Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Vivre Card Çevirileri

Vivre Card'lardaki bilgileri canon kabul ediyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    109
En özgür olabilmek için en güçlü olmak gibi bir nedensellik kurmak hatalı. Seride bu dediğine argümant oluşturabilecek bir bilgi varsa söyle. Onun haricin de belki de en çok bilen en çok özgürdür değil mi. Yani bu aslında roger in özgürlükten ne kastetmek istediğine göre değişir. Daha doğrusu oda nın. Her yeri fethettiğinde de daha özgür de olabilirsin. Fakat karşında bununla ilgili bir direnç yoksa diğer olgularla ilgili bir karşılaştırma yapamazsın. Yani belki wb roger in ne yaptığıyla ilgilenmiyordu bile. Kendi halindeydi etliye sütlüye karışmayan hayalini gerçekleştirmek isteyen biriydi. Bunlarla ilgili hiçbir bilgi yok tam olarak o yüzden bu sığ ifadelerden bir çıkarım yapmak mümkün değil.
Bu adamların bir şekilde dövüştüğü biliniyor. Yani öyle kenarda durma etliye sütlüye karışmama gibi bir durum yok. Neden savaştıkları bilinmiyor ki bu benim özgürlük ile gücü birbirine bağlamamı destekleyen bir durum. Roger bir şey yapmak istemiş(bu kısıma da net bir şey diyemeyiz tayfa üyeleriyle ilgili bir durum da olabilir ancak bir önemi yok) ve karşısında Newgate'i bulmuş savaşmışlar. Wb sürekli en güçlü ünvanına sahipse bu Roger onu hiç bir zaman güç anlamında geçemedi ve istediği şeyi de yapamadı demek oluyor. Ancak aynı zamanda Roger denizlerdeki en özgür kişi, burda bir çelişki oluşuyor benim açımdan.

Halk yakıştırması örneği de var, mesela kral Ryuma ama o yakıştırma işi biraz farklı bence:D Şöyle ki; Roger’ın bir yeri fethetmesi laZımdı ki bunu yaptıktan sonra unvanı alıyor zaten, yani istemedi diye bir şey yok bence :D İstemedi olayı Ryumaya diyebilirsin belki ama o bile Kral olan kişiyi arıyordu yani herkes bir şeylerin peşinde. Bu yüzden istemediğin şeyin peşine kimse düşmez demek istediğim bu :D
İyi de Roger'ın tapuya ihtiyacı yok diğer Yonkou'lar gibi. Öyle bir nam salmış ki gittiği yerde kapılar açılıp ağa gibi buyur edilir olmuş :D mekan senin, koltuk senindir tarzında davranılan adamın illa bir yerde konuşlanmasına gerek mi var? Roger'ın bir yerleri yönetme anlamında fethettiğini düşünmeyin sakın. Bu adam maceradan maceraya koşmuş. Öyle diğerleri gibi bir adada mekanımı oluşturayım felan değil. Bizim tayfa da o şekilde. Adamın olayı macera. Karış karış her yerini gezmiş. Gittiği yere de yargısını getirmiş. Bundan sonrasında da Korsan Kral olarak anılmış. Yani ben Roger'ın bildiğimiz anlamda adalar fethettiğini düşünmüyorum. Yaptıklarından dolayı Grand Line'ı onun olarak görmüşler. Zira adam istediğini yapıyor. Kimseye bir şey sormasına gerek yok. Bu yüzden fethetti diyorlar bana göre.

Böyle bir korsana, ''Korsan Kral'' ya da ''Korsanlar Kralı'' yakıştırmasını herhalde yaparlar. Shiki bile WB'e Roger gitti çağ senin çağın artık diyor.:D

Muhtemelenlerle ilerleyecek bir durum yok ortada adam Shikiyi ve filosunu da yeniyor zaten. Korsan Kralı olmak için bir yerleri feth etmesi gerektiği nerede geçiyor onu bilmiyorum.

Newgate için Roger'dan önce de sonra da ünvana sahipti bilgisi geçmiş sanırım kartlarda bu da Roger her zaman Newgate'den güçsüzdü demek oluyor. Roger'ın Newgate'den güçlü olmadan denizlerdeki en özgür kişi olması bana ters geliyor, sonuçta en özgür kişi sensen denizlerde istediğin her şeyi yapabiliyor olman gerekir.
Muhtemelen derken orada öyle bir durum var zaten, yanlış hatırlamıyorsam o olayla ilgili bir söylemde vardı sanırım, hani o deniz olayı olmasa şöyle olacaktı gibi.
Roger yine istediğini yapar ki. Yani zaten denk diyor. İkisi denktir ama tayfası daha üstündür yine istediğini yapar. Bunda bir sorun yok bence.

Gerekmiyor. Şans, kader ve sempati yani doğal olarak iradeni güçlü olmasan da kabul ettirme rol oynuyor. Mesela Luffy şunu yapamayız, bunu yapamayız, buraya gidemeyiz denmesine rağmen oraya gider çünkü yapmak istediğinden vazgeçmez. Gideceği yerde başı belaya girse de istekleri uğruna savaşır, iradeni kabul ettirmek de budur, güçlü olanın zaten kendini ispata ihtiyacı yoktur.
Nasıl gerekmiyor yahu. En özgür kişi istediği her şeyi yapabilen kişi olmuyor mu? Seni engelleyebilecek bir güç varken nasıl istediğin her şeyi yapabilirsin ki.

İyi de Roger'ın tapuya ihtiyacı yok diğer Yonkou'lar gibi. Öyle bir nam salmış ki gittiği yerde kapılar açılıp ağa gibi buyur edilir olmuş :D mekan senin, koltuk senindir tarzında davranılan adamın illa bir yerde konuşlanmasına gerek mi var? Roger'ın bir yerleri yönetme anlamında fethettiğini düşünmeyin sakın. Bu adam maceradan maceraya koşmuş. Öyle diğerleri gibi bir adada mekanımı oluşturayım felan değil. Bizim tayfa da o şekilde. Adamın olayı macera. Karış karış her yerini gezmiş. Gittiği yere de yargısını getirmiş. Bundan sonrasında da Korsan Kral olarak anılmış. Yani ben Roger'ın bildiğimiz anlamda adalar fethettiğini düşünmüyorum. Yaptıklarından dolayı Grand Line'ı onun olarak görmüşler. Zira adam istediğini yapıyor. Kimseye bir şey sormasına gerek yok. Bu yüzden fethetti diyorlar bana göre.
Gittiği yerlere Luffy gibi yardım ettiyse insanları dostu olarak görebilir ve koruması altına alabilir. Örneğin bugün Alabasta'ya bir şey olsa ve Vivi yardım istese Luffy koşa koşa gider.

Muhtemelen derken orada öyle bir durum var zaten, yanlış hatırlamıyorsam o olayla ilgili bir söylemde vardı sanırım, hani o deniz olayı olmasa şöyle olacaktı gibi.
Roger yine istediğini yapar ki. Yani zaten denk diyor. İkisi denktir ama tayfası daha üstündür yine istediğini yapar. Bunda bir sorun yok bence.
Evet, fırtına Shiki'nin filosunu etkiliyor ama H.Haki ile gök yarma olayından sonra o fırtınaya Roger'ın sebep olduğu çok açık bence.

O deniz olayına Dragon'un karıştığı çok bariz bence. Onun dışında dediklerin doğru.
Valla Dragon’un bulaştığını pek sanmıyorum ama çünkü bir nedeni yok. Bir de o dönem nasıl bir seviyese ki hala şuan bilemiyoruz oalyını. Bence bu olay tamamen Oda’nın işte kader dediğimiz şey böyledir deme şekliydi :D

Böyle bir korsana, ''Korsan Kral'' ya da ''Korsanlar Kralı'' yakıştırmasını herhalde yaparlar. Shiki bile WB'e Roger gitti çağ senin çağın artık diyor.:D
Tamam bu dediklerinde bir sakınca yok ama istemiyordu işte gösterişçi değildi falan yerleri sıkıntı bence:D İstemediğin şeyi yapmak ne biliyim olamaz yani :D

Evet, fırtına Shiki'nin filosunu etkiliyor ama H.Haki ile gök yarma olayından sonra o fırtınaya Roger'ın sebep olduğu çok açık bence.
Ama sanki o olay için dış ses farklı bir şey diyordu. Kadere bağlanıyordu yani iş. Roger sadece ne olursa olsun kafasında plduğu için ölsemde kalsam da senin altına girmem o yüzden savaşalım diyor, yani o an herkes kılıçları falan çekiyor. O yüzden sanmıyorum H. Haki olduğunu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık