Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Toriko"yu bir kac sene once turkce gunceline kadar okumustum. Sonra asiri uyduruk geldi ve biraktim. Okunmuyor arkadas seri okunmuyor, ne kadar ugrassam da olmuyor. Sanki sayisal ifadelerden olusmus sacma sapan geek oyunlari oynuyor gibi hissediyorum seriyi okurken. Ne yan karakterler ne de Toriko iyi islenmiyor. Karakterin biri cikiyor,§usu su kadar guclu busu su kadar guclu denip gecistiriveriliyor. E ben ne okuyacagim boyle bir seriyi.
Okuyanlarin bir numarali serisi demissin savci bey de, bu cileyi o kadar sayi okuyup her hafta ben de takip etsem, zamanimi bosa harcadigimi hissetmemek icin ben bile kasarim pohpohlamaya. Kimse salak gibi hissetmek istemez.
Uyduruk olması iyi bir şey, mangaka güzel uydurmuş ki yıllık satışları 3 milyon civarında.

@Acacia, sevmemek ile beğenmemek arasındaki tek fark sevmenin beğenmekten sonraki aşaması olduğu gibi, beğenmemenin sonraki aşamasının sevmemek olması, tabi buna fark diyebilirsek, aynı duygunun alt-üst seviyeleri.Ayrıca karşılaştırdığın Vagabond ile farklı bir kulvardalar.Kingdom okumadım, bilgim yok.Salt aksiyon serisinden yoğun dram beklemen seriyi okumanla çelişiyor, okumuş olmak için okuyorum de, olsun bitsin.Kimseyi yormaya gerek yok.Ben Bleach okumuyorum, o konuda tek mesajımı bulamazsınız, belki çok uzun zaman öncesine ait 2-3 tane çıkar, Naruto ve FT için de aynısı geçerli.OP sitesinde OP yazarına laf söylediğim için ban yediğimi tahmin ediyorum(kesin bilgim yok çünkü) onunla kıyaslama veya ufak da olsa karşılaştırma gafletine düşmeyeceğim.

Diğer serilerin kötülenmesi ve onu okuyanların bir nevi salak yerine konması gibi bir durum var sitede, zamanında FT konusunda yaşandı şimdi de Toriko'da yaşanmaya başladı.

Düzenleme:4-5 sayfa mesaj olduğunu görünce güzel tartışmalar dönmüş diye sevinirken karşıma böyle bir durumun çıkmasıyla canım fena sıkıldı.
3, 2 ve 1. Bölgelerde Anne Yılan, Imparator Karga ve Savaş Kurdu'nu göreceğiz gibi.Toriko fan kitabından anladığım kadarıyla 4.Bölgede Derous hüküm sürüyor.Mavi iblis tamamen ortaya çıktığında Toriko'nun geçmişine gitmesini bekliyorum.Hep kafamı kurcalardı mavi saçlı adamın kaşları niye siyah diye.
Teppei'n yüzündeki yara izi de muhtemelen doğuştan gurme hücreleri olduğu için, Jirou'nun torununa kim nasıl iz bırakacak yoksa.Ayrıca 4 kollu saiseiya da "Yara izin büyümüş sanki" gibisinden konuşmuştu.Joa'nın gurme hücrelerinde yara açması ile örtüşebilir.

Toriko ile One piece me kıyaslanıyor gene yazık ya Toriko şu aralar benim gözümde OP'den bile iyi bir seri
Oda Tuturmuş aynı hikayeyi bize yediriyor sürekli bir prenses bir kahraman bir kötü adam yiter la yiter.

Toriko'nun tek kötü yani okudukça acıkıyorsun :ehe:

Seri çok iyi gidiyor benim düşüncem karakter işlenmiyor denilen ne bilmiyorum Zebra deyince akla vurdum duymaz asla doymayan artislik yapanlara uyuz olan profil çıkmıyor mu? Sunny deyince güzellik tutkunu iğrenç şeylerin yakınına yaklaşmak bile istemeyen biri değil mi? Toriko çok yardım sever aynı zamanda hırslı bir o kadar da şefkatlı sinirlendigi zaman da bir şeytan değil mi ? Bu örnekleri istediginiz kadar uzatabilirsiniz

Valla arkadaşlar ben bu seriyi türkçesi falan yoktu ingilizce okuyordum ama şuan okurken çok zevk aldığımı söyleyemem. Kıyas yapmak istemem ama bir One Piece bekler gibi her hafta beklemiyorum. Bir kahraman bir kötü adam bu seride de var. Prenseslerin on mislisi komatsu yeterde artar bile başkasına gerek yok.

3 senedir burada ''bu manga neden böyle yhaaa'' deniyor.Okuyun geçin ne la bu.Sıkmanın ötesine geçti.Şurada güzel tartışmaya girmek isterim.Tabi şu 2 sayfalık mevzu için değil.Bilimsel,fantastik öğesi var.Gayet hoş.Şuan bleach ve naruto dan kat kat iyi.Zevk meselesi arkadaş.Okumazsan okuma zorla gel diyen yok.Ama bu konuda sevenlerini hiçe sayıp,''niden büyleee'' demenin de manası kalmadı.Tat vermiyor artık.Baktın gitmiyor,okuma.Akıl verecek değilim de,sıkıyor şu tip mesajları görmek.Bir toriko okuyucusu olarak.

Roronoa Zoro

3 senedir burada ''bu manga neden böyle yhaaa'' deniyor.Okuyun geçin ne la bu.Sıkmanın ötesine geçti.Şurada güzel tartışmaya girmek isterim.Tabi şu 2 sayfalık mevzu için değil.Bilimsel,fantastik öğesi var.Gayet hoş.Şuan bleach ve naruto dan kat kat iyi.Zevk meselesi arkadaş.Okumazsan okuma zorla gel diyen yok.Ama bu konuda sevenlerini hiçe sayıp,''niden büyleee'' demenin de manası kalmadı.Tat vermiyor artık.Baktın gitmiyor,okuma.Akıl verecek değilim de,sıkıyor şu tip mesajları görmek.Bir toriko okuyucusu olarak.
Seriyi okumuyoruz ki okuyup gecelim. Uyduruk bulup takip etmez hale gelmisiz. Milletin bu basliga gelip sarmasi Toriko okuyucularinin diger konularda Toriko adini anip diger serilere bok atmasindan. Oyle durduk yere olusan bir ortam yok yani.'
Naruto"dan Bleach"ten daha zevkli demissin de# 5-6 sene onceki Naruto veya Bleach kalitesini koruyor olsalardi bu tur serilerin adi duyulmazdi. Bildigin yokluktan okunuyor.

Seriyi okumuyoruz ki okuyup gecelim. Uyduruk bulup takip etmez hale gelmisiz. Milletin bu basliga gelip sarmasi Toriko okuyucularinin diger konularda Toriko adini anip diger serilere bok atmasindan. Oyle durduk yere olusan bir ortam yok yani.'
Naruto"dan Bleach"ten daha zevkli demissin de# 5-6 sene onceki Naruto veya Bleach kalitesini koruyor olsalardi bu tur serilerin adi duyulmazdi. Bildigin yokluktan okunuyor.
Kesin öyledir. :good:

Bu başlığa girip bok atanlar da bok atmak için bok atıyor, öyle de bir şey var. Birisi gelip Komatsu da Komatsu diyor, öteki gelip kaslı erkek de kaslı erkek diyor, beriki gelip geçişler hızlı diyor, öbürü de gelip karakterler işlenmiyor diyor, daha serideki sıkıntının ne olduğu konusunda bile sıkıntılı olan arkadaşların mutabakatı yok, atış serbest deyip sallıyorlar, sonra seri uyduruk olur, kesin öyledir ne diyeyim.

Hayır hoşuma gittiği için okuyorum.Kendi adına oku-okuma banane.Ama o dediğini tek Mahir yapıyor.Madem çok rahatsızsın yönetici var söyle uyarsınlar.3 sene oldu ya hala,''okunmuyor,yokluk,derinlik yok şu bu''.Ne yapalım yani ağlama duvarı da değil burası.Baktın sarmıyor artık bırak madem.Bize sanki mangaka arkadaşı gibi gelip buraya şikayet etmeyin.Ona mesaj falan atmıyoruz.Sıktı şu konu anlayın.

Roronoa Zoro

Hayır hoşuma gittiği için okuyorum.Kendi adına oku-okuma banane.Ama o dediğini tek Mahir yapıyor.Madem çok rahatsızsın yönetici var söyle uyarsınlar.3 sene oldu ya hala,''okunmuyor,yokluk,derinlik yok şu bu''.Ne yapalım yani ağlama duvarı da değil burası.Baktın sarmıyor artık bırak madem.Bize sanki mangaka arkadaşı gibi gelip buraya şikayet etmeyin.Ona mesaj falan atmıyoruz.Sıktı şu konu anlayın.
Melek oldugumu kim soyledi? Pasif agresif insanlari ve yakin hissettigim bazi arkadaslari vurdugu konulardan sinirlendirmek hosuma gidiyor.
Edit: Dogru soylemek gerekirse baslarda adam akilli tartisirken# bu tur mesajlar sonucu tahrik oluyorum.Agir tahrik oluyorum hem de.Ohs.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık