Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Ben bunları yapamayacak kadar üşengecim....
2. video gayet kolay. Bize derslerde teorik ve uygulamalı olarak gösterildi. 1. videoyu da gördük.1. videodaki baskı türü daha kaliteli ve düzgün yapılırsa boyanın akması falan daha az. Ama baya zahmetli ve çeşitli malzemelere ihtiyaç duyuluyor. O yüzden 2. videodaki baskı türü daha pratik. :) Bir de boyanın akması baskı türüyle birlikte kullanılan boyaya göre de değişebilir. Neyse bunlar aklımda kalan artanlar. Unutmuşum baya şeyi :)

Bir de şunu not edeyim. Eğer bunlarla uğraşmam diyorsan bu tarz işler yapan esnaf dükkanları ya da fason yerler var. En azından ben İzmir'de denk geldim böyle yerlere. Bu tarz yerler başka illerde de vardır kesin. İstediğin baskı için motifi ya da deseni gösterip ona göre sipariş verirsin bence.

Son düzenleme:
Neden sürekli baam'ın; zahard'ın, enryu'nun, phanto'nun ya da prenseslerden birinin oğlu çıkmasını istiyorsunuz. Yabancı forumlarda da hep böyle. Klon diyen bile var. Şahsen baamın gücünün 10 ailedekiler gibi güçlerinin yöneticiden veya bir kuralsızdan gelmesini istemiyorum.
Yakınmanız da haklılık payı var. Dediğiniz gibi birçok kişi Baam'ın gücünü diğer bir başka kişiye bağlıyorlar veya bağdaştırıyorlar. Baam'ın bu kadar güçlü olmasını, hatta güçlüden daha çok özel olmasını bir kişiye bağlamak gerekmez. Baam'ın gösterdiği olağan dışı hareketler diğer kuralsızlar gibi özel olmasındandır ve bunları soya-kana bağlamak gerekmez. Kuralsızların kötü şöhrete kavuşmalarını sağlayan diğer kuralsızlar da birçok olağan dışı hareketlerde bulunmuş, sergilemişlerdi. Lakin nasıl bu olağan dışı hareketlerini onların soyuna değilde kuralsız olmalarına bağlıyorsak aynı şekilde Baam'ın hareketlerini de bağlamamız da herhangi bir sakınca yoktur elbette.

Yalnız Baam'ın mağarasında bulunan Zahard işaretini buna yoranlar var. Bu işaretten yola çıkarak dedikleri gibi Baam ile Zahard arasında bir bağlantı olabilir -ki bence de bağlantıları var-. Ama bu bağlantının soy-kan ile olduğunu söylemek sadece bir tahmindir bana göre. Çünkü dedikleri şeyi destekleyecek argüman yok maalesef elimizde.

Burada mesele şu. Neden bu çocuk kuralsız oldu? 1. kattaki gardiyan kara kaşı kara gözü için seçmedi bu oğlanı. Sebep neydi? İşte bu noktada rastgele birisi olup olmadığı önem kazanıyor.

@Raiden Kapıyı kendi başına açabildiği için kuralsız oldu. Bu gücü nereden buldu diye soracak olursak Urek ve diğer kuralsızlar nereden bulmuşsa ondan olabilir diyebiliriz. Yani şuanlık elimizdekiler ile bunu bilmek veya isabetli bir tahmin yürütmek olanaksız gibi.

@Raiden Kapıyı kendi başına açabildiği için kuralsız oldu. Bu gücü nereden buldu diye soracak olursak Urek ve diğer kuralsızlar nereden bulmuşsa ondan olabilir diyebiliriz. Yani şuanlık elimizdekiler ile bunu bilmek veya isabetli bir tahmin yürütmek olanaksız gibi.
Aynen, diğer kuralsızlar gibi... İlla birilerinin soyuna bağlanması gerekmiyor ama yine de farklı bir şeyler olmalı ki kapıyı açabilsin. Bekleyeceğiz artık cevap için.

Aynen, diğer kuralsızlar gibi... İlla birilerinin soyuna bağlanması gerekmiyor ama yine de farklı bir şeyler olmalı ki kapıyı açabilsin. Bekleyeceğiz artık cevap için.
Bu kuleyi kim kurdu. Sahibi kralı gibi bir şey var mı. Kule canlı mı. Ben bunları merak ediyorum. Kulenin ihtiyacı olduğu zaman içeriye kuralsız alıyor gibi birşey var. Bu ihtiyacı kim belirliyor falan gibi sorular var.

Bu kuleyi kim kurdu. Sahibi kralı gibi bir şey var mı. Kule canlı mı. Ben bunları merak ediyorum. Kulenin ihtiyacı olduğu zaman içeriye kuralsız alıyor gibi birşey var. Bu ihtiyacı kim belirliyor falan gibi sorular var.
Evet, onları ben de fazlasıyla merak ediyorum. Açıklanması gereken çok fazla şey var.

Geçenlerde duş alırken aklıma gelenleri anlatayım o vakit :D

Sui bize seride Axis'lerin olduğundan bahsetmişti. Ve de Axis olmayan birinin sonradan Axis olabileceğini söylemişti. Bence Sui durduk yere veya boşu boşuna bahsetmedi Axis olayından. Acaba diyorum bu Axis olayının altından şöyle bir şey çıkabilir mi diye;

Bu kulelerin kurulma amacı Axis yetiştirmek olabilir mi? Kule'nin zirvesine çıkabilen kişiler sadece Axis olmayı başaran veya başarabilecek kişiler olabilir mi? Bulmaca bir Axis olduğuna göre ve de önceden normal iken sonradan Axis olduğuna göre üstteki tahminlerimi de işin içine katarak şöyle bir senaryo yazabilirim; Bulmaca yüzyıllar öncesinde Zahard'ın kalesini bastı ve onlarca kişiyi katlederek saraydan ayrıldı. Acaba sarayı basmasının sebebi bir sonraki kata çıkabilmek için Zahard'ın kilitlediği kapıyı açmasını sağlamak olabilir mi? Bu ezici gücü gören Zahard kapıyı açar ve Bulmacanın ardından tekrar kapıyı kapatır. Daha sonra tekrar böyle bir olayın yaşanmaması için anahtarı iki parçaya bölerek bir parçasından 13 Ay Serisi'ni yaptırır diğer parçası da bir şekilde yüzüklere konur. Kapıdan geçen Bulmaca kulenin tepesine çıkar ve Axis olur. Veya çıkarken Axis olur. Tabi kuralsızlar kapıyı kendileri açacak kadar güçlü kişiler oldukları için onların Axis olma şansı daha yüksek olabilir.

Axis yetiştirmenin altından da Claymore mangasındaki Claymore yetiştirme amacı gibi bir amaç çıkabilir veya kuleleri yapan kişinin vereceği başka görevleri yerine getirme gibi amaçları olabilir. Durum böyle ise eğer, belki de Zahard ve ekibi kuleye gelmeden önce bile kulede bulunan Atölye'nin kurulma amacı Axis olan kişilere gerekli ekipmanları hazırlamak olabilir.

Hım... Hım..

Aynı şekilde ben de şu klasik shounen serilerde olduğu gibi ana karakter güçlü bi adamın oğlu çıkması olayı artık bi klişe kötü bi klişe. Zahard ernryuu falan babaları sayesinde mi bu güçleri aldılar da baam için aynı şeyi istiyorsunuz. Baamın 2.kattaki bariyeri içinse adam kuralsız bi zahmet tüm kurallılardan farklı olsun

Sui bize seride Axis'lerin olduğundan bahsetmişti. Ve de Axis olmayan birinin sonradan Axis olabileceğini söylemişti. Bence Sui durduk yere veya boşu boşuna bahsetmedi Axis olayından. Acaba diyorum bu Axis olayının altından şöyle bir şey çıkabilir mi diye;

Bu kulelerin kurulma amacı Axis yetiştirmek olabilir mi? Kule'nin zirvesine çıkabilen kişiler sadece Axis olmayı başaran veya başarabilecek kişiler olabilir mi? Bulmaca bir Axis olduğuna göre ve de önceden normal iken sonradan Axis olduğuna göre üstteki tahminlerimi de işin içine katarak şöyle bir senaryo yazabilirim; Bulmaca yüzyıllar öncesinde Zahard'ın kalesini bastı ve onlarca kişiyi katlederek saraydan ayrıldı. Acaba sarayı basmasının sebebi bir sonraki kata çıkabilmek için Zahard'ın kilitlediği kapıyı açmasını sağlamak olabilir mi? Bu ezici gücü gören Zahard kapıyı açar ve Bulmacanın ardından tekrar kapıyı kapatır. Daha sonra tekrar böyle bir olayın yaşanmaması için anahtarı iki parçaya bölerek bir parçasından 13 Ay Serisi'ni yaptırır diğer parçası da bir şekilde yüzüklere konur. Kapıdan geçen Bulmaca kulenin tepesine çıkar ve Axis olur. Veya çıkarken Axis olur. Tabi kuralsızlar kapıyı kendileri açacak kadar güçlü kişiler oldukları için onların Axis olma şansı daha yüksek olabili
Axis yazılarının bir kısmını okumuştum. Aslında sanılandan çok axis var, Phanta'nın da dahil olduğu en güçlü 5liden söz ediliyor bi.
Axislerin belli bir alanda gerçekliğe hükmedebildikleri ve axis olmak için aydınlama yaşadıkları geçiyordu bunlar aynen Baam'ın kuralsız olduğu için yaşadıkları şeylere benziyor.
Ama unutmamamız gereken önemli bir şey var. SIU axislerle ilgili şeyleri blogundan kaldırdı. Yani o bilgilerin hala doğruluklarını koruduklarını söylemeyiz. Gardiyanların Tanrısının Baam'a öğrettikleri kuralsızlara özeldi bu yüzden benim aklıma gelen şey '' SIUnun axislerle ilgili içerikleri kuralsızlara uyguladığıdır'' yani o eski şeylere pek güvenmesek iyi olur.

Senin dediğin şeyle ilgili olarak da Zahard 13 ay serisini krallığını ilan ettiği binlerce yıl önce yaptırdı ama Phantaminum geldiğinde Yuri'de oradaydı yani çok daha yakın bir olay.
Ama ben de Phanta'nın Zahard'a ''Gururlanma padişahım senden büyük ben varım'' dediğini düşünüyorum :D

Baam'ın kökeniyle ilgili de ben çok fazla olasılık olduğunu düşünüyorum ve ne olursa kabul edeceğim artık. SIU blog yazılarından birinde '' onunla ilgili asil/kraliyete özgü bir şey var'' demişti (royal)
Bu da SIU'nun kendi yaptığı çizimlerden biri

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık