Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Wano Arkı'nın En Fiyasko Olayı

En fiyasko olan hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    181
Baygınken bile h.haki kullanmasından bir şey çıkacak. Büyük ihtimal sırf o sahne içinde öyle uzağa felan ucurtmamis olabilir.
Yeni bölümde işkence, dövme pataklama olmazsa iyice saçma olacak benim için. Hapise attığın adamı güle oynaya gezdirmezsin. Hikaye Luffy'i yeterince zarar görmeden, dövüş gününde iyi kondisyonda olacağını temin için tayfanın olabildiğince erken çıkarmaya çalışması şeklinde olmalıydı. Ama olası bir kurtarmanın da gelecek planı uygulayacak ekibi ifşa etmesini engelleyecek şekilde halletmeleri gerekiyordu. Yani Luffy'nin yakalanmasının ciddi bir sıkıntı çıkarması lazımdı. Onun yerine bütün tayfa Luffy'e zaten bir şey olmaz diye geziyor, Luffy dünyanın en rahat adamı, çıkarım giderim ne olacak halinde. Bu tarafı birazcık daha Tüm Kek'e benzetmesi lazımdı. Gerçi orada da Luffy'lerin kurtulması çok iyi kurgulanmamıştı ya, neyse. Luffy çıksa da bir rahatlasak.

O seviye dövüşünden sonra ayakta kalabilirse neden olmasın. :) Ayrıca onlar kaptan olduğundan isimlerini söyledim. Law dediğim adam planı yapan adam. Bırak da adını söyleyeyim. :)
Bize güç lazım. Kaptan olmak ise olay, bir sürü kaptan var. Ama Law oraların ayarı değil ama ona rağmen o da dalmak zorunda diyorum neden? Çünkü Kaidou gibi bir yaratık var karşılarında. Öyle Luffy, Kid, Law, Zoro ile olmaz daha da adam lazım düşün artık :) Ama Zoro benim için luffy, kulvarında o yüzden o dövüşte Luffy ve Zoro'nun etkisi büyük olacak bence.

Yeni bölümde işkence, dövme pataklama olmazsa iyice saçma olacak benim için. Hapise attığın adamı güle oynaya gezdirmezsin. Hikaye Luffy'i yeterince zarar görmeden, dövüş gününde iyi kondisyonda olacağını temin için tayfanın olabildiğince erken çıkarmaya çalışması şeklinde olmalıydı. Ama olası bir kurtarmanın da gelecek planı uygulayacak ekibi ifşa etmesini engelleyecek şekilde halletmeleri gerekiyordu. Yani Luffy'nin yakalanmasının ciddi bir sıkıntı çıkarması lazımdı. Onun yerine bütün tayfa Luffy'e zaten bir şey olmaz diye geziyor, Luffy dünyanın en rahat adamı, çıkarım giderim ne olacak halinde. Bu tarafı birazcık daha Tüm Kek'e benzetmesi lazımdı. Gerçi orada da Luffy'lerin kurtulması çok iyi kurgulanmamıştı ya, neyse. Luffy çıksa da bir rahatlasak.
Ona bir şey demiyorum. Ben de dedim kolunu kesmeleri lazım ya da bacagını. Mangaka ayarı tutturamıyor. Luffy ilk tek yediği ve yüzünün sarıldığı sıra ahan dedim bizimki pspkopata baglayacak. Hapishane ortamı da kötü felan ama lafta kaldi.Hadi Luffy rahat adam biliyoruz da benim için rayına oturmayan tayfanın tutumu.

Bize güç lazım. Kaptan olmak ise olay, bir sürü kaptan var. Ama Law oraların ayarı değil ama ona rağmen o da dalmak zorunda diyorum neden? Çünkü Kaidou gibi bir yaratık var karşılarında. Öyle Luffy, Kid, Law, Zoro ile olmaz daha da adam lazım düşün artık :) Ama Zoro benim için luffy, kulvarında o yüzden o dövüşte Luffy ve Zoro'nun etkisi büyük olacak bence.
Neyse bakalım. Bekleyip göreceğiz. :) :good:

Zamanında Sanji, Luffy açlıktan ölüyorken adamı tek başına bıraktığı gibi Nami'nin de hayatını tehlikeye attı. Seni hayatım pahasına korurum dediği Nami swaaaaan'ını. Üstelik o anda çiçek toplamak ve Pudinge yalakalık yapmakla meşguldü. Yaptıkları sadece Luffy'yi değil WCI'daki her Hasır Şapkayı tehlikeye attı. Zoro'nun gezintisi Luffy'nin hayatını tehlikeye atıyor mu ? Luffy'nin ya da başka bir Hasır'ın hayati bir tehlikesi var mı ? Yok. Ama Sanji'de vardı.

Zou'da yaptığı bencilce davranıştan ötürü tayfasını tehlikeye attığı yetmemiş gibi Jinbe bunlar kaçabilsin diye arkada bırakıldı. Ayrıca Pedro da senin çapsız yüzünden hayatını kaybetti. Ama kimden bahsediyoruz ki ? Bu Sanji'nin tayfasını ilk kez tehlikeye atışı değil. Enies Loby'de de aynı haltları yemişti. Saymakla bitmiyor mubarek!

Sen suit için onurumu kenara attım kılıfını yediysen afiyet olsun. Bez parçası için onurunu kenara atan adamın saniyesinde kızların banyosunu dikizleme düşüncesi oluşuyor; işe bak. Onurunu kenara atan adamın onurunu kenara attığı için üzülmesi gerekirken Sanji karaktersizi her zaman hayalini kurduğu kızları düşünüyor. Ee adamda onur namına birşey yok çünkü. Zoro'nun onurunu kenara attığı duruma bakalım.. Luffy için Mihawk'a boyun eğdiğinde Mihawk seni eğitecem dediği zaman seviniyor. Luffy ve tayfa için daha güçlü olacağı, Luffy'yi Korsan kral yapacağı için. Sanji ne yapıyor ? Kızları düşünüyor. Ezik olduğunu, eğitiminin tırt ve yetersiz olduğunu dünya aleme duyururcasına suit giyiyor. Karaktersizlik, rezillik ve kepazelik ortada. Bir de Zoro Sanji'nin Luffy'ye saygısızlık yaptığını duysa.. Zoro Sanji'ye ne yapsa az, ne kadar posta koysa az. Sanji'nin yaptıkları boyunu çoktan aştı.

Velhasıl Zoro'yu eleştirirken önce Sanji'nin yaptığı karaktersizlik ve bencilliklere bakmanı tavsiye ederim. Sanji bu kadar hata yapmışken en azından Sanji fanlarının Zoro'yu eleştirip yargılama hakları yokkk :artiz: :mincika:
Sanji’nin geçmişini boşuna anlatmışsın. Güya onu anlatıp zoro’nun yaptığı ayıbı kapatmaya çalışmışsın başkanım :bilmem: Zoro’nun yaptığı doğru değil. Sanji’nin o zamanlar yaptıkları ne kadar yanlışsa zoro’nun yaptığı da yanlıştır. Zoro o zaman mihawk’ın karşısında neden eğildi? Tayfası için gelecek için değil mi? ama istesem onurunu sattı gitti hedefi olduğu adamın karşısında eğildi de diyebilirdim ama buna gerek yok çünkü çok şükür anlayışlı insanlarız ve senin de öyle olduğunu düşünüyorum. Oda tam 1 panel harcadı sanji’nin kullanım nedenini açıklamak için. Sapıklık nedenlerini geç bunlar japonyada ergenleri güldürmek için var sadece.

Sanji’nin geçmişini boşuna anlatmışsın. Güya onu anlatıp zoro’nun yaptığı ayıbı kapatmaya çalışmışsın başkanım :bilmem: Zoro’nun yaptığı doğru değil. Sanji’nin o zamanlar yaptıkları ne kadar yanlışsa zoro’nun yaptığı da yanlıştır. Zoro o zaman mihawk’ın karşısında neden eğildi? Tayfası için gelecek için değil mi? ama istesem onurunu sattı gitti hedefi olduğu adamın karşısında eğildi de diyebilirdim ama buna gerek yok çünkü çok şükür anlayışlı insanlarız ve senin de öyle olduğunu düşünüyorum. Oda tam 1 panel harcadı sanji’nin kullanım nedenini açıklamak için. Sapıklık nedenlerini geç bunlar japonyada ergenleri güldürmek için var sadece.
Oda'nın Zoro'yu neden böyle bir aksiyona(Luffy'yi kurtarma) sokmadığı ilerleyen bölümlerde bir yere bağlanmazsa ya da Luffy'nin haberini aldığı ama harekete geçmediği kesin olarak ortaya çıkarsa Zoro hata yapmış diyebiliriz ama böyle r durum ortaya çıksa bile bu hata Sanji'nin yaptıklarının yanında devede kulak kalır. İkisinin yaptığı hataları aynı kefeye koymak imkan dahilinde değil. Sanji'nin yaptığı bencillikleri, tayfayı 2. plana itmeleri, kaptanını ezmeleri, hayatları hiçe saymaları ile Zoro'nun yaptığı hata(!) hem nicelik hem de nitelik olarak çok farklı yerlerde. Sanji tayfa içindeki kredisini çoktan doldurup küsküyü hak etmiş bir karakter haline geldi artık. Dolayısıyla yaptığı hataların Zoro'yla kıyaslanıp Zoro'nun daha büyük hata yaptığı düşüncesi tamamen yanlış, hatalı ve adaletten uzak bir değerlendirmedir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık