Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] WandaVision (2021)

Diziyi Nasıl Buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    41
Bölümü çok beğendim.Doctor Strange in the Multiverse of Madness için kafamızda bir olay belirdi gibi. Her şey aşırı iyi ilerliyor.Önceki bölümlerde yapılan göndermeler bugün daha iyi anlaşıldı.

İzledim. Dizinin ilk 2 bölümü aşırı baymıştı. İncelemelerine bakayım dedim ve aslında Wanda'nın kafası tamamen gitmiş olduğunu öğrendim. Mephisto'nun adını ilk bu dizide duyabiliriz.

7. bölüme ilişkin,
Agatha Harkness'ın daha büyük bir gücün etkisi altında olmadan gerçekten kötü birisi çıkmasını istemiyorum ya. Çizgi romanlarda sevdiğim karakterlerdendir, yaş olarak gençleştirmelerine pek takılmamıştım ama kötü karakter de yapmasınlar artık. Tabii genel beklenti bunların arkasında daha büyük bir güç olmasına yönelik. Bunun da Mephisto çıkmasını hiç istemem ne yalan söyleyeyim. Çizgi romanlarda özellikle son yıllarda her serisine villain bulamayan yazar Mephisto'ya koşturur oldu, bıktım görmekten, burada da çıkmasın. Tabii çocukların orijinal öyküsünde bir bağlantısı var ama başka türlü yapsalar daha çok hoşuma gider.

Biri var ve çizgi romandan biliyoruz kendisini. Tabii farklı işlenir. O farklı.
Kimden bahsediyorsun, spoiler içinde yazabilir misin? Dizinin direkt olarak beslendiği bir çizgi roman öyküsü yok zaten, hatta benzerliği %20'yi bulacak bir iş bile yok. O yüzden bu tür paylaşımlar çok sıkıntı yaratmaz.

7. bölüme ilişkin,
Agatha Harkness'ın daha büyük bir gücün etkisi altında olmadan gerçekten kötü birisi çıkmasını istemiyorum ya. Çizgi romanlarda sevdiğim karakterlerdendir, yaş olarak gençleştirmelerine pek takılmamıştım ama kötü karakter de yapmasınlar artık. Tabii genel beklenti bunların arkasında daha büyük bir güç olmasına yönelik. Bunun da Mephisto çıkmasını hiç istemem ne yalan söyleyeyim. Çizgi romanlarda özellikle son yıllarda her serisine villain bulamayan yazar Mephisto'ya koşturur oldu, bıktım görmekten, burada da çıkmasın. Tabii çocukların orijinal öyküsünde bir bağlantısı var ama başka türlü yapsalar daha çok hoşuma gider.

Kimden bahsediyorsun, spoiler içinde yazabilir misin? Dizinin direkt olarak beslendiği bir çizgi roman öyküsü yok zaten, hatta benzerliği %20'yi bulacak bir iş bile yok. O yüzden bu tür paylaşımlar çok sıkıntı yaratmaz.
Bu kadın Çizgi Romanda mephisto ile işbirliği yapan cadının ta kendisi. İsmi de Witch Agnes.
Görevi ise Wanda'yı vision ile çocuk yapmakta teşvik etmek. Ve ne hikmetse bu kadının da dizide var olmasıyla beraber ilerde Wiccan ve Speed olacak olan ; Billy ve Tommy doğdu.)

Bu kadın Çizgi Romanda mephisto ile işbirliği yapan cadının ta kendisi. İsmi de Witch Agnes.
Görevi ise Wanda'yı vision ile çocuk yapmakta teşvik etmek. Ve ne hikmetse bu kadının da dizide var olmasıyla beraber ilerde Wiccan ve Speed olacak olan ; Billy ve Tommy doğdu.)

Çok yanlış bilgilendirilmişsin bu konuda. Witch Agnes diye biri yok, gerçek adıyla Agatha Harkness iyilerin yanında bir karakterdir, Franklin Richards'ın uzun süre bakıcılığını yapmıştır ve Wanda'nın da bir nevi akıl hocasıdır. Mephisto'yla iş birliği yapmıyor. Çocuklar zaten Mephisto'nun ruhundan bir parçayla hayat bulmuşlardı ve Wanda'nın güçleriyle varlıklarını sürdürüyorlardı. Agatha, Mephisto eksik parçalarını geri almaya geldiğinde Wanda'ya yardım etmeye çalışıyor ama elinden bir şey gelmediği için çocukları Wanda'nın zihninden silmek durumunda kalıyor.

Wiccan ile Speed de o çocuklar değil tam olarak, onların reenkarnasyonu gibi bir şeyler. Bu arada bahsettiğin bu bilgileri nerede gördüğünü hatırlıyorsan o yazıyı/videoyu paylaşabilir misin?

Bu arada bu hafta yayınlanan 7. bölümü izleyip izlemediğini bilmediğimden onunla ilgili kısmı ayrı bir spoiler içine alayım.

Ama evet, dizide Agatha'yı şimdilik kötü bir karakter olarak konumlandırmışa benziyorlar. Devamında Mephisto da işin içine girer mi bilmiyorum ama Agatha'nın başka bir gücün etkisi altında olmasını temenni ediyorum. Umarım kendi iradesiyle kötülük yapmıyordur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık