Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116

Labsente

Shinsoo kullanmadan sadece saf fiziksel gücüyle bile yüksek seviyecilerin neredeyse tamamını tesbih gibi dizebilecek kadar güçlü bu adam. Var sen düşün gerisini. :D
Eyvallah o kadar güçlü ama Gardiyan'ın yaptığı shinsoo manipülasyon'unu hissetmiyor adam. Bu sadece fiziksel güçle alakalı değil çünkü burada Shinsoo ile Hava aynı işlevi görüyor. Sen dünya da ne kadar güçlü olursan ol hava olmadan o gücü hareket ettiremezsin Ceaser'ın Luffy'ye yaptığı gibi bu adam bununla karşılaşıyor ve etkilenmiyor. Elodin'in dediği gibi shinsoo kontrolünü bilmemesi yüzünden shinsoo saldırısı yapamıyor olabilir ama gardiyan'ın shinsoo manipülasyonu onu etkilemiyor.

Şuan bunun hakkında bir şeyler yazacak kadar bilgim yok olduğunda bu konuyu daha çok tartışabiliriz.

Eyvallah o kadar güçlü ama Gardiyan'ın yaptığı shinsoo manipülasyon'unu hissetmiyor adam. Bu sadece fiziksel güçle alakalı değil çünkü burada Shinsoo ile Hava aynı işlevi görüyor. Sen dünya da ne kadar güçlü olursan ol hava olmadan o gücü hareket ettiremezsin Ceaser'ın Luffy'ye yaptığı gibi bu adam bununla karşılaşıyor ve etkilenmiyor. Elodin'in dediği gibi shinsoo kontrolünü bilmemesi yüzünden shinsoo saldırısı yapamıyor olabilir ama gardiyan'ın shinsoo manipülasyonu onu etkilemiyor.

Şuan bunun hakkında bir şeyler yazacak kadar bilgim yok olduğunda bu konuyu daha çok tartışabiliriz.
Evet, Elodin'in söylediği de doğru çıkabilir pekala.

Rachel'ın bu kadar nefret edilme sebebinin karakterin bazı açılardan aşırı gerçekçi olmasına bağlıyorum. Mesela ilk bölüme bakalım. Baam ve Rachel'ın her ikisi de bizim kadar normal olmalarına rağmen Rachel shinheuhla karşılaşmaya korkarken Baam tipik shonen karakteri olarak kafa atıyor.
Her ne kadar Luffy Naruto gibi karakterlere ben de sempati duysam da eğer şu an biri çok zengin olma karşılığında içinde 7metrelik köpek balığı bulunan bir havuza girmemi istese reddederdim herhalde.
Kuleyi tırmanırken başkalarını ezmek de gerçek hayatta başarılı olmak için başkalarının üstüne çıkmaya benziyor.
Eğer sen Kpss'den başarılı olup atandıysan bu birinin barajı geçememesi demek. Finalde çanın üzerine çıktıysan birinin altında kalması demek. Bir iş görüşmesinde başarılı olup işi aldıysan başka birinin alamaması demek. Bir işyeri açtıysan insanları asgari ücrete çalıştırıp onları emekleri sayesinde yükselmek demek...
Doğrudan başkalarının başarısızlığı için uğraşmasak da dünya bu şekilde yürüyor ve kulede de durumlar benzer.

Rachel çevremizde bulunan çok çalışmasa da başarılı olan çirkeflik yapmaktan çekinmeyen insanları andırdığı için böyle hissediyoruz bence.

Başka bir açıdan da Rachel dilencilere benziyor. Organ kaybı olanlar başka ama o duruma düşme sebeplerinde kendileri de büyük pay sahibi. Genelde çalışmak istememeleri, geçmişte yaptıkları büyük hatalar buna sebep oluyor ve onlar da bu durumu zamanla kabulleniyorlar. Rachel da güçsüz biri olarak doğduğunu, ilerde ne kadar çalışsa da çok başarılı olamayacağını kabul etmiş ve başkalarının sırtından geçinme yolunu seçmiş.
Şahsen dilencilere karşı da Rachel'a olduğu gibi karışık duygular besliyorum. Bir gün belki ben de onların durumuna düşebilirim veya başka bir yerde doğsaydım onların yerinde olabilirim diye düşünüp acırım ama aynı zamanda da mevcut durumlarını kabullenip bunu değiştirmeye çalışmadıkları için nefret ederim.

@Elodin
Keşke tek yaptığı çirkeflik ve insanların üstüne basarak tırmanmak olsaydı. İhanet, işkence ne ararsan var kızda. :/

O değil de ben de Siu'ya ayar olmaya başladım son zamanlarda. Herif güzelim Androssi'yi basitleştirip tipik bir tsundere yaptı resmen. Seri başlarındaki ağırlığı kalmadı kızın. Beni rahatsız etti açıkçası. Hatta sen de mi söylemiştin bunu Selim? @Daredewill Eğer o sensen çok haklısın diyorum.

@Elodin
Keşke tek yaptığı çirkeflik ve insanların üstüne basarak tırmanmak olsaydı. İhanet, işkence ne ararsan var kızda. :/

O değil de ben de Siu'ya ayar olmaya başladım son zamanlarda. Herif güzelim Androssi'yi basitleştirip tipik bir tsundere yaptı resmen. Seri başlarındaki ağırlığı kalmadı kızın. Beni rahatsız etti açıkçası. Hatta sen de mi söylemiştin bunu Selim? @Daredewill Eğer o sensen çok haklısın diyorum.
Aynen ben söyledim, Andross biraz öyle olmaya başladı. Ana karakteri böyle durumlara sokması hoşuma gitmiyor.

@Elodin Baya içten yazmışsın Rachel üzerine kısmen hak verdim sana.

Rachel’dan nefret etmiyorum ben iğreniyorum. Zayıfsın, hiç bi vasfın yok. Dünyada başarılı olanlar ve başarısız olanlar var. Rachel başarısız ve bişeyler başarma şansı yok. Hiç bi özelliğin yok seni öne geçirebilecek. Parazit gibi insanların sırtından olmaması gereken yerlere geliyor. Ki böyle insanlar bi yerlere gelebilir bi şekilde . Rachel da öyle veya böyle geliyor. İkinci kat testini bile geçemeyecekken. Ama biliyorum ki bulunduğu yeri hak etmiyor. Bu yüzden bi gün gelecek seviyeci de olsa en alta inecek veya ölecek. O yüzden çok takılmaya gerek yok.

S: Baam’ın doğum günü ne zaman? Fan Cafe’nin favori shipi Koon x Baam hakkında ne düşünüyorsun?

C: Baam’ın doğum günü en büyük gizem.

S: Birinci bölümde Baam’ın saçı kesilmişti ve temiz giysiler giyiyordu ama daha önce saçının uzun olduğunu ve beyaz bir paçavra giydiğini görmüştük? Baam ve Rachel kuleye girmeden kısa bir süre önce bir şeyler mi oldu?

C: Evet bir şeyler oldu. Keskin gözlerin var (ÇN: Alay mı yapıyor? Çok açık değil mi?)
ikidir baam'ın doğumuyla ilgili gizem var. ne zaman açıklayacakmış ya bunu :( seri biterken açıklamasın ne olur :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık