Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Öldürmek istememekten ziyade uğraşmak istemiyor gibi bir izlenim bıraktı bende. Asıl hedefi kulenin dışı zaten karekterin.
Soru basit. Kulenin kurallarından bağımsız canlılar neden kuleyi tırmanirken sınavlara girmek zorunda?
Çünkü testleri Zahard yarattı? Zahard'ın ve adminlerin gücünü aşan kuralsızlar zaten istediği yere girip, çıkabiliyorlar.

Çünkü testleri Zahard yarattı? Zahard'ın ve adminlerin gücünü aşan kuralsızlar zaten istediği yere girip, çıkabiliyorlar.
Bu bahsettiğin kuleyi tırmanmayı tamamlamış karakterlere bakarak söylüyorsun. Zaten tırmanışı tamamlamış. Yani görev setini tamamlamış.
İstediği kata yuri de girip çıkıyordu, yuri kuralsız mı?

Bu bahsettiğin kuleyi tırmanmayı tamamlamış karakterlere bakarak söylüyorsun. Zaten tırmanışı tamamlamış. Yani görev setini tamamlamış.
İstediği kata yuri de girip çıkıyordu, yuri kuralsız mı?
Yuri ne alaka? :D Yuri örneğini aç. Kuleyi tırmanmayı tamamlamış karakterlere bakarak söylemiyorum. Enryu ve Phanta'dan bahsediyorum.

Kuralsızlar kuledeki kurallara, sınırlamalara bağlı kalmayan kişiler. Aile liderleri ölümsüzlüklerini gardiyanlarla yaptıkları bir kontrat ile aldıklarından kuralsızlar bu kontrata bağlı değiller. O yüzden tüm kuralsızlar aile liderlerini öldürebilme özgürlüğüne sahipler fakat buna yetecek güçleri olup olmaması mesele. Baam'ın durumu daha özel bir durum sanırsam. Seçilmiş, vaadedilmiş kişi olduğu için dikenle özel bir bağı var. Yoksa aile liderlerini öldürmek için diken şart değil diye düşünüyorum.
Buraya kadar evet mantıklı ve mümkün. Ancak aklı karıştıran nokta V anlaşma yapmadığı için kendini intihar edip ölebiliyor. Ancak Arlen ölümsüzlük anlaşmasına sahip olduğu için intihar etse de ölemiyor bir türlü. Yani aralarındaki anlaşma yalnızca anlaşma yapanların ve kurallıların onlara dokunamamasını mı içeriyor yoksa bu ölümsüzlük yalnızca diken gibi bir axisten gelen güçle mi bozulabiliyor burası bence net değil. Çünkü bu adamlar da kuralsız ama kendilerini öldüremiyorlar. Çünkü eğer başka kuralsızlar da bunu yapabiliyorsa Dikenin burada pek işlevi kalmıyor gibi. Ayrıca Zahard bir şekilde kaderi nasıl yeneceğini öğrendiğini de söylemişti. Muhtemelen ileride öğreniriz bunlar.

Ayrıca kuralsızlar da belli kurallara bağlı kulede, kule kuralsızlardan çok daha büyük bir mefhum. Örneğin bir kuralsız iste bile bir yöneticiyi öldürebilir mi?

Hatta kuleyi 10 aile için bir hapis gibi bile düşünebiliriz. Çünkü Arlen günlüğünde sanki böyle tasvir ediyor ve çıkmanın bir yolunu buldum diyordu.

Buraya kadar evet mantıklı ve mümkün. Ancak aklı karıştıran nokta V anlaşma yapmadığı için kendini intihar edip ölebiliyor. Ancak Arlen ölümsüzlük anlaşmasına sahip olduğu için intihar etse de ölemiyor bir türlü. Yani aralarındaki anlaşma yalnızca anlaşma yapanların ve kurallıların onlara dokunamamasını mı içeriyor yoksa bu ölümsüzlük yalnızca diken gibi bir axisten gelen güçle mi bozulabiliyor burası bence net değil. Çünkü bu adamlar da kuralsız ama kendilerini öldüremiyorlar. Çünkü eğer başka kuralsızlar da bunu yapabiliyorsa Dikenin burada pek işlevi kalmıyor gibi. Ayrıca Zahard bir şekilde kaderi nasıl yeneceğini öğrendiğini de söylemişti. Muhtemelen ileride öğreniriz bunlar.

Ayrıca kuralsızlar da belli kurallara bağlı kulede, kule kuralsızlardan çok daha büyük bir mefhum. Örneğin bir kuralsız iste bile bir yöneticiyi öldürebilir mi?

Hatta kuleyi 10 aile için bir hapis gibi bile düşünebiliriz. Çünkü Arlen günlüğünde sanki böyle tasvir ediyor ve çıkmanın bir yolunu buldum diyordu.
Şu an güncelde aile liderlerinin ölebileceği konuşuluyor. Urek buna engel olmak istiyor. Demek ki birbirlerini öldürebiliyorlar. Yönetici öldürmeye örnek de Enryu.

135'e çıkamamak değil bence olay. Zahard'lar kuleye girdiklerinde her katın kilidini açıp yukarı çıkmadılar. O katlarda zaten dinler, kültürler, farklı ırklar vs bulunuyordu. 134'te bir şey oldu ki durdular ve mühürlediler. 135 ve üzerinde yaşayanlar da orada kapalı kaldılar. Aslında 135'in üzerinde yaşayan ve orada on binlerce yıl hapsolmuş kişilerle aile liderleri arasında bir savaş çıksa bambaşka bir seviyeye çıkabilir hikaye.
135 üzerinde kulede tırmanmadan güçlü olan insanlar çıkarsa ilginç olur. Oraların adminleri ve kuralları farklı. Aile reislerinin getirdiği silah ve roller (fisherman falan) oraya gitmedi.

Elinde güzel bi malzeme var. Düzgün kullanır umarım.

Yuri ne alaka? :D Yuri örneğini aç. Kuleyi tırmanmayı tamamlamış karakterlere bakarak söylemiyorum. Enryu ve Phanta'dan bahsediyorum.
Phanta ile kuleye Urek de gelmişti yada onu takip ederek ama Urek tüm testlere girmişti.

Ayrıca öldürme konusuna gelince kulede bir büyü daha güçlü bir büyü tarafından bozulabiliyor konusu geçiyordu. Diken sanırım kulenin büyüsünden daha büyük bir güç.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık