Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Wano Arkı'nın En Fiyasko Olayı

En fiyasko olan hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    181
Oden bu serideki en orjinal karakterlerden biri. Oden fb'si anlatılmadan önce karaktere peygamber havası katmıştı mangaka her şeyiyle de iyi bir karakterdi. Ancak bu kadar iyi olup bu kadar enayi olan da başka karakter yoktur. 5 sene boyunca dans etmesi Wano'nun en büyük fiyaskosu.

Seride havadan inme çok power up var zaten. Hangi power up için kişinin ne kadar çaba sarfetmesi gerekiyor ona bakarım ben.
Bu beleş power up muhabbetinin de ötesinde, Oda'nın kafasında belli bir seviye var bence ve o seviyeye öyle ya da böyle çıkarıyor. Öyle olmasa Garp zirve gücünde bir de aşırı güçlü bir meyve yer ve yenilmez olurdu. Oda bu tarz olayları hiç takmıyor bence, önce seviyesine karar veriyor sonra o gücü gerek meyveyle, gerek kılıçla, gerek hakiyle veriyor. Demem o ki, her ne kadar Sanji'yi suitle ya da başka bir yolla, Wano'da bu seviyeye getirmek istediği ortada. Keşke bunu bu kadar göze batan bir şekilde yapmasaydı. Sanji fanları bile rahatsız olmuştur. Suit olayı kötü bir tat bıraktı bende. Enma için aynı şeyi söyleyemem. O kadar gözüme batmadı. Haki kontrolü için eğitim niteliğinde görüyorum ben.
Emma da suit de beleş power-uptır.Birisi normal bir insana zırh verip dövüşe sokmak ise diğeri silah kullanmayı iyi bilen adama makineli tüfek vermek gibi bir şey.

Seride havadan inme çok power up var zaten. Hangi power up için kişinin ne kadar çaba sarfetmesi gerekiyor ona bakarım ben.
Bu beleş power up muhabbetinin de ötesinde, Oda'nın kafasında belli bir seviye var bence ve o seviyeye öyle ya da böyle çıkarıyor. Öyle olmasa Garp zirve gücünde bir de aşırı güçlü bir meyve yer ve yenilmez olurdu. Oda bu tarz olayları hiç takmıyor bence, önce seviyesine karar veriyor sonra o gücü gerek meyveyle, gerek kılıçla, gerek hakiyle veriyor. Demem o ki, Oda'nın Sanji'yi suitle ya da başka bir yolla, Wano'da esas dövüşler öncesi bu seviyeye getirmek istediği ortada. Keşke bunu bu kadar göze batan bir şekilde yapmasaydı. Sanji fanları bile rahatsız olmuştur. Suit olayı kötü bir tat bıraktı bende. Enma için aynı şeyi söyleyemem. O kadar gözüme batmadı. Haki kontrolü için eğitim niteliğinde görüyorum ben.
Bende beleş muhabbetinden ziyade Sanji’nin tarzına yakıştıramadığımdan rahatsız oluyorum biraz. Yoksa güçlenmesiyle bir derdim yok yani, aynısı Zoro içinde geçerli. Daha güzel bir senaryoyla alabilirdi mesela kılıcı. Bu şekilde fazla düz geldi bana. Suite göre daha büyük bir power up üstelik Enma. O yüzdende biraz daha farklı şekilde olsun isterdim.

Emma da suit de beleş power-uptır.Birisi normal bir insana zırh verip dövüşe sokmak ise diğeri silah kullanmayı iyi bilen adama makineli tüfek vermek gibi bir şey.
Enma'yı kullanabilen, hakediyordur bana göre. Kullanabilmek de herkesin harcı değil. Suitle farkı burada. İkisini aynı kefeye koymuyorum o sebeple.

Sanji suiti Baratie'deki haliyle de kullansa, suitin ona katacağı güç bellidir. Ha 5'i 55 yapmış, ha 40'ı 90 yapmış. O suiti Germa'ya geri ver, Nami için dizayn edip geri yollayabilirler. Sanji'nin katkısı nedir? Sıfır (0). Enma ise güçsüz birinin kullanamayacağı bir kılıç; yani Zoro'nun bugüne kadar döktüğü her alın terinin, o kılıcı kullanabilmesinde katkısı var. Bizzat mangada Oden'den sonra kullanabilen olmadı diyor. Bu kadar açık ve net bir şeyi daha nasıl açıklarım bilmiyorum.

Şuan için sadece Oden fbsini okurken zevk aldım. Onun dışı her şey rezalet adada bu kadar güçlü düşman varken olayları nasıl lastik gibi uzatıyor anlaşılacak gibi değil.

Mangakanın parayı fazla sevdiğini düşünmekteyim yoksa onigashima sularında 4 bölüm harcamak akıl işi değil. Nasıl yedirerek uzatırımı düşünüyordur aralarda çok net.

Wano samurayları bayağı hayal kırıklığı oldu. O kadar öv Wano şöyle Wano böyle. Şu adaya Akainu tek gelse wanoyu yok edip çıkar ama neymiş efendim wanoya kimse giremiyormuş. Harbiden Ryumaya ve Coğrafi avantajlarına dua etsinler.

Adamda meyve yok, robot değil, silah kullanmıyor. Bi suit’i haram görmeyin.

bence daha en başta luffy’nin tamamen şans eseri wanodaki en önemli insanlarla yolda karşılaşmasıyla başladı fiyasko. Ardından bi araba hızında adama kız kaptırması geldi. O zamandan beri her bölüm ayrı bi fiyasko var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık