Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Veritas

Onu boşver de o son sahnede ne oldu acaba onu tartışalım :) Gang, Veranın ablasının elektriğini emcükleyip gece vakti Veraya doğru hücum ediyor, sonra sabah oluyor Vera'nın ablası uyanıyor ve diğer muhalifleri düşünüp bir müddet sineye çekilip sonra Vera'dan intikam alacağiz minvalinde bir konuşma yapıyor. Şimdi Gang vs Vera ne oldu ? Gang Vera'yı tokatladı mı yoksa dayak mı yedi ? Vera Gangi dövse kesin öldürür, çünkü herkesi öldürdü. Gang Vera'yı dövse öldürmez ama bu sefer Vera'nın itibarı sarsılır ablasinın konuşması anlamsız olurdu. Berabere kaldılar desek sanki Vera çok daha güçlü gibiydi. Acaba Vera dövdü de Gang de doğal ki'cilerden deyip yanina mı aldı yoksa araya başka biri girip siz kardeşsiniz mi dedi yahut yenişemediler de ikisi de bayıldı mı, sorular sorular aklımdaki sorular :)
Hiç cevaplanmayacak sorular.

Onu boşver de o son sahnede ne oldu acaba onu tartışalım :) Gang, Veranın ablasının elektriğini emcükleyip gece vakti Veraya doğru hücum ediyor, sonra sabah oluyor Vera'nın ablası uyanıyor ve diğer muhalifleri düşünüp bir müddet sineye çekilip sonra Vera'dan intikam alacağiz minvalinde bir konuşma yapıyor. Şimdi Gang vs Vera ne oldu ? Gang Vera'yı tokatladı mı yoksa dayak mı yedi ? Vera Gangi dövse kesin öldürür, çünkü herkesi öldürdü. Gang Vera'yı dövse öldürmez ama bu sefer Vera'nın itibarı sarsılır ablasinın konuşması anlamsız olurdu. Berabere kaldılar desek sanki Vera çok daha güçlü gibiydi. Acaba Vera dövdü de Gang de doğal ki'cilerden deyip yanina mı aldı yoksa araya başka biri girip siz kardeşsiniz mi dedi yahut yenişemediler de ikisi de bayıldı mı, sorular sorular aklımdaki sorular :)
Gang çok güçlendi ama Vera'yı yenemz diye düşünüyorum. Şöyle bir şey olabilir.
1- Vera yener. Gang Vera'yı yaralar ama Vera Gang'ı öldürmez. Gnag'ın sonu bitkisel hayat. Yok yok :D Vera Gang'dan gelen Yıldırım Kaplanı enerjisinden dolayı aşık olduğu adamı hatırlar ve Gang'ı öldürmez. Çok güçlenmesi de onu etkiler. Aslında YK Yuri'ye düşman. ee Vera'da Yuri'ye düşman. O sebeple öldürmez. Hem Gang yapay ki almadı yani geleneksel varis. Her türlü öldürmez. Yüzde 40
2- Araya başkaları girer maç yarım kalır. Yüz de 20 ihtimal.
3- Gang yener. Vera'yı öldürmez. Yüzde 10 ihtimal
4- Yıldırım Kaplanı gelir. Yüzde 10 ihtimal
5- Berabere kalırlar. Yüzde 20 ihtimal.

Çok övüldüğü için okudum bunu.O kadar övgü alacak kadar birşey göremedim ama iyiydi yine de.Bazı dövüşler güzel ama hikaye olarak neyin ne olduğu belli değildi.Kim ne yapmak istiyor üstadlar,çekişmeler falan bunların anlatım dili ve aktarımı çok yetersizdi.O kısmı becerememiş yazarı.

Çizimleri çok başarılıydı ama.Özellikle kadınlarda Madoka'yı özene bezene çizmiş.

Bittiği yer de ayıptır yani.Bari ana karakterin akibetini sonuç olarak gösterip bitirseydi olacak iş mi bu.

Çok övüldüğü için okudum bunu.O kadar övgü alacak kadar birşey göremedim ama iyiydi yine de.Bazı dövüşler güzel ama hikaye olarak neyin ne olduğu belli değildi.Kim ne yapmak istiyor üstadlar,çekişmeler falan bunların anlatım dili ve aktarımı çok yetersizdi.O kısmı becerememiş yazarı.

Çizimleri çok başarılıydı ama.Özellikle kadınlarda Madoka'yı özene bezene çizmiş.

Bittiği yer de ayıptır yani.Bari ana karakterin akibetini sonuç olarak gösterip bitirseydi olacak iş mi bu.
Yarım kalmış 81 bölümlük bir seri için bence çok iyiydi. Seride herkesin kendi amacı var, veritas diyor işte. Bunların bir kısminı işliyor mangaka diğerlerine değinemiyor. Normal yani, düşünsene OPun 80 bölümde yarıda kaldığı, Shanks kim Mihawk kim Dragon kim belli değil, Veritasta ise herkes açıklanmış, zemin hazır, altyapı ve inşaa aşamasına geçilecekken duruyor seri. :)

Yarım kalmış 81 bölümlük bir seri için bence çok iyiydi. Seride herkesin kendi amacı var, veritas diyor işte. Bunların bir kısminı işliyor mangaka diğerlerine değinemiyor. Normal yani, düşünsene OPun 80 bölümde yarıda kaldığı, Shanks kim Mihawk kim Dragon kim belli değil, Veritasta ise herkes açıklanmış, zemin hazır, altyapı ve inşaa aşamasına geçilecekken duruyor seri. :)
Çok yetersiz demişim fazla olmuş yetersiz işte.Olayları işlerken kurgu ve hikayede takipçiye aktarımı karman çorman.Gerçi koreliler onu sanırım mangalar kadar iyi yapamıyorlar sorun orada.Noblesse o konuda iyiydi başlarda ama sonra bozdu mesela.Veritas konusunu anladım da geçmişte yaşanan olayları çok yüzeysel geçmiş motivasyonları çözmek zor.O altyapıyı oluşturmadan seri başından beri ilişki ağını çok ufak bilgilerle parça parça vermiş.Dağıtık bir anlatım söz konusu yani okuyanı kendine çekmiyor.Popüler shonenler zor bir iş beceriyormuş kısacası aslında.Bence Veritas japonların yoğurt yiyiş şekliyle çok daha popüler olup devam edermiş.Ama o seferde böyle standart dışı ana karakter olur muydu bilmem.Adam korumakla güçlenen shonen ana karakterleriyle dalga geçti orada güldüm baya. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık