Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Vinsmoke'un Gücü (Teknikleri)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Vinsmoke'nin gücü: Element Kontrolü

Bu çok uçuk bir teori olarak görünse de ben gerçekleşeceğini düşünüyorum ve sizinle paylaşmak istedim.

Şöyle başlayayım.

Tüm Evrenin dört element ve bu elementlerin birleşimiyle yaratıldığı söylenir. Bu dört element dört temel enerjiyi sembolize eder ve evrenden Dünya’mıza kadar her şey bu dört elementin farklı şekilleriyle meydana gelmiştir. Bu dört temel enerji; ateş,su,toprak ve havadır.
Bu dört elementi kontrol eden ve tamamlayan beşinci bir element olarakta ruh ve İrade olarak belirtilmektedir. Evrensel düzende bunu incelersek evrendeki ''ki'' enerjisi ruh, yıldızlar ateş,gezegenler toprak ve kara delik ve diğer cisimler havayı sembolize eder.Bu olay ise sadece evren için geçerli değildir.

İnsan vücudu içinde 4 element şu şekilde sembolize edilir. Kan ateştir, benden topraktır,duygular sudur,nefesimiz ise havadır ve beşinci öz ise ruhumuzdur, dört elementin enerji devinimine olanak veren asıl kaynak budur. Yani insanlar aslında elementleri kontrol edebilir fakat bunu başarmak için yüksek bir ruh ve İrade gücü gerekir Vinsmoke'nin ise bunu yapabildiğini düşünüyorum.

Dört elementin tesirini her yerde görebiliriz, çevremizde, duygularımızda, çakralarımızda, auralarımızda, yaşanan olaylarda, hatta hayatımızın bazı dönemlerinde ve bu dört elementin hem negatif hem de pozitif tesirleri mevcuttur. Ben bu dört element bize dört büyük bilgeliğin unsurlarını açıklar.

Bu yazdıklarım da ise Bu ailenin yaşadığı olaylardan daha çok etkilenmesi mevcut olabilir veya bildiğiniz gibi Sanjinin 2 tane abisi mevcut bunların bu dört element'den bazılarını veya hepsini kullandığını düşünüyorum bu sayede biri her zaman pozitif düşünürken diğeri hep negatif düşünebilir ya da bazı olaylarda biri çok sakin kalabilirken diğeri çok sinirli olabilir.

Hava: Hava bizim seçimler yapmamıza olanak veren zihin ile alakalıdır. Bu aynı zamanda bizim yükselişimizi ve tekâmülümüzden sorumlu olan irademizdir.Havanın diğer olumlu özellikleri iyimserliktir. Bu düşünceyi yönlendirmeyle alakalıdır. İyimser olmak, en kötü anda bile pozitif olana odaklanabilmek demektir. Böylece içsel huzurumuzu koruyabiliriz.

Yani olası bir hava elementi kullanıcısı en kötü durumda çok sakin olabilir çabuk sinirlenmez veya bir çok şeyi kafasına takmayabilir.

Bildiğiniz gibi Sanji Sky Walk tekniğini öğrendi. Okamalar'dan kaçacak yeri kalmadığı zaman artık gökyüzüne uçtum diyor bunu nasıl yaptı? Normal bir insan uçabilir mi ? Tamam her ne kadar Onepiece'den de bahsediyor olsak da Meyve kullanıcısı veya Denizci değilse öğrenmesi çok zor.Ben bunun Vinsmoke'nin gücü(teknikleri) içerisinde olduğunu düşünüyorum.

Su Elementi: Su elementi duygularımızla, sevgiyle ve duygusal bedenimizle alakalıdır. Aynı zamanda su, sezgilerinde sembolü olmuştur. Su elementi bize merhamet ve hoşgörünün erdemlerini öğretir. Merhamet etmek ve herkese karşı hoşgörü göstermek insan sevgisinin temelidir. Ve bu da bize affetme erdemini öğretir. Karşımızdaki kim olursa olsun veya ne yaparsa yapsın, bilmeliyiz ki o kişiyi bu suça iten muhakkak dış durumlar söz konusudur.
Yani olası bir su elementi kullanıcısı çabuk duygulanan,hoşgörülü ve karşısında ki kişi ne yaparsa yapsın hemen affeden bir karakter olabilir.

Toprak Elementi: Toprak elementi bize sükuneti ve sessizliği anlatır.Sessizliğin bilgeliği diğer bilgeliklerden daha önemlidir. Çok konuşmak enerjiyi düşürür.Sessizlik, iç enerjiyi korur ve yaşanılan ruhsal deneyimin enerjisinin düşmesini engeller. Ayrıca herkes her sırrı ve bilgeliği idrak edecek seviyede değildir, bu durumda sessizliğin bilgeliği oldukça önemlidir. Bir bilgi, yeterli gelişimde olmayan birine sadece acı ve ızdırap getirebilir.
Yani olası toprak elementi kullanıcısı sukunetli ve sessiz bir karakter çıkabilir. Çok konuşmaz bunun yerine çok düşünür.İşini sessiz bir şekilde halleder.

Ateş Elementi: Ateş aşkla, arzuyla ve derin isteklerle alakalıdır. Ateş elementi bize her daim cesur olmayı ve hayatın getirip götürdüklerine dair ayakta kalmayı öğretir. Bu cesaret, bizi koruyan ve iç gücümüzü ortaya çıkaran temel duygu halidir. Aynı zamanda bir şeyi güçlü bir şekilde istemekte yani derin arzu ve istekte ateşle alakalıdır. Bu bizim bir şeyi elde etmemizin sırrıdır.Ateş aynı zamanda kalpte yanan aşkın ateşini anlatır bize. Aşkın ateşi, kalpleri yakar ve kavurur, pişirir ve ruhlarımızı olgunlaştırır. Bu ateş ruhu arındırır ve aşkın ateşinde yanmakta olan ruh diğer her şeyden arınıktır.

Ateş elementini en sona yazmamın sebebi Sanji bildiğiniz gibi Diable Jambe ve bir çok saldırısında ateşi kullanıyor. Bir insan meyve kullanıcısı veya her hangi bir silah olmadığı halde ateşi nasıl kullanabiliyor?

Sanji ateş elementinin özelliklerini taşıyan bir karakter çoğu kadını gördüğü zaman aşık olmuş tavırları ve bazı şeyleri istemesiyle ve hayatın ona karşı getir götürlerin de dair ayakta kalabilmiş bir karakter aynı şekilde bir şeyi çok güçlü bir şekilde istemekte oda All Blue'yu bulmak. Yani kısaca Ateş elementi neredeyse tüm özellikleriyle Sanji'yi tarif ediyor.

Elementlerin Gücü

Elementlerin hepsi dört temel enerjiyi anlatır ve bu dört temel enerji duygularımızda, hislerimizde ve hayatımızda mevcuttur. Dördü de çeşitli erdemleri öğretir ve anlatır bize. Yaşamın her zerresinde dört elementi ve beşinci element olan ruhu görebiliriz. Aynı şekilde ruhumuzda dört elementin enerjisini kullanmaya, dönüştürmeye ve onlarla bütünleşmeye muktedirdir. Bu çalışmalar elementlerin bilgeliğini kullanmamıza olanak verir. Mesela bir ateş elementi ile arınma çalışması yapabiliriz, toprak ve su elementi şifada kullanılır, hava elementi ile zihinsel çabukluluğumuzu yükseltebiliriz...

Yani Vinsmoke ailesinin efsane olarak anılması'nın sebebi bu olabilir.

Yani yukarı da yazdığım şeylerde ki gibi aslında 4 elementi insan farkında olmasa da kullanıyor.Yani önemli olan şey bu elementleri bir güce çevirebilmek yani kontrol edebilmek.
Vinsmoke'nin ise bunu Ruh ve İrade ile yaptığını düşünüyorum.

Mafyaysa bunlar, türlü türlü işkenceleri vardır.
Tırnak altına kıymık sokmak, avuç içinde sigara söndürme.. daha vahşice geliyooo :at:

Skywalk tekniği, CP9'daki geppo tekniğinin aynısı. Yani bu tekniği kullanabilen Sanji'den başka en az 7 kişi daha var. Skywalk olayına katılmasam da diğerleri mümkün olabilir. Sonuçta Vinsmoke ailesi tam bir sır.
Oda'nın da mangadaki bir çok şeyde günlük hayattan esinlendiğini biliyoruz.

Oldukça uzun ve felsefik bir yazı olmuş. Epey uğraştırmıştır seni. Emeğine sağlık.

@Sanji Vinsmoke Vinsmoke ailesi Geppo ve Sky Walk hatta Rokushiki tekniklerini kullanan ilk kişiler bile olabilir.
Çünkü gördüğümüz kadarıyla CP9 gizli idi ve suikastçilerdi.
Aynı şekilde Vinsmoke suikastçi ve Efsane olarak lanse edildi.
Dediğin gibi aile tam bir sır ne olacağı hiç belli olmaz :)

@Sanji Vinsmoke Vinsmoke ailesi Geppo ve Sky Walk hatta Rokushiki tekniklerini kullanan ilk kişiler bile olabilir.
Çünkü gördüğümüz kadarıyla CP9 gizli idi ve suikastçilerdi.
Aynı şekilde Vinsmoke suikastçi ve Efsane olarak lanse edildi.
Dediğin gibi aile tam bir sır ne olacağı hiç belli olmaz :)
'Sen o nick ile nasıl Vinsmoke hakkında bir şey bilmezsin.' tarzında bir tepki bekliyordum ama çelişkiyi ben de sonradan farkettim :)

Konu Vinsmokelerden ve Cipher Pol'den açılmışken şöyle bir bağlantı kurmaya çalışayım bari. Kapak hikayelerinde Lucci ve CP9'un maceralarını görmüştük. Lucci ve arkadaşları en son Marine tarafından kovalanıyordu. Ancak Lucci sonradan CP0 ile birlikte Dressrosa'da ortaya çıktı. Cipher Pol'un 1'den 9'a kadar olanlarının hükümete bağlı olduğunu biliyorduk. CP0'nun ise doğrudan kutsallara bağlı olduğunu öğrendik.
Benim düşüncem CP0, Vinsmokeler ile bağlantılı olabilir. Dressrosa'dan sonra Akainu, Gorosei'deki ihtiyarlar ile tartışırken ihtiyarladan biri Akainu'ya 'Hattini bil, siz Denizciler Dünya Hükümeti'nin sadece görünen yüzüsünüz.' demişti. Görünmeyen yüzünde Vinsmoke ve benzeri suikastçi aileler olabilir. Resmiyette yoklar ama Marine gibi poster bastıracak kadar yüksek konumdalar.

'Sen o nick ile nasıl Vinsmoke hakkında bir şey bilmezsin.' tarzında bir tepki bekliyordum ama çelişkiyi ben de sonradan farkettim :)

Konu Vinsmokelerden ve Cipher Pol'den açılmışken şöyle bir bağlantı kurmaya çalışayım bari. Kapak hikayelerinde Lucci ve CP9'un maceralarını görmüştük. Lucci ve arkadaşları en son Marine tarafından kovalanıyordu. Ancak Lucci sonradan CP0 ile birlikte Dressrosa'da ortaya çıktı. Cipher Pol'un 1'den 9'a kadar olanlarının hükümete bağlı olduğunu biliyorduk. CP0'nun ise doğrudan kutsallara bağlı olduğunu öğrendik.
Benim düşüncem CP0, Vinsmokeler ile bağlantılı olabilir. Dressrosa'dan sonra Akainu, Gorosei'deki ihtiyarlar ile tartışırken ihtiyarladan biri Akainu'ya 'Hattini bil, siz Denizciler Dünya Hükümeti'nin sadece görünen yüzüsünüz.' demişti. Görünmeyen yüzünde Vinsmoke ve benzeri suikastçi aileler olabilir. Resmiyette yoklar ama Marine gibi poster bastıracak kadar yüksek konumdalar.
Dediğine benzer bir şeyi bende düşündüm fakat sonradan yine aklıma gelen şey ise Big Mom ve Vinsmoke ilişkisi oldu. Düğün davetiyeleri bile yapılmış :) Yani Vinsmoke ailesinin bundan haberi var. Böyle bir şey olduğu zaman hükümet ve Yonkou akraba olmuş gibi bir şey olacak o yüzden bunu elemiş bulundum ve yazmadım.

Fakat ilk CP9'da gördük Rokushikiyi ama bu tekniğin çıkışı neresi ve ya ilk kim kullandı ?
Bunun cevabı Vinsmoke olabilir ama söylediklerimiz hep havada kalıyor bunu kanıtlayabilecek elimizde bir şey yok bir Sanji var o da sıkıntı :)

Dediğine benzer bir şeyi bende düşündüm fakat sonradan yine aklıma gelen şey ise Big Mom ve Vinsmoke ilişkisi oldu. Düğün davetiyeleri bile yapılmış :) Yani Vinsmoke ailesinin bundan haberi var. Böyle bir şey olduğu zaman hükümet ve Yonkou akraba olmuş gibi bir şey olacak o yüzden bunu elemiş bulundum ve yazmadım.

Fakat ilk CP9'da gördük Rokushikiyi ama bu tekniğin çıkışı neresi ve ya ilk kim kullandı ?
Bunun cevabı Vinsmoke olabilir ama söylediklerimiz hep havada kalıyor bunu kanıtlayabilecek elimizde bir şey yok bir Sanji var o da sıkıntı :)
Evlilikteki maksadı ben de anlamadım. Belki de hükümet korsanlarla sürekli bağlantılı halde bulunup olayları yakından takip etmek istiyor olabilir. OP'deki denge yonkou,hükümet ve shichibukailer üzerine kurulu. Hükümet aslında korsanlara karşı değil. Tepedekiler, aşağıdakileri en kolay şekilde, aşağıda sürekli bir kaos ortamı oluşturarak kontrol eder. Hükümet de bu kaosu korsanlar vesilesiyle oluşturuyor ve halkı bu şekilde idare ediyor. Zaten dengenin bozulmasını istememelerini bir çok yerde gördük. BM'nin kızı olduğunu düşündüğümüz Bonney'i de serbest bırakmalarını buna bağlayabiliriz.

Altı stilin çıkış noktası da dediğin gibi Vinsmokeler olabilir. Soru kullanan çok gördük ama geppo kullanan sadece Sanji'yi gördük.

Bir de kafamda şöyle bir soru işareti vardı: Vinsmokelerle mesele olursa bizim Sanji ve Luffy önderliğindeki tayfamız kimle kapışacak, Sanji'nin babasını ve abilerini mi tokatlayacakalar acaba diye düşünüyordum ve çok saçma geliyordu. Ancak CP0, Vinsmokelere bağlı ise bizim tayfa CP0 ile kapışacak. Yani Spandam-CP0 ilişkisi eittir Vinsmoke-CP0 ilişkisi olacak. Yani bu arcta Sanji vs Lucci görebiliriz. Lucci hem Luffy'nin bir tık altı hem de Sanji'ye powerup olabilir bu arc.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık