç seviyesi çıkarımları böyle şeyler üzerinden yapılamaz.Mihawk buzdağını eli kaydı kesti mesela.Kuzan zayıf olduğu için değil.

Perospero zayıf veya güçlü o değil mevzu.Asıl mevzu Amande üzerinden güç seviyesi çıkarımı yapılamayacağı.
Tek güç unsuru yok tabi. O ayrı. Benim demek istediğim şu. Amande üzerinden diyorsun ya.. Mesele Pros'un yeteneğinin bir kılıç ustası karşısındaki işlevselliği. Bir yerdr G3'ün kıramadığı bir şeker kütlesi bir yerde kolayca kesilen bir şeker kütlesi var. Bundan yola çıkarak ister istemez diyorsun ki Zoro bu şeker duvarlarını kağıt gibi keser. Hee şekere maruz kalırsa ne olur ? Onu bilmediğimiz için bir şey demek olmaz. Ama X karakterin kullandığı yeteneği karakterin gücünden soyutlayamayız. Bir elmas logiası düşün. Değil Amande Zoro kesebilir mi o bile belli değil. Sen şimdi bu elması kılıç ustası karşısında göz önüne alarak değerlendirdiğinde ne dersin ? Kesilemediği için Zoro ya da X kılıç ustası kazanamaz dersin. Benim Pros'un yeteneğine bir kılıç ustası gözünden bakış açım bu. Dediğin gibi bu Pros'un güç seviyesini direkt olarak belirlemese bile olası bir dövüşte avantaj-dezavantaj penceresinden bakıldığında bir sonuca ulaşmanı az çok sağlar.

Dofflamingo - Cracker arası bir seviye olur daha ötesi zor gibi duruyor Luffy tek başına Kaidoyu alırsa belki komutan gücüne erişebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık