Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Trans Kadınların Kadın Sporlarında Olması Hakkında

Trans Kadınların Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olması Doğru mu ?

• Doğrudur, Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olmaları Adil Rekabeti Bozmuyor.

Kullanılan: 13 6.6%
  • Yanlıştır, Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olmaları Adil Rekabeti Bozuyor.

Kullanılan: 167 84.8%
  • Kararsız

Kullanılan: 17 8.6%

• Kullanılan toplam oy
    197
İşte ben bunu yine de ahlaksızlık olarak göreceğim. Sen topluma etkisi olmayan ensest bir ilişkiyi makul görebilirsin. Benim midemi bulandıracak, kusura bakma.

Cinsel hastalıklar eşcinselliğe özgü demedim zaten. Ancak daha yüksek oranda eşcinsel ilişki yaşayanlarda görülüyor. Yani harm principle'a uymuyor. Tek argümanım bu da değil. Kantian ahlakı benimseyen biri buna bir başka açıdan eleştiri getirebilir.
Sağlıklı toplum, geleneksel aile yapısıyla mümkündür. Onlarca sosyolojik veri var. Geniş ailelerin sağlıklı birey yetiştirmedeki etkisi kanıtlanmış. Yani bunlarla taban tabana zıt eşcinselliği ve bunun toplumdakini yerini sağlıksız buluyorum.
Üstelik üremeye katkıyı da düşürür eşcinsellik. Evrimsel açıdan bakarsak da zararı daha fazla. Hayvanlarda da görülüyor olması bir şeyi değiştirmez. Sonuç olarak istenen bir durum değildir.
Ensest ilişki normalleşirse ve tabu olmaktan çıkarsa aile içi tacizlerin, aileleri bozacak çarpık ilişkilerin ve bunların sonunda doğacak sakat, zihin özürlü çocukların topluma verebileceği zararların önü alınamaz. Ancak eşcinsel ilişki için aynı şey söz konusu değil.

Ensest ilişki normalleşirse ve tabu olmaktan çıkarsa aile içi tacizlerin, aileleri bozacak çarpık ilişkilerin ve bunların sonunda doğacak sakat, zihin özürlü çocukların topluma verebileceği zararların önü alınamaz. Ancak eşcinsel ilişki için aynı şey söz konusu değil.
Eşcinselliğin topluma zararı olarak da şunu söyleyeyim sana. Normalde onun için yaratılmayan bir şeyi yapıyor ve kaslarını zedeliyor. İlerleyen süreçte o kaslar işlevini yeterince yerine getiremiyor. Bir çok saymaya çalışırdım ama inan hiç merak etmiyorum şu an.
Eşcinsellikten memnun olan ve destekleyen esas kişiler bu yapay et sağlayıcısı olan nüfusun artmasını istemeyen kişilerle aynı kişiler. (zengin oldukları için her şeyi bildiğini zannedenler)

Eşcinselliğin topluma zararı olarak da şunu söyleyeyim sana. Normalde onun için yaratılmayan bir şeyi yapıyor ve kaslarını zedeliyor. İlerleyen süreçte o kaslar işlevini yeterince yerine getiremiyor. Bir çok saymaya çalışırdım ama inan hiç merak etmiyorum şu an.
Eşcinsellikten memnun olan ve destekleyen esas kişiler bu yapay et sağlayıcısı olan nüfusun artmasını istemeyen kişilerle aynı kişiler. (zengin oldukları için her şeyi bildiğini zannedenler)
Öncelikle şunu diyim eşcinsel ilişkinin sağlığa ciddi bir zararı var mı varsa tıbbi yöntemlerle nereye kadar önlem alınabilir bunu bilmiyorum.

Ama sağlığa zararlı, tamamen insanın ömrünü kısaltacak bir ilişki türü olduğunu varsayalım, tamamen o insanın kendi tercihi. Sağlığa zararlı olan bir ton şey var. Fast food, alkol, sigara... Ama bunlarun hiçbirini yasaklıyor muyuz? Hayır. Zararlarını ve bunlara karşı alınacak önlemi söyler ve salarsın.

Ama ensest normalleşirse... Eh neler olabileceğini söyledim ama hem midem kaldırmadığı hem de forumda böyle şeyler söyleyerek konunun başka noktalara kaymasını istemediğim için örneklerle detaylandırmıyorum. Siz düşünün işte...

Ayrı lig açın olsun bitsin, en adil olanı bu sanırım. Kimseye haksızlık olmaz. Erkekler kadınlar arasında bile fiziksel olarak haksızlık saymasak bile doğuştan gelen güç farkı var. Adaleti sağlamak için en doğrusu ayrı lig. Southpark ya da başka çizgidizilerde bu konulara güzel değinmişlerdi.
doğru yorum

Anal yolla cinsel hastalıkların daha yaygınlaştığı veriyle sabit. Sadece eşcinseller özelinde değil yani. Tahmin edersin ki hijyenden pek bahsetmek zor.
Nasıl bir şey olduğundan haberim var tabi. Fakat bu insanları gayrımeşruya sen(bunu senin özelinde söylemiyorum) itiyorsun, sonra bu itilmişlikten kaynaklanan sorunların kaynağı olarak onları görüyorsun🤔
İş vermiyorsun, kiralık daire vermiyorsun, sokakta veremli muamelesi çekiyorsun sonra "hay allah neden bu koşullarda yaşayıp toplumun irinleri olarak takılıyorlar:hmm:"
Gerçi nasıl yaşamlar sürdürdükleriyle pek ilgilenmiyorsun anladığım kadarıyla.

Konu yapay ete nereden geldi bilmiyorum da yakın zamanda yapay ete geçiş yapmaya başlamazsak dünyanın içine edeceğiz.

LGBT destekçisi ve sporun birçok dalıyla iç içe olan birisi olarak yanlıştır diyorum. Çözüm olarak da aklıma sadece kendi kategorilerinin açılması geliyor. "Öyle olmaz katılım az olur" bana doğru bir yaklaşım gibi gelmiyor, az olacaksa az olsun ne var bunda? Para Masa Tenisi branşında bireylerin engel seviyesine göre 10 farklı klasifikasyon var mesela. Bu da her sınıfa ayrı ayrı katılımın düşmesine sebep oluyor fakat adil rekabet ortamı bu şekilde sağlanabiliyor.

İsveç'teki tecavüz oranlarının son 10 yılda %50'ye yakın arttığını göz önünde bulundurursak neden olmasın diyorum. Mülteciler duman ettiler ortalığı. İsveçliler kendi elleriyle kendi huzurlarını yok ettiler durduk yere. Geçmiş olsun kolay kolay iflah olmazlar artık.
Oralara gidenlerin ortak özelliği ne acaba? :)

Kadınların olayla alakalı bir sorunları yoksa devam etsinler.
Bu cevaba şaşırdım. @kekomancer etkilemiş diye yorumladım. 🤭

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık