Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Vicdan ya da Özgürlük

Seçiminiz Ne Olurdu?

• Kullanılan toplam oy
    83
Bize verilen bilgiler ışığında hareket edersem, diğer suçlunun idamını engelleyecek şekilde hareket eder ve 15 yıl yatarım çünkü suç ne olursa olsun idam çözüm değil ve bir kere idam yöntemi kullanıldıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Ayrıca mevcut durumda özgürlük vs. vicdan durumu yok. Vicdan durumu var sadece. Eğer berbat bir insan gibi davranırsam özgürlüğümü kazanacağım ama benim özgürlük istemek gibi bir hakkım yok. Başı sıkışan herkes soygun yapsa memleket siyasetçiden geçilmezdi. Yok öyle yağma. Risk alıp soygun yaptıktan sonra yakalanmışım, yatmam gerekir dememi bekliyor olabilirsiniz AMA

Ben, sırf başım sıkıştığı için silahlı soygun yapmış birisiyim. Hiçbir suçu olmayan insanlara ateş etmeyi göze almışım. Hem de birkaç kez yapmışım bunu. Umursamam bir insanın idam edilecek olmasını. Bu hikayeye göre özgürlüğüm için giyotine yollarım diğer mahkumu. Dünya adil bir yer değil. Hiçbir şey yapmasanız bile haksız veya suçlu konumuna düşebilirsiniz. Diğer adam için üzgünüm. Şanssız doğmuş ama unutmayın, çok değil 20. yüzyılın 2. yarısına kadar doğan her 3-5 çocuktan biri yetişkin olamadan ölüyordu. Hem de bugün bakınca çok basit sebeplerle. İnsan yaşamını kutsallaştıran bizleriz ama o kadar da kutsal değil belli ki. Şanslıyım ki özgürlüğümü kurtardım. Asıl soru şu: soygun yapmaya devam etmeli mi? Çünkü hala borçlarımın tamamı ödenmedi.

Gerçek ben bu durumlara düşmez ama gerçek ben, her ne kadar insanlara pek katlanamıyor olsa da idam karşıtı. Hali hazırda hiçbir güvenilirliği olmayan şu hukuk sistemine bir de idam cezası eklendiğini düşünün öff.

Soruya soruyla cevap vermiş olucam ama bizim adamı kurtarmamamız bizi kötü biri mi yapar? Sorudan anladığım kadarıyla (yanlışsa düzeltirsiniz) adamın haksız yere idam edilmesinde bizim bir suçumuz yok. Bu durumda doğal olarak kendimi düşünüp ''bencillik'' yapmam daha mantıklı olan değil midir ve bu bizi kötü biri mi yapar sırf sebep olmadığımız bir olay yüzünden ölecek bir adamı kurtarıp hayatımızı mahvetmek yerine kendi iyiliğimizi düşündüğümüz için?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık