Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Bu arada yeni fark ettim ama Baam'a 2. kattaki gardiyanda Tatlı ve Ekşi gibi birşey demişti. Birde böyle bir takım var acaba birşeye mi dikkat çekmeye çalışıyor ?
Yanlış bilmiyorsam o takımın adı tatlı ve ekşi değil. Orijinali korece bir yemek ismiydi ingilizceye çevrilirken Tatlı ve Ekşi diye cevriliyordu. Emin degilim ama :D

Yanlış bilmiyorsam o takımın adı tatlı ve ekşi değil. Orijinali korece bir yemek ismiydi ingilizceye çevrilirken Tatlı ve Ekşi diye cevriliyordu. Emin degilim ama :D
@DarkShones Evet başlarda Team Tangsooyok olarak çevriliyordu. O isim de Mule Love'ın testini geçtiklerinde Wangnan'ın Nyan Nya'nın anısına tangsooyok söylemesine dayanıyor. Hem de takım testi geçip kutlama için tangsooyok söylediklerinde oluştu sayılır sonuçta. Sonunda da Wangnan bu ismi ortaya attı. İngilizceye çeviren grup değişince isim de değişti.
Gardiyanın Baam'a tatlı ve ekşi demesinin sebebi de Baam'ın kelime anlamlarından birinin kestane olması.

Ayrıca geçen haftalarda yazıcaktım da bölüm linkleri vermek uğraştırır diye boşverdim:

Baam'ın babasının görünüşün Hatsuyu andırdığını fark etmişizdir hepimiz. Sonuçta yüzü bile gözükmediği için geleneksel kıyafetler giymiş siyah saçlı bir erkek diyip üzerinde düşünmedim ama sonradan bazı noktalar ilgimi çekti.

Hatsu kılıç ve savaşçılık eğitimini ''bir çömlekçi'' olan babasından almış. Burası çok ilginç adam oğluna öyle bir eğitim vermiş ki bu çocuk daha kulenin 2. katında Anak'la dövüşebiliyor.
Açıkçası Hatsu'dan pek hoşlanmazdım. Sonuçta SIU'nun güç kıstaslarına göre 10 aile üyeleri doğuştan güçlüdür ve güçlenmeye de yatkındır. Herkesin bir maksimum potansiyeli vardır, herkesin durması gereken bir yer gelecektir.
Antreman yapmak kişinin o noktaya daha hızlı ulaşmasını sağlar ama One piece evrenindeki gibi sınırsız antreman sınırsız güç demek değildir. İşte bu yüzden Hatsu'nun 10 aile üyelerine hemen hemen eşit güçlere sahip olmasını karakterin Siu tarafından kayırılmasına, fanların sevmesine yoruyordum.

Geçen bölümde öğrendik ki aslında 12 aile varmış, peki bu aileler liderlerini kaybettiklerinde tamamen yok oldular mı yoksa bazıları gizli gizli hayatlarını sürdürüyor mu?
Hatsunun babasının çömlekçi olup kılıç konusunda bilgili olması dikkat çekici duruyor hatta 2. katta Hatsu Baam'ın kuralsız olduğunu öğrendiğinde onunla birlikte test almayı kabul eden ilk kişi olması lazım. O sırada şu an öğrendiğimiz önemli şeyleri bildiğini söylemiyorum, sadece pek de Zahard yandaşı gibi görünmüyor demek istiyorum.
10 Aile üyelerini fiziksel yetenekleri geçenlerde tartışıldı.

10 Aile bile fiziksel açıdan Zahard Prensesleriyle karşılaştırılamaz.

Çoğu kurallı prenses, fiziksel dayanıklılık olarak ortalama seviyecilerden çok daha üstün.

Birinci sezonda Quant’ın dediği gibi seviyeciler shinsoo yeteneği ve teknikleri bakımından önde. Bu yüzden daha güçlü olabilirler ama aradaki fark çabuk kapanabilir.
Ayrıca şu blog yazısında geçtiği gibi direct descendantlar bile Zahard prensesleriyle fiziksel olarak eşit olamıyorsa Hatsu'nun bir Zahard prensesiyle dövüşebilmesi de mantıksız oluyor.
Hatsu'nun isim avı istasyonunda geleneksel kıyafetlere bürünüp bir ateşlemeli silaha sahip olması da ayrı bir mesele. Daha önce de biraz eski kafalı birine benziyordu ama ciddi bir değişim söz konusu burada.

Neyse sonuç itibariyle demek istediğim şey; Bence Viole'nin soyundan gelenlerden bir kesim gizli olarak hayatlarını sürdürüyor ve Hatsu da bu soydan geliyor. Bu yüzden fiziksel olarak Koon ve Shilial karşısında durabildi. Ancak belki bu soy ya diğer 10 aile gibi saflığını koruyamadığından ya da kontratların iptalinden o kadar da güçlü değil ama Quant'ı sabit tutabilen birinden söz ediyoruz.
İsim avı istasyonuna gelmeden önce de ailesiyle/büyükleriyle görüştü ve bir nevi savaşçı ünvanını kazandı. Bu yüzden Viole'yle benzer kıyafetler giyiyor. Ayrıca Siu silahına da epey dikkat çekmişti o ailede nesilden nesile geçen bir şey olabilir.

Bir de şu bölümü incelersek Hatsu'nun halbok konusunda çok hassas olduğunu görebiliriz belki de efsanevi liderleri halbok yaptığı içndir :D

@Elodin
Şahsen Hatsu ve Baam'ı uyumlu görüyorum.
Bazen onları ikiz gibi görüyorum.
Birçok ortak noktaları var.
Fakat tabi ki Hatsu,Anak ile daha doğal dövüşüyor.
Hatsu muhtemelen bu bölüm şöyle düşünüyordur;Lanet..."Kertenkeleler insanlardan daha iyi..."

Blog yazısında bazen onları ikiz gibi görüyorum demişti. Güzel yakalamışsın.

@Elodin
Şahsen Hatsu ve Baam'ı uyumlu görüyorum.
Bazen onları ikiz gibi görüyorum.
Birçok ortak noktaları var.
Fakat tabi ki Hatsu,Anak ile daha doğal dövüşüyor.
Hatsu muhtemelen bu bölüm şöyle düşünüyordur;Lanet..."Kertenkeleler insanlardan daha iyi..."

Blog yazısında bazen onları ikiz gibi görüyorum demişti. Güzel yakalamışsın.
İnşallah doğru çıkar. Hem Baam'ın uzaktan da olsa bazı akrabaları olması hoş olur hem de Hatsu'nun gücü mantıksız duruyordu, bu da daha anlamlı olur.

İnşallah doğru çıkar. Hem Baam'ın uzaktan da olsa bazı akrabaları olması hoş olur hem de Hatsu'nun gücü mantıksız duruyordu, bu da daha anlamlı olur.
Gerçi fiziksel olarak Koon ile baş edemeyeceğini ama teknik bazında daha iyi olduğunu dile getirmişti.
V'nin soyundan olsa bile dediğin gibi saf soy olmadığından fiziksel olarak zayıf.
Aslında Baam da fiziksel olarak oldukça zayıf. ???
V 'de bunlar gibi miydi acaba...

Gerçi fiziksel olarak Koon ile baş edemeyeceğini ama teknik bazında daha iyi olduğunu dile getirmişti.
V'nin soyundan olsa bile dediğin gibi saf soy olmadığından fiziksel olarak zayıf.
Aslında Baam da fiziksel olarak oldukça zayıf. ???
V 'de bunlar gibi miydi acaba...
Aslında soyu her iki taraftan da aile liderlerine dayandığı için Ran, Hoaqin gibi direct descendantlardan da güçlü olması lazım ama şu anki halinin en mantıklı açıklaması ya öldüğünde kontratlar kayboldu ve yüzden sıradan bir bedene sahip. Ya da o aile liderlerinin kontratları iptal olduğu için böyle.
Koon, Ha gibi bir aile olmasa bile 10 aileden olan biri fiziksel olarak sıradan değildir.

Bu 13 kişi dış kuleden mi içeri giriyor yoksa kulenin dışından mı? Eğer kulenin dışındansa bu V'nin ailesi nasıl oluyor ki ? Bu Arlen'i sevmiyor mu gidip başkasından çocuk mu yapıyor? Anlamıyorum buraları.
Aynı şekilde Luslec Grace içinde geçerli bu durum.

Bu 13 kişi dış kuleden mi içeri giriyor yoksa kulenin dışından mı? Eğer kulenin dışındansa bu V'nin ailesi nasıl oluyor ki ? Bu Arlen'i sevmiyor mu gidip başkasından çocuk mu yapıyor? Anlamıyorum buraları.
Aynı şekilde Luslec Grace içinde geçerli bu durum.
Hakikaten o kısımlar net değil de mesela Yeon ailesinin liderinin de soyundan gelen biri yok ama başka birinden aile oluşmuş.
Zahard ve aile liderleri kuleyi tırmanırken yalnız değildi. Yuri'nin kullandığı Kranos'un asıl sahibi Quadrado gibi onlara destek olan bir çok kişi varmış.
Burada aile derken kastedilen şey sadece bir soyağacı değil daha çok klan gibi. Ren de Yu Hansung'a bu kadar yetenekli olmasına rağmen neden 10 aileden birine katılmadığını soruyordu. Yani bir aile liderine biat ettikleri için onun soyadını alıyorlar gibi bir durum söz konusu muhtemelen.

Hakikaten o kısımlar net değil de mesela Yeon ailesinin liderinin de soyundan gelen biri yok ama başka birinden aile oluşmuş.
Zahard ve aile liderleri kuleyi tırmanırken yalnız değildi. Yuri'nin kullandığı Kranos'un asıl sahibi Quadrado gibi onlara destek olan bir çok kişi varmış.
Burada aile derken kastedilen şey sadece bir soyağacı değil daha çok klan gibi. Ren de Yu Hansung'a bu kadar yetenekli olmasına rağmen neden 10 aileden birine katılmadığını soruyordu. Yani bir aile liderine biat ettikleri için onun soyadını alıyorlar gibi bir durum söz konusu muhtemelen.
Doğru biat olayı mantıklı. Bu Luslec Grace durumunu açıklar ama bu sefer de kandan gelen güç mevzusu var. Yeon liderinin çocuğu yok o zaman bu Yeon ateşi nereden geliyor gibi sorular var.
Bunlar sadece 13 "kişi" olarak girdiler değil mi? Yani 13 grup falan değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık