Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Vergo vs. Zoro

Kim kazanır?

• Vergo

Kullanılan: 11 22.4%
  • Zoro

Kullanılan: 35 71.4%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 3 6.1%

• Kullanılan toplam oy
    49
Zoro çocuklugundan beri antreman yapmış saf güçte kendisini geliştirmiş bir adam,bu adamın ne eksiği vardı teknik ne yaptı teknik öğrendi nasıl oluyorda Coby ile bir tutabiliyorsun aynı şey mi coby zayıf bir karakter. O kadar zayıf oldugu halde garb sayesinde bu seviyeye geldi nereden nereye bu açıdan bakarsan sanki daha mantıklı olur. Ayrıca o saldırı dağları taşları kesti diye zor mu yenmiş oldu şimdi ne alakası var adam yılların öfkesini attı(son mangayı okuduğunu farzediyorum). Bu yılların olayına takıldın kalmışsın kafa dede garb ile savasıyor yıllar önce luffy nasıl olduda ondan üstün geldi hakide senin mantıkla gelememesi lazım. Tayfaya bakarsan bi luffy birde zoro hayatları antreman yaparak geçmiş potansiyeli yüksek olan adamlar şimdi bu adamların 2 yılda 13 yıl koka bilen adamı geçmesimi abes allah aşkına komik oluyorsunuz. Bir adam 1 kere okuyarak ögrenir biri on kere okur ögrenemez. öyle saçma bunca yıl geçmiş gibi boş örneklere gerek yok.
Dostum ilk önce uslubuna dikkat et. Senin verdiğin Chinjao örneği resmen dağ ile fare ilişkisi ancak benim sunduğum hakinin zamanla gelişmesi örneğine saçma diyebiliyorsun. Ben yinede senin gibi yorumun sadece cevaplamak istediğim yerini alıntılayıp cevap atmıycam.

Evet dağı taşı kestiği için zor kesmiş oldu. Zoro zarar veremediği bir rakibine en sonunda adayı bile kesecek bir slash atarsa ben buna rahat bir galibiyet falan demem. Kaldı ki önceden yazdığım gibi Vergo Lawı tanıdığı için saldırıya kafa atıyor. Zoro ile karşılaşınca böyle bir durumun olması gibi bir olasılıkta yok.

Chinjao örneğine gelirsek. İnsanlar yaşlandıkça hakileri eriyor. Vergo da ise durum tam tersine adam en parlak 13 yılını geçirip koramiralliğe kadar ilerlemiş. Ben zaten belirtmiştim ama sen onuda saçma buldun sanırım. Evet bence Zoronun potansiyeli ne kadar çok olursa olsun 13 yıl önce bile şu an gördüğümüz Luffyden daha yoğun haki kullanan bir adamı 2 yılda geçemez.

Zaten hakinin zamanla artmadığını yada gelişmediğini iddia ediyorsan senin gibi boş birisiyle tartışmaya gerek yok.

Edit:Kendi yazdıklarınıza inanıyor musunuz gerçekten. Hakinin belirli bir yaşa kadar tecrübe ve kullanma ile artmadığını düşünüyorsanız Reylighin ilk günkü hakisi ile Kara Kral olduğu dönemdeki hakilerini eşit veya yakın görüyor olmalısınız.

Yada yıllar önce bir balığa kolunu kaptıran Shanks ile şimdiki Shanksın hakilerini eşit görüyor olmanız lazım.

Vergo demiştim ama bana kolay kolay yenişemezler gibi geliyor. :) Vergo'nun hızı oldukça iyi, Zoro seviyesinde bir kılıç ustasına sazan gibi atlamayacaktır, öte yandan Zoro'nun gözlem hakisinin, zırh hakisine oranla 2.ci sırada geldiğini biliyoruz. Zoro tutturursa zarar verir Vergo'ya ancak hem Vergo'nun tüm beden hakisi hemde Zoro'nun kekkai tekniği iki taraf içinde bu dövüşü kazanmayı zorlaştıracaktır. Hem haki hemde hız olarak Zoro'nun Vergo'ya şimdilik üstün olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Pica dövüşündeki gibi bir dikkat kaybı olursa, o zaman Zoro her türlü çizer aynı Pica'ya yaptığı gibi, lakin normal şartlarda dediğim gibi denk bir dövüş geçer.

Umarım seri içinde 1 yılı falan kast ediyorsundur.

Sen zaten yazdığın hiçbir şey için dayanak göstememişsin. Olabilirlerle ilerlemişsin. Sen diyorsan haki gitgide gelişmez öğrendiğin gibi kalır. O zaman tartışmaya gerek yok zaten.
Seri içi bir yıl.
Zaten benim dediğim şey senin söylediklerinin ve birkaç kişinin bunu kesinmiş göstermeleriydi benim ispatlama çabam yok.
Bunu gösterme yolum ise yonkou ve tayfası ile dövüşecekleri kuramıydı ama aşağıda ki arkadaşın dediği gibi Kuja korsanları da örnek gösterilebilir.

Haki bana göre potansiyelli kişiler zor durumda kaldıkça kendilerini aşarlar ve geliştirirler bunun yanında başka metodlarda olabilir bilmiyorum ama potansiyeli yetmiyorsa kişi bir yerden sonra fazla ilerleyemez.
Diğer metodlardan biri Gözü kapatıp saldırma vs. ama hızlı bir biçimde gelişme bu yöntemle mümkün değildir misal.
Bilgimiz olmayan bir konu -ki- ve irade olaylarını araştırmak lazım.

Zaten hakinin zamanla artmadığını yada gelişmediğini iddia ediyorsan senin gibi boş birisiyle tartışmaya gerek yok.
Üslüp demişsin önce sen saygıyı öğren ben senin yazdığın örneği saçma bulabilirim bu kişisel bir saldırı değildir. 2. olarak nereden çıkardın böyle bir sonucu o yazıdan gülünç buldum sadece. ben yola +100m de başlarım 10 ile devam eder 13 yılda 230 olurum. 0 dan başlayan adam 120 ile gider 240 olur geçer beni ben bunu demek istedim.. O anlamsız çıkarım ve boş insanlık tabirini sana iade ediyorum..

Üslüp demişsin önce sen saygıyı öğren ben senin yazdığın örneği saçma bulabilirim bu kişisel bir saldırı değildir. 2. olarak nereden çıkardın böyle bir sonucu o yazıdan gülünç buldum sadece. ben yola +100m de başlarım 10 ile devam eder 13 yılda 230 olurum. 0 dan başlayan adam 120 ile gider 240 olur geçer beni ben bunu demek istedim.. O anlamsız çıkarım ve boş insanlık tabirini sana iade ediyorum..
Sen kim oluyorsun da gülün boş ve saçma buluyorsun.Ben sana örneklerle fikir sunmuşum sen yalnızca çapının yettiği kısmı alıntılayıp bana boş boş cevap yazmışsın. Üzerine birde istediğim şeyi saçma bulurum diyorsun.

Senin hak ettiğin şekilde konuşuyorum.

Zoroyu gereksiz yere ezmek anlamsız.Vergo daha önceden kupa koltuğunda oturuyormuş.Rütbesi pica ile aynı.Şu an zoronun bulabilme dışında zorlanmadığını varsayarsak gayet Vergoyla kapışabilir hatta onu yenebilir.Full bedenmiş falan bunları geçiniz.Daz bones de mükemmel bir zırha sahipmiş gibi duruyordu.Ama aşıldı.Kapasite olduktan sonra problem yok.

Vergo koltuktan sonra gelişti derseniz de ayıp edersiniz.10 sene önce aynıydılar.O 10 sene vergo gelişirken de picanın eli armut toplamadı herhalde.

Alpamis

Zoroyu gereksiz yere ezmek anlamsız.Vergo daha önceden kupa koltuğunda oturuyormuş.Rütbesi pica ile aynı.Şu an zoronun bulabilme dışında zorlanmadığını varsayarsak gayet Vergoyla kapışabilir hatta onu yenebilir.Full bedenmiş falan bunları geçiniz.Daz bones de mükemmel bir zırha sahipmiş gibi duruyordu.Ama aşıldı.Kapasite olduktan sonra problem yok.

Vergo koltuktan sonra gelişti derseniz de ayıp edersiniz.10 sene önce aynıydılar.O 10 sene vergo gelişirken de picanın eli armut toplamadı herhalde.
Yalnız her şeye tamamımda Vergo Pica ile eşit olmadı gibi bence. Çünkü Vergo açıkca onlardan üstün gösterildi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık