Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Kule yöneticisi derken Enryu'nun öldürdüğünden mi diyorsun?
Eğer öyle diyorsan.
Zahard, Enryu, Phataminum, Urek derim ben. Seri sonu Baam da bunlardan güçlü olur. Belki bunları yönetir bile. Zaten admin gibi yetenekleri var. İyice güçlenir.
Phat

Phanta onlar için farklı seviye, en güçlü 5 axisden biri isterse hikayeyi sonlandırabilecek gücü var. Enryu desen favorim onu da ayıralım. Kat yöneticileri sanki kuralsızlardan üstün gibiler yoksa Zahard devam ederdi gibi geliyor. Bazılarından üstün olabilir aynı şekilde Mazino da çok güçlü olsaydı aksiyona geçerdi.
Phantaminum zaten başka bir seviye. Enryu ise zaten öldürerek belli etti.

Kuralsizlarin hiçbiri denk değildir. Seri sonu Baam geçer o kadar.

Kafama takılan bazı noktalar
Bu arada Enryu 'dışarıdaki tanrı' tarafından gönderilmişti değil mi? Dışarıdaki tanrının Axislerle olan bağı ne acaba?

Bir diğer kafama takılan kısım da şu: 2. Katın yöneticisi Evankhell'e yardım etti ve onu ışınladı. Neden peki? Yöneticiler arasında anlaşmazlik var gibi.

Zahard ve aile reisleri ölümsüzlük haklarını 100. Katın gardiyanı tarafından aldılar. Urek neden 100. Kat görevini Arie Hon'dan aldı? 100. Kat gardiyanindan alsa ve ödül olarak çıkışı istese olmaz mıydı?
Acaba Bam bu kata gelince ödül olarak ne isteyecek? Bence testi Arie Hon'dan almak yerine yöneticiden alacak.

Phantaminum zaten başka bir seviye. Enryu ise zaten öldürerek belli etti.

Kuralsizlarin hiçbiri denk değildir. Seri sonu Baam geçer o kadar.

Kafama takılan bazı noktalar
Bu arada Enryu 'dışarıdaki tanrı' tarafından gönderilmişti değil mi? Dışarıdaki tanrının Axislerle olan bağı ne acaba?

Bir diğer kafama takılan kısım da şu: 2. Katın yöneticisi Evankhell'e yardım etti ve onu ışınladı. Neden peki? Yöneticiler arasında anlaşmazlik var gibi.

Zahard ve aile reisleri ölümsüzlük haklarını 100. Katın gardiyanı tarafından aldılar. Urek neden 100. Kat görevini Arie Hon'dan aldı? 100. Kat gardiyanindan alsa ve ödül olarak çıkışı istese olmaz mıydı?
Acaba Bam bu kata gelince ödül olarak ne isteyecek? Bence testi Arie Hon'dan almak yerine yöneticiden alacak.
Urek gaza gelip, kim güçlü görmek istemiştir, arie hon ile o yüzden vs atmıştır.

Enryu benim in efsaneydi, biz o görülene kadar hangisi güçlü tartışıyorduk, gördüğüm zaman da tüm beklentimi karşıladı ama sadece tanrının gönderdiği olmasaydı daha güzel olurdu. Çok şekil ya. :d

Kule içi kat gardiyanları arasında görüş farkı olması normal. Bu kulelerden TUS evreninde çok var. Zahard ve ekibi resmen kuleyi kitledi. Çok fazla teoriler belki kuleyi bitirenler arasında yarışma yapılıyordur, axisler şampiyon çıkarmak için hepsinin bir kulesi vardır. Kulede her bir kat Amerika kıtası kadar büyük ve kaç katlı olduğu bilinmiyor. Serinin ben kule dışına çıkmasını bekliyorum. Arlene Baam için gittiği tanrı kim, phanta neden girdi çıktı çok fazla gizem var.

Urek gaza gelip, kim güçlü görmek istemiştir, arie hon ile o yüzden vs atmıştır.

Enryu benim in efsaneydi, biz o görülene kadar hangisi güçlü tartışıyorduk, gördüğüm zaman da tüm beklentimi karşıladı ama sadece tanrının gönderdiği olmasaydı daha güzel olurdu. Çok şekil ya. :d

Kule içi kat gardiyanları arasında görüş farkı olması normal. Bu kulelerden TUS evreninde çok var. Zahard ve ekibi resmen kuleyi kitledi. Çok fazla teoriler belki kuleyi bitirenler arasında yarışma yapılıyordur, axisler şampiyon çıkarmak için hepsinin bir kulesi vardır. Kulede her bir kat Amerika kıtası kadar büyük ve kaç katlı olduğu bilinmiyor. Serinin ben kule dışına çıkmasını bekliyorum. Arlene Baam için gittiği tanrı kim, phanta neden girdi çıktı çok fazla gizem var.
Enryu'yu ben de görmek isterdim. Adamın yaptığı şov insanı öyle bir etkiliyor ki hiç görmesen bile favori karakterlerinden biri olup çıkıyor. Bence tüm dikenler bir araya geldiğinde Enryu Baam'a gözükecek. Nasıl mavi, kırmızı iblis, güneş falan Baam'in içinde Enryu da içerisinde yer alacak. Muhtemelen Kule dışında en net bilgileri o zaman alacağız.

Son son bölüm bana çok iğreti geldi açıkçası.
Yastracha neden bir anda maziyi anımsayıp ben sizin amcanız sayılırım, babanızla etle tırnak gibiydik havalarına girdi ve geçmişlerini anlatmaya başladı? Onca bölüm villian havası verilen “gördüğünüz yerde kaçın” denilen adamın böyle davranması garip geldi bana.

Sonracığıma Yamanın babası gibi bir köpeğin(evet köpek) kaçma şansı varken(sahip büyüsü bunda işlemiyormuş malum) kaçmayıp, hayalini yaşıyorken(hep bir efendisi olsun istemiş) nasıl olmuşta olaylar bu noktaya gelmiş? İhanetti bilmem neydi? Yastraca bu olayı anlatmak İçin mi geçmişi açtı? Bu olayı anlatması ona ne kazandıracak? Kazandırmayacaksa ne gerek vardı? Yoksa yamaları manipüle etmek mi istiyor?
Sonracığıma bir antik gördük. Yastraca(ismi batasıca) Zahardı görüyor ve sırf onu görmek bile kendisini gaza getiriyor.
Özgürlüğüne Ve rahatına düşkün bir kedi bile onu görünce sahip bellemiş sanırım.

Aynı şeyi Lo Po Bidao reisini gördüğünde yaşamıyor. Aile liderlerinin bile zahardın karşısında pek esamesi okunmuyor gibi.

Herif kendine bi sirk oluşturmuş takılıyor Sincanlı oturuşu yaparak. Pişikte mi olmuyorsun deyyus? Bu arada geçmişteki haliyle güncel hali arasında fark var gibiydi.

Geçmiş bölümleri okurken, veri evrenindeki Zahard'ın bilekliği gözüme takıldı. Gustang gerçek Zahard'ın veri yansımasından bilekliği çalınca Zahard acilen Po bidau'ya savaş ilan ediyor. O bilekliğin önemi neydi acaba hatırlayan var mı?

Mühürlü kısmın içinden bir antik çıkacağı kesin gibi. Çünkü olaylar Maschenny'nin istediği şekilde gelişiyor ve Jinsung ha'yı esir aldığı kısımlarda kulede her şeyin sıkıcılaştığını kuledeki farklı güçleri merak ettiğini, sıralamadan kaybolan antikleri araştırdığını söylüyor. Manganın bu haftaki panelleri de bunu destekler nitelikte. Ayrıca antiğin bir slayer bedenini kullandığı bilgisi geçmiş. Tam o kısmı anlayamadım ama antik ya slayerın içinde ya da bedensiz ise Baam'ın içine girebilir.

Ancak Baam'ın içi Rus salatasına döndüğünden böyle bir gücün artık saçma kaçacağı kanaatindeyim. Yani antik slayer ile birlikte ortaya çıkarsa daha makul olur.

Bir de bu sıralamadan kaybolma hususu ilgimi çekti. Kule yalnızca sıralamadaki güçlerden ibaret değil. Ve bu da ileride yapılacak savaşlarda aile liderlerine denk farklı güçlerin çıkabileceğini delalet. Jinsung ha üzerine konuşulurken sürekli önemli bağlantıları olduğundan söz ediliyor. Luslec gelmese bile bir iki bölüme güçlü birkaç karakter daha bizim tarafta görünecek sanki. Belki ha ailesinden bile olabilirler.

Bu arch giderek büyüyor. Savaşın kapasitesi kafesin sınırlarını çoktan aştı. Baam bir yüksek seviyeci kadar güçlendi. Bu arch sonunda Zahard'ı kısa süreliğine görürsek şaşırmam. Zira antiğin savaşını izlemeye giden Zahard, Baam'ı kesin izliyordur.

Zahard veri dünyasına gönderdiği yetişkin halinin yansımasında "kaderi değiştirmenin yolunu öğrendim" gibisinden bir şeyler söylüyor. Bu kader mevzusu her neyse yalnızca Baam ile ilgili bir konu değil. Arlen'in ölümünü de içeren bir gizem var.

Zahard gibi kuvvetli kulede neredeyse her istediğini yapabilen birinin kaderden kastı ne olabilir? Daha önce neye gücü yetmiyordu da bunu değiştirmeyi öğrendi. Yoksa kendini öldürmeye gelecek olan çocuğu Enryuu'nun bu konuyla bağlantılı olarak ortaya çıktığını biliyor mu. Aklımı kurcalamasına rağmen Baam'ın tam olarak potansiyelini çok az kişi biliyordur diye düşünüyorum. Yoksa çoktan peşine çok daha fazla yüksek seviyeci düşmüştü. Bu savaştan sonra her şey netleşecek sanki. Baam çok kısa süre de olsa Traumerei'ye kafa tutabilir. Böylece kule içinde Zahard'ı yenme potansiyeline duyulan güven artar.

Ayrıca Baam'ın içinde kendisini sürekli kurtarmaya çalışan bir güç var. Bu yalnızca dikenle alakalı bir şey değil gibi çünkü veri evrenine Zahard geldiğinde kırmızı bir diken gibi görünürken. Haoqin ile yaptığı son savaşta kaçırmaya çalışan siyah küreydi. Belki bu arlen tarafından koyulmuş bir güç olabilir. Çünkü Zahard Baam'ı daha önce öldürdüğünü sandığını söylüyor. Ve bence öldürüyor da fakat Baam bir şekilde diriliyor. Bu belki de içinde başından beri admin gücü olduğunu gösterebilir. Bu yüzden ölümsüzlük için anlaşma yapmasına ihtiyaç yoktur.

Geçen haftaki bölümden sonra yine vasat bir bölüm. Yama'nın annesi slayer ve bir antiği kontrol ediyor. Yama muhtemelen annesinin güçlerini uyandırıp büyük bir power up alacak. Antik annesinden ona miras kalmış olabilir. Baam'ın uyandıracağı şey antik olabilir de olmayabilir de eğer annesi Yama'ya bıraktıysa antiği, oradaki başka bir şey de olabilir. Umarım Baam'a bir de antik girmez.

Siu ilk defa romantik bir sahne çizdi. Ancak arka plan Traumerei ve dolayısı ile Zahard'ın acımasızlığı üzerine dönüyor.

Flash back uzadıkça okuma hevesim kalmadı pek yine de bir şeyler ekleyeyim. Yama'nın doğum hikayesine kadar işlediklerine göre ileride Traumerei'ye kafa tutan intikam alan kişi Yama olabilir. Bütün aile liderlerini tek tek Baam'ın indirmesi saçma olurdu zaten. Yama için kurallı güçsüz vs diyeceksiniz ama Yama annesinin içinde antik olması nedeniyle antik kanı taşıyor muhtemelen. Yama'nın bu kadar gösterilmesinin nedeni de budur. İleride Slayerlar Baam'ın yeni yoldaşları olacak gibi. Zaten slayer yapılma amaçları da Aile liderlerini öldürebilecek ufak bir potansiyele sahip olmaları.

Zahard gibi Baam da kendi yoldaşlarını topluyor. Haoqin için de babasının rakibi olacağını yazmıştım ki bu kadar sorun çıkarmasına rağmen hala bizimkilerle seyahet etmesi bir ipucu. Ayrıca Baam'ın ikinci kez power up almasını sağlayacak muhtemelen. Haoqin de büyüsü nedeniyle çok farklı bir güç edinebilir ve eşleşmeler belli olur. Çünkü Siu'nun kendini kral zanneden kibirli kişilerin, küçümsedikleri kişiler tarafından alaşağı edileceğini göstereceğine inanıyorum. Çizer kibirden hiç hoşlanmıyor Baam'ın alçakgönüllü olmasından anlayabiliriz bunu.

Trauimerei kuledeki ırkları küçümsüyor. Arie hon Haoqin'in kendisini asla geçemeyeceğini ve bunu yapmak istiyorsa gitmesi gerektiğini söylüyor. Zahard ise tüm kuledeki herkese tepeden bakıyor. Bu da küçümsedikleri tarafından yenileceklerinin bir göstergesi. Bunun bir delili daha kulede yeni jenerasyona yüklenen misyon ve bu misyonun lideri Baam.

Yani bu arch olmasa bile ilerideki eşleşmeler Traumerei Yama, Haoqin Arie Hon, Zahard Baam şeklinde olabilir. Böylece Fug'un binlerce yıldır işlemeye koyduğu zekice bir plan çıkıyor ortaya. Muhtemelen Luslec, Arlen, V gibi karakterler tarafından yapılan bir plan bu. Ve belki de dışarıdan çok daha güçlü bir akıl.

Seriyi şimdiki haliyle değerlendirirsek bu eşleşmeler tabii ki saçma gelebilir. Ancak şu an bu karakterler yarı güçlerinde bile değil muhtemelen. Bir de kulede birçok dileğin mümkün olabileceğini unutmamak lazım. 10 aile bile kulenin gizemine tam vakıf değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık