Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Veritas

Çok yetersiz demişim fazla olmuş yetersiz işte.Olayları işlerken kurgu ve hikayede takipçiye aktarımı karman çorman.Gerçi koreliler onu sanırım mangalar kadar iyi yapamıyorlar sorun orada.Noblesse o konuda iyiydi başlarda ama sonra bozdu mesela.Veritas konusunu anladım da geçmişte yaşanan olayları çok yüzeysel geçmiş motivasyonları çözmek zor.O altyapıyı oluşturmadan seri başından beri ilişki ağını çok ufak bilgilerle parça parça vermiş.Dağıtık bir anlatım söz konusu yani okuyanı kendine çekmiyor.Popüler shonenler zor bir iş beceriyormuş kısacası aslında.Bence Veritas japonların yoğurt yiyiş şekliyle çok daha popüler olup devam edermiş.Ama o seferde böyle standart dışı ana karakter olur muydu bilmem.Adam korumakla güçlenen shonen ana karakterleriyle dalga geçti orada güldüm baya. :D
Gangryong çok orjinal karakterdi hakikaten ya pek bulunmuyor böylesi. :)

Gangryong çok orjinal karakterdi hakikaten ya pek bulunmuyor böylesi. :)
Gerçi kendi sularında ele alırsak çok da orjinal değil.Koreliler böyle kirli oynayan atar gider yapan kafa göz dalan karakterleri seviyorlar.Kore çete elemanları,liderleri tarzında yani oranın adamları gibi.O bakımdan feng shen ana karakteri de bunun gibiydi çok farklı sayılmazlar birbirlerinden.Mangalarla kıyaslarsak farklı görünüyorlar bence manhwalar içerisinde öyle olmayabilir.

Gerçi kendi sularında ele alırsak çok da orjinal değil.Koreliler böyle kirli oynayan atar gider yapan kafa göz dalan karakterleri seviyorlar.Kore çete elemanları,liderleri tarzında yani oranın adamları gibi.O bakımdan feng shen ana karakteri de bunun gibiydi çok farklı sayılmazlar birbirlerinden.Mangalarla kıyaslarsak farklı görünüyorlar bence manhwalar içerisinde öyle olmayabilir.
Ah Gou ile Gangryong tam aynı değil, dövüşte ikisi de her şey mübah deyip kirli oynuyorlar ancak Gangryong tam anlamıyla serserinin teki. Dövüş dışında da serseri bu adam, sürekli dövüş kovalayan birisi. Ah Gou çok daha zeki, nerede ne yapacağını bilen ve gerektiginde sevdiklerini korumak için güçlenen birisi. Gangryongda ise bunların hiçbiri yok. Adam sadece kendisi için dövüşüyor ve güçleniyor. Kimse umrunda değil. :)

Şu sıralar korelilerin The Breaker serisini okuyorum misal oradaki başrol tipik İçigo, ezik gelen gidenden dayak yiyen ve güçsüzleri korumak için güçlenme arayışında olan biri. Velhasıl Gangryong gibisi gelmez, varsa da pek yoktur bence. :)

Ah Gou ile Gangryong tam aynı değil, dövüşte ikisi de her şey mübah deyip kirli oynuyorlar ancak Gangryong tam anlamıyla serserinin teki. Dövüş dışında da serseri bu adam, sürekli dövüş kovalayan birisi. Ah Gou çok daha zeki, nerede ne yapacağını bilen ve gerektiginde sevdiklerini korumak için güçlenen birisi. Gangryongda ise bunların hiçbiri yok. Adam sadece kendisi için dövüşüyor ve güçleniyor. Kimse umrunda değil. :)

Şu sıralar korelilerin The Breaker serisini okuyorum misal oradaki başrol tipik İçigo, ezik gelen gidenden dayak yiyen ve güçsüzleri korumak için güçlenme arayışında olan biri. Velhasıl Gangryong gibisi gelmez, varsa da pek yoktur bence. :)
Neyse ne işte tarzları benziyor anlamında dedim.Hepsi aynı olmaz zaten.Ama çizim olarak bile benziyorlar şablon az çok belli manhwalarda shonen ana karakterleri gibi.Kültürler farklı olsa da belli bir eğilim var.

Valla bitirdikten sonra benim aklımda kim niye bunu yaptı kim neciydi tarzı bir soru kalmamıştı. Gayet yeterli ve düzgün bir şekilde işledi bu adam kurguyu. Serinin giriş kısmı olduğu için çok detaya girmeden bunu yapmak zorundaydı zaten ve anlatılan hikaye başlangıç kısmı için bana göre yeterliydi. Devamının olmaması beni her aklıma geldiğinde kahrediyor. Keşke Japonya çıkışlı bir seri olsaydı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık