Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Uchiha Itachi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben sana yaptığı işkencenin sebebini söylüyorum işte. Yaptığına iyi bir şey diyemem ama gerekli bir durum olarak görmüş kendi açısından. Bu yolu izlemesinin açıklaması var Itachi'ye iki seçenek veriliyor o da daha az zaiyata sebebiyet olacak olan ve kardeşinin kurtulmasını sağlayacak seçeneği seçiyor işte. O noktada farklı bir plan düşünmek için geç kalınmış artık.

Itachi arka plan hikayesi sayesinde zaten derin ve üstüne düşünülmeyi hak eden bir karakter haline geldi. Serideki en iyi ters köşelerden biriydi, bu sayede adam manga tarihinin en ikonik karakterlerinden biri oldu. Diyelim ki bu gerçekten bir retcon o zaman iyi ki böyle yapılmış derim ben.
Geç kalınmış bir şey yok. Düşünülmemiş açıkça. Günler öncesinden belli Uchiha isyanı. İtaçi de ikili ajandı zaten. Çıkış yolu bulabilecek biri ama aramamış. Bu çok net görünüyordu. Katil ruh hastası abi işleyişi çok daha etkileyici olacakken 2. sınıf aslında çok fedakar ağbi modeline geçti yazar. Seriye kadercilikten sonra atılan en büyük retcon buydu muhtemelen. Bunun sonucuna da farklı bakıyoruz baya.

Konoha'da iç savaş çıkmasın,masumlar ölmesin diye büyük fedakarlık yapmış bir kahramandır.
Konohalılar rahat uyuyabiliyorsa İtachi sayesindedir.
Masumlar ölmesin diye yaptığı iş çoluk çocuğu kesmek mi oldu yani?Masum adamları ve kadınları geçtim İtachi bebekleri ve çocukları bile öldürdü.Madem isyan çıkmasın istemiyordu gidip Danzo'yu öldürseydi.Milleti gazlayan buydu zaten.Ya da klanı uyarıp'bakın isyan edersek çok kötü şeyler olacak' falan deseydi.İllaki akıllı insanlar vardır klanda.Bunlarda dahil birçok seçeneği varken gidip milleti kesmeyi tercih etti.

Bahsettiğin +'ların bu halisli işkence ile alakası yok yalnız:/ Onlarca farklı metod varken böyle bir şey üzerinden gitmesi sorun zaten. Üstelik zekasına o kadar atıf yapılmış bir karakterin böyle bir yolu izlemesinin hiçbir açıklaması yok:/ dümdüz retcon. Vatan haini fetöcü abi yazarlığı aslında fedakar istihbaratçı abiye evrildi. He benim mide almadı. Kötü bir tercih olarak kalacak hep aklımda.
La keko, boş yapma bir kere. Adam ailesini katletti, sasukeye şuriken fırlattı, sasuke peşinden geldi. Eğer bunu yapmasaydı, ölene kadar peşinden giderdi, gerçeği çözerdi ve köye saldırırdı.

La keko, boş yapma bir kere. Adam ailesini katletti, sasukeye şuriken fırlattı, sasuke peşinden geldi. Eğer bunu yapmasaydı, ölene kadar peşinden giderdi, gerçeği çözerdi ve köye saldırırdı.
El kadar bebeye işkence etmiş herifi de savunmayın olm şurada:d Hem de tamamen sebepsiz. Bak sana daha komik bir şey söyleyeyim mi:d
İtaçi tüm bunları yaptığı halde Sasuke köye saldırdıasdkjfhasdf
Evet itachi'yi aynı seri içerisinde farklı dinamikler kullanarak nasıl daha güçlü hale getirebilirdi senin fikrini merak ediyorum.
Kastettiğim Sasuke idi orada. Konu zaten İtaçi'nin motivasyonlarından birinin "sasuke'nin daha güçlü olması" idi.
Hmm sasuke için düşünecek olursak,
-Eğitmen
-Zorlu bir yaşam
-Doğuştan gelen yetenek(Zeka, iq, savaş zekası artık adına ne dersen)
-Gen aktarımı ile gelen yetenek
Bunların hemen hemen hepsi elinin altındaydı zaten. İlla 8 yaşındaki veledi jodorowski filmlerinden hallice halislere hapsetmenin manası yoktu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık