Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Trafalgar D. Water Law vs Charlotte Cracker

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    272
Orada savaş olmuyor bu meteordan sonra ışınlanma ile kaçıyor ama sonunda yakalanıyor. Yakalandıktan sonra da bir şey yapmıyorlar. Law handikap denebilecek ciddi bir sıkıntı yaşamıyor adada.
Patlama efekti gösteriliyor, yani Fujitora büyük ihtimal bir meteor daha atıyor Law'a. Nasıl handikap denilecek olay yaşamıyor?

Patlama efekti gösteriliyor, yani Fujitora büyük ihtimal bir meteor daha atıyor Law'a. Nasıl handikap denilecek olay yaşamıyor?
O kadarcık olaylar ile handikap kazanıyorsa Law zaten dayanıklılık açısından yerlerde demektir. Benim anlatmaya çalıştığım bu. Bu kadar basit olaylar Law için handikap değil. Luffy neler yaşıyor, Dof neler yaşıyor, Law bu iki kıytırık olayla mı handikap kazanacak.

Hacım çok düz bakıyorsun olaya, tartışmaya girmeye niyetli değildim ama dayanamadım. :D

Law dayak yedi ancak bir ton sebebi vardı, tıpkı Doflamingo'nun yenilmesinin de sebepleri olduğu gibi.

Green Bit'deki dövüş, adamın bir planı vardı ve bunu uygulamak zorundaydı. Doflamingo amiralle beraber saldırıyordu ve buna rağmen Law kaçmayı başarıyordu, Amiral + Dof'a karşı yapabileceği pek birşey yok adamın. Ona rağmen iki kez ellerinden kaçtı ve Madara'nın attığı meteorun jr versiyonunu atan Fujitora'nın meteorunu başarıyla kesti.

İkinci dövüşe baktığımızda zaten adam kendisi "Bilerek dayak yedim, planlı davrandım açığını kollamak için." diyor. Ve Doflamingo'yu bitiren/güçten düşüren atağı da o yapıyor. Ki bunların dövüşü çoğunlukla off panel, sadece Law'un dayak yediği kısımlar gösterildi.

Adamın atak gücüne bakıyorsun dağ kesiyor, yüzlerce metre öteden oda açıyor yer değiştiriyor. Bu meyve ve yetenek ile Cracker'ı gayette yenebilir.
Düz bakış açısıyla alakası yok hacı.Neden plan yapıyor ? Teke tekte gücünün yetmiceğini bildiğinden değil mi ?

Dof+amirale bir şey yapmasını beklemiyoruz zaten ama orda dediğin gibi büyük bi başarı yok.Fuji'ye zaten canla başla Law'ı kovalıyordu denemez.Artı olarak room kaçmaya çok müsait bi teknik.Hani bi zahmet kaçsın zaten.Fuji'nin meteoruda abartılacak bir olay değil.Azıcık kalburüstü olan biri o meteoru keser zaten.

Son paragrafa gelince madem dağı kesicek atak gücü var,yüzlerce metre öteden oda açıp yer değiştiriyor neden o zaman köprüde Dof'a yeniliyor ? O köprüde Dof öyle çok zorlanmış gibide durmuyordu.

Sen meyve yeteneğine bakıp Law'ı fazla üstün görüyorsun gibi geldi bana.Dövüşlerin kazanılmasını meyve belirlemiyor.O sadece bir etken.Seninki birazda Kizaru o meyveyle o hızla WB,Roger dahil herkesi kevgire çevirir demeye benziyor.Ama mangaka bi yerlerden kısıyor işte.Meyveyi kısıyor,hakiden kısıyor,fiziksel güçten vs. kısıp karakteri belli bir seviyeye oturtuyor.Kaldı ki Law'ın meyve Dof'tan gördüğümüz kadarıyla komutanlar karşısında o kadar über olmadığı gibi çokta enerji harcıyor.Ayrıca bu adam haki veya fiziksel güçte falanda aşmış biri değil.

5 gücünde olan 8 gücünde olan adama karşı kazanabilir yeteneği ters ise Naruto'da.

BKZ; Deidara vs Gaara, Deidara vs Sasuke, Kisame vs Bee(Zorlama anlamında, Kisame o ligin altı bir adamken sırf bijuulara karşı çakra çekme avantajı var diye denk gidiyorlardı.)
Hadi Kisame vs Bee bi nebze anlaşılabilir de diğer iki vs ne alaka ? Diğer iki vsde karakterler arasında o kadar büyük güç farkı yoktu.

Law nerden Krakerin antisi oluyor,Law her şeyi sınırsız bölemiyor öyle olsaydı herkesin antisi olurdu zaten.

Bir kere hakisi yetmeyebilir,bisküvi askerleri kesmeye diyelim kesti,tekrar birleşiyorlar sürekli kesmek zorunda ki Lawda enerji sorunu var uzun süre dayanamaz.

Krakere karşı şansı yok gibi bir şey Law'ın.

Luffy artık çok çok çok başka seviyede,Luffy'i kıstas alamayız.

Law her atağı birinin içinden geçip önüne geleni kesmiyor.Atlatma şansı var karşılama şansı var haki ile savunma şansı var varda var.
Seriyi bilmesek tanrı sanicaz adamı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık