Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Seriye zarar gelmesi açısından kötü ama bizim para vererek okuma şansımız da yok :( ki normal bölümleri de line dan okuyoruz. Ayrıca bölümler çok heyecanlı bitiyor kendime hakim olma şansım yok. Serinin sonunu versinler yine okurum dayanamıyorum :(

Seriye zarar gelmesi açısından kötü ama bizim para vererek okuma şansımız da yok :( ki normal bölümleri de line dan okuyoruz. Ayrıca bölümler çok heyecanlı bitiyor kendime hakim olma şansım yok. Serinin sonunu versinler yine okurum dayanamıyorum :(
Okuyan yine okur Discord'da her hafta çeviri ve bölüm linki sabitleniyor pinlere. Batoto öldüğünden oradaki ahali Mangahelpers'a geçti galiba ve orada da paylaşılıyor bunlar.
Problem, previewlere bakanların normal yayına göz gezdirse de diğer başlıkta yazmayı bırakması ve bunun sadece normal yayını okuyanlar için kötü bir durum oluşturması.

@Elodin ve bence Tog içeriğini genişletin. Kütüphane de senin ve Kid'in çevirileri var misal hepsi ilk mesajda kalabalık oluyor. Şimdi, Phanta, Enryu shinsoo, Fug hepsi ayrı başlık ve konu da olsa daha güzel olurdu. Altında teşekkür eden eder, okuyan üstüne yorum yapardı. Soru cevap kısmı için bile ayrı konu lazım. Son çevirdiğin Sbs gibi şeyi çoğu kişi görmeyecek. Ara sayfalarda da kaynayacak ya da ilk sayfaya eklense bile daha önce okuyan biri tekrar okumayacak. Bence Tog bölümü altında parçalara bölmek lazım. İlk sezon soru cevap ikinci sezon falan diye. Bilgiye hızlı ulaşmak Spoiler yememek ve içinde kaybolmamak artık çok önemli. Kütüphane kısmını uzun diye bile okumayan vardır ya bir şeye bakınca içinden bir türlü çıkamayan da olur. @Eustass Captain Kid bunu bir düşünün. Hatta bence karakterleri tek tek açsan güzel olur. 5 dk sürmez.

@Elodin ve bence Tog içeriğini genişletin. Kütüphane de senin ve Kid'in çevirileri var misal hepsi ilk mesajda kalabalık oluyor. Şimdi, Phanta, Enryu shinsoo, Fug hepsi ayrı başlık ve konu da olsa daha güzel olurdu. Altında teşekkür eden eder, okuyan üstüne yorum yapardı. Soru cevap kısmı için bile ayrı konu lazım. Son çevirdiğin Sbs gibi şeyi çoğu kişi görmeyecek. Ara sayfalarda da kaynayacak ya da ilk sayfaya eklense bile daha önce okuyan biri tekrar okumayacak. Bence Tog bölümü altında parçalara bölmek lazım. İlk sezon soru cevap ikinci sezon falan diye. Bilgiye hızlı ulaşmak Spoiler yememek ve içinde kaybolmamak artık çok önemli. Kütüphane kısmını uzun diye bile okumayan vardır ya bir şeye bakınca içinden bir türlü çıkamayan da olur. @Eustass Captain Kid bunu bir düşünün. Hatta bence karakterleri tek tek açsan güzel olur. 5 dk sürmez.
Forumda ayrılıkçı rüzgarları :D tog forumu ele geçirecek :D

Forumda ayrılıkçı rüzgarları :D tog forumu ele geçirecek :D
Yok yahu ama şimdi birine al kütüphane oku diyorsun ilk mesajda hepsi uzunca bir yazı. Ayrı ayrı güzel konular kütüphane alt başlığında olsa güzel olmaz mı? Siu 1.sezon soru cevap, ToG 2.sezon soru cevap diye. Tog pozisyonlar diye ayrı konu, fug diye, zahsrd yönetimi, kanat ağacı diye. Shinsoo bang diye.

Ayrı sekme lazım.

Valla orasını pek bilemem burası hala OP forumu ve Tower of God OP harici seriler arasında kendi alt klasörüne sahip olan tek seri. BnHA OPM gibi popüler seriler bile Manga Tanıtımın altında karışık duruyor. Dolayısıyla bilmiyorum, ToG okumayanlar için bu rahatsız edici bir durum olabilir.
Diğer şeyse ECK sağolsun benim çevirileri de ekliyor ilk mesaja ve ToG'da her ne kadar ek bilgileri okumak önemli bir yer tutsa da o karakterlerin gözüktüğü çok az yer var mesela 415 bölüm oldu Arie Hon'un kendini görmedik fb hariç. Dolayısıyla o karakterin sıkı fanı ve tekrar gözüktüğünde altına yorum atacak biri yok, onun için başlık açmak mantıklı durmuyor. Belki Kütüphaneyi daha düzgün hala getirebiliriz ama.

Valla bi el atın hacı abiler şu Tog başlıkları kurumsallaşsın böylece forum içinden de daha çok okuyucu çekilir seriye @Daredewill doğru diyor. Ön gösterim de kesinlikle kapatılmalı ben çok defa heyecanlı bi bölümün sonunda dayanamayıp girdim baktım o başlığa :D sadece burada denk geliyorum görünce dayanamıyorum ama okumak isteyen başka yerlerden de ulaşır mutlaka :good: Seri Op kadar derin bir seri bence forumun yarısından fazlası bi başlasa bağlanır. Onlara ön ayak olmak için güzel başlıklar halinde derlenebilir forumda. Burada Serinin çevirisini editini yapmış seriye A'dan Z'ye hakim kişiler var gördüğüm kadarıyla zamanları da varsa bu arkadaşlardan ricamız olsun şahlandırın Tog'u forumda :at:

Valla orasını pek bilemem burası hala OP forumu ve Tower of God OP harici seriler arasında kendi alt klasörüne sahip olan tek seri. BnHA OPM gibi popüler seriler bile Manga Tanıtımın altında karışık duruyor. Dolayısıyla bilmiyorum, ToG okumayanlar için bu rahatsız edici bir durum olabilir.
Diğer şeyse ECK sağolsun benim çevirileri de ekliyor ilk mesaja ve ToG'da her ne kadar ek bilgileri okumak önemli bir yer tutsa da o karakterlerin gözüktüğü çok az yer var mesela 415 bölüm oldu Arie Hon'un kendini görmedik fb hariç. Dolayısıyla o karakterin sıkı fanı ve tekrar gözüktüğünde altına yorum atacak biri yok, onun için başlık açmak mantıklı durmuyor. Belki Kütüphaneyi daha düzgün hala getirebiliriz ama.
Tog'u bir ara çok konuştuk kendi başlığı öyle oluştu, yoksa ortada yoktu. La bende sağ tarafı Tog yapın demiyorum, ayrı ayrı açılsın diyorum onlar zaten sağ sekmede kalmaz. Op karakterleri sağ sekmede durmuyor Tog hiç durmaz. Okumak isteyenlere güzel bir olur. İlk Sayfa Spoiler içini açsak 50 sayfa rahat olur ve bence bu hoş durmuyor. Tog klasörüne ayrı konu şeklinde açacaksın. En son çeviriyi ayrı konu olarak açsan ne zararı olurdu. Herkes bir okur, altında yorum yapardı. Kızıl cadı şöyle şu böyle mi diye? Ben hariç 2 kişi görmedi. Bende o gün siteye bakmasam 3 gün sonra girsem görmezdim. Ufak başlıkları yavaş yavaş açın diyorum sağ tarafı birden ele geçirin demedim. Hatanız bence baştan ayrı ayrı başlık olarak açmamaktı.

Ayrı sekme lazım.
Tog İçine aç ya, kütüphane diye alt sekmeye gerek yok. O Vs bu diye konu açmıyoruz zaten. Bence içerik karmaşık. Ayrı ayrı iyidir. Sizin çeviriler olmasa üstüne yattı olmasın diye hep bekledim yoksa 10 kere açardım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık