Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Üç vs. Hatamız!

60-100 arasını kim belirleyecek?
Mesele 60-100 meselesi değil ki, bir karakterin dört başı mamur her şeyini görmeden her şeyi hakkında konuşamazsın. Mesele bu.
Ortada zaten diyemezsin, eğer öyle olsaydı kural koymaya çalışmazdın.
Nasıl yani?
Örnek bir VS. konusu versene. Yardımcı olabilir bu kuralı anlamamıza.
Senin demene göre Smoothie vs Queen tartışabiliriz. Ama bana göre tartışamayız sadece spekülasyon yaparız bir sonuca varamayız. Ya da bir şeyler atarız tutar.
Konu sayı üstünlüğüne gitmiş sanırım. Ne anketler gördüm ben, millet özelden mesaj atıyor şuna oy atsana diye.
Bunun konuyla alakasını anlamadım.

Burası forum abi kasmayın bu kadar trol olacak, fan olacak, hater olcak, ciddi yazan olacak hepsi olacak forum la burası. Ben girdiğimde hepsini okumak istiyorum ruh halime göre kimi zaman ciddi yazanları kimi zaman haterları seviyorum. Eğlenmeye giriyoruz buraya dergide makale mi yayınlayacaz. Küfür hakaret olmadıktan sonra hiçbir kurala gerek yok bence çok saçma olur.

Burası forum abi kasmayın bu kadar trol olacak, fan olacak, hater olcak, ciddi yazan olacak hepsi olacak forum la burası. Ben girdiğimde hepsini okumak istiyorum ruh halime göre kimi zaman ciddi yazanları kimi zaman haterları seviyorum. Eğlenmeye giriyoruz buraya dergide makale mi yayınlayacaz. Küfür hakaret olmadıktan sonra hiçbir kurala gerek yok bence çok saçma olur.
Ben de böyle düşünüyorum isterse Naruto vs Usopp açıp ciddi ciddi Usopp savunsun. Aynısı bölümde bulunmayan karakterlerin bölüm yorumlarında tartışılmamasında da geçerli. Ben Luffy vs Zoro tartışmalarından filan zevk alıyorum bölümde olsun olmasın, kısıtlama getirmek pek gerekli gelmiyor bana

Bunlar reddedilmez elbet ancak hepsi olsun dersek modlar istifa etsin o zaman. Bir de bu kurallar forum için değil genel bir hatırlatma gibi düşün. O kadar ciddi değil yani.

3üde çok basit ve katıldığım kurallar. 2. kurala takmış millet fakat seride birçok örneği var bence.Özellikle Sugar,Hawkins,Bonney hatta Hancock gibi hax meyve gücüne sahip karakterler bunu çok etkiliyor. Atıyorum Sanji isterse Kaidou gücünde olsun yinede Hancocka yenilir.Bunun için doğal anti olmaya falan gerek yok. Savunmasız anında CCi Luffyden güçsüz olmasına rağmen gazla bayıltabiliyor.

Üç zeka yönünden üstün bir karakter. Birçok kere taktik ve hafıza konusunda üstünlük gösterdi. Doru doru ise tam bir tehlike çanı. Hareketi kısıtlaması bir kenara hem çok sert hem de aside bile dayanabiliyor. Açık ve gizli birçok kullanım şekli ile büyük bir güç.

Hata'mız ise prens olmanın verdiği gevşeklik ile pek bir tembel. Ama diğer taraftan zor durumlarda gördük ki şans ve hayatta kalma becerisi açısından çok üstün bir karakter. Yediği dayaklara rağmen ayakta kalması nedeniyle dayanıklılığı yüksek ve de en önemlisi yenilenme özelliği var. Hatırlarsanız çinko'su koptu ama yeniden büyüyor ya da kopan çinko'su başı ile tekrar birleşebiliyor.

Yüksek zorlukta Üç alır gibime geliyor, üzgün Hata'm.

Bende bunun hakkında şunları söylemek istiyorum. Kesinlikle düz mantık güç seviyesi kurarak manga yorumlamaya karşıyım bende. Yani dragon ball okumuyoruz burada, orada herkes aynı teknikleri kullanıyor hemen hemen, ama Op'ta öyle değil. Herkesin yeteneği farklı. Oda'da zaten aklınca bu mantığa göre çizmeye çalışıyor. Yani bir iki hareketle veya sadece meyveye bakarak, ya da sadece hakiye bakarak güç seviyesi kurmuyor adam, herşeyi kılıfına uydurmaya çalışıyor elinden geldiğince ( Tabi pek başarılı olamadı yinede ama buna göre kıstas yaptığını düşünüyorum )

Bir karakterin hayvani bir saldırı gücüne sahip olması, savunmasının veya dayanıklılığının çok fazla olduğunu göstermiyor.

Örnek : Elizabello hayvani bir saldırı gücüne sahip ama Barto'nun bariyer ittirmesiyle tek yedi. Barto'nun bariyer yumruğu bile değil.

Örnek 2 : Gladius normalde Pasifista kadar bile dayanıklı bir adam değil, ama Px'yi yenerdi rahat yanına yaklaştığında. Bir şişirip patlatsa yeter robotu, Ussop'un 2 yıl önceki patlamaları bile kısa devre yaptırıyordu Px'ye çünkü. 2 yıl önceki hasırşapka tayfası px'yi zar zor yeniyorlardı. İşte bu mantıkla gidip Gladius > 2 yıl önceki tayfa demek mantıklı değil. Bir tarafta çelikten daha sert bir robota ÇOĞU fiziksel ataklarla zarar vermeye çalışan Hasırşapka tayfası var. Diğer tarafta Gladius'un sadece meyve avantajıyla şişirerek patlatacağı Px var. Bu mantıkla Gladius, hasırşapka tayfasına tek atar mantığı işlemiyor, Luffy Zoro Sanji hatta diğer üyelerde dahil kendine ait iradeleri mevcut, tek başlarına bile yenme ihtimalleri var Gladius'u ( Luffy-Zoro ve Sanji'den bahsediyorum tabiki ) pX ise iradesiz bir robot. Bu örnekler verilerek güç seviyesi kurulamaz yani direk.

Bu 2 örnek sadece küçük detaylar, Oda'nın hayal gücü farklı işliyor mangada yani. Bir tarafa bakmıyor, karakterlerin total yeteneklerine bakıyor, birbirlerine avantajları dezavantajları vs hepsi toplam bir etken. Adam aslında çok sistematik bir evren yaratmış, Dragon ball gibi '' Ki '' gücüm 120 milyon, benim '' Ki '' gücüm 300 trilyon vs gitmiyor, orada herkes aynı tekniği aynı dövüş stilini kullanıyor hemen hemen, Işın atıp birbirlerini aşmaktan başka birşey yok orada.

Bu yüzden dragon ball kadar sığ bir manga değil. O yukarda verdiğim örnek gibi çok çok var mangada zaten, onlar sadece koca bir evrenin işleyişinin toz zerreciği kadar kısmı.

Son düzenleme:
İsteyen istediği gibi yorumlar. Eğer bilimsel veri gibi bazı şeyler kesin olsaydı o zaman bunları tartışmıyor olurduk ve bu foruma da gerek kalmazdı. Bunu yazan ne bilim adamı ne de kesin yargılarla yazılmış bilgiler veriyor bize. (Hep merak uyandıran boşluklar koyuyor önümüze. Haliyle bizde o boşlukları kendimiz varsayımlarımızla doldurmaya kalkıyoruz) Yani bir zamanlar kutucukla gösterilenleri 'kesin' gözüyle bakardık ama IM'in gözükmesinden beri bazı şeyleri objectif bir şekilde okuyamıyorsun artık. Bir Yonkou olan BM'nin şuan ki rezilliklerini önceden biri dillendirseydi herkes sen ne biçim manga okuyorsun 'Onlar en büyük 4 imparator' gibi şeyler diyecekti ben dahil. Ama şimdi bakıyorsun BM buggy ile eşdeğer bir pozisyona gelmiş durumda. Güç bakımından demiyorum tabiki de trolleme bakımından.

1. Kurala uyarsak OP evreninde hiç bir karakteri vs'ye sokamayız. Çünkü kimse hakkında net bir bilgi bilmiyoruz :D Bu yüzden Her VS'de varsayımların havada uçuşması normal. Mesela Croco'nun MF'deki durumundan çıkarılan varsayımlar gibi veya mihawkın bir zamanlar shanks ile dövüşmesi gerçeği ve bundan dolayı mihawkın yonkou=> görülmesi gibi olaylar varsayımlar vb.. diye gider bu. Bu kadar gizem kasılan bir seride bu varsayımlar kaçınılmaz zaten.
2. Kural sadece bizim Luffy için geçerlidir :D
3. Kural ise anlamsız, Sevmediğim karakteri savunmayacaksam burada işim ne :D

Amaç sadece eğlence olmalı bence, kurallar koyarsak işin eğlencesi de kalmaz.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık