Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Yediğin şey food lucka dönüşmüyor zaten, neyse yazmayacağım daha. Bir yeteneğin herkeste eşit var olmasi gerektiğine inanarak en başında hata yapıyorsun zaten. Ne kadar konuşursam anlatamayacağım, vakit bulunca yetenekler üzerine bir konu açacağim orada anlatirım artık. :)
Olsun.

Hocam siz diyorsunuz ne kadar yersen o kadar şans diye. Ben de bu konuda tabiki bunun üzerinden Komatsu ile 8 Kral'ın şansını kıyaslarım. Çünkü yedikleri arasında azımsanmayacak bir fark var. Neyse dediğin gibi açacağın konuyu bir okurum sonra tartışırız.

Food luck şu karşı taraftaki ruhlar değil miydi yahu ben mi yanlış anladım ? Yiyecek ruhları işte onlar istediğine yardım ediyorlar.Bildiğin adam seçiyorlar işte.Gözle görülmüyorlar gibi.Yenilebiliyorlar tabii.Kopyalama kısmını da Midora kendine çekerek yaptı sanırım başardı bir şekilde.

@Alpamis

Ana muhalefet gibisin toriko konusunda. :D

Tanrının eli hemen her seride vardır. Berserk ve OP dahil. Torikoda ise bu olgu, diğer serilerden farklı olarak maddi bir vakıadır. Serinin sonunda zaten gayet iyi şekilde evrenin dinamikleri ve food luck konseptiyle birlikte açıklıyor mangaka ve bunu kader ağlarını ördü gibi soyut bir sekilde de anlatmıyor. :)
Yani elmaya armut deyip senin egonu bak ama bu armut diye şişiriyor :D Deus eks makina bir kere olur iki kere olur, 25 kere olmaz. Olursa istediğin kadar food luck deyip aynanın karşısında bir şeyler yapabilirsin ama bu realiteyi etkilemez.

Food luck şu karşı taraftaki ruhlar değil miydi yahu ben mi yanlış anladım ? Yiyecek ruhları işte onlar istediğine yardım ediyorlar.Bildiğin adam seçiyorlar işte.Gözle görülmüyorlar gibi.Yenilebiliyorlar tabii.Kopyalama kısmını da Midora kendine çekerek yaptı sanırım başardı bir şekilde.

@Alpamis

Ana muhalefet gibisin toriko konusunda. :D
Niye öyle diyorsun. Cidden aklımda kalan sorular bunlar. Hani ortada olan mantıksızlıklar bence. Bunları belirtmekle muhalefet oluyorsam olayım.:D

Yani elmaya armut deyip senin egonu bak ama bu armut diye şişiriyor :D Deus eks makina bir kere olur iki kere olur, 25 kere olmaz. Olursa istediğin kadar food luck deyip aynanın karşısında bir şeyler yapabilirsin ama bu realiteyi etkilemez.
Hayır, serinin temel prensibi haline getirilip mantıklı bir düzleme oturtulduğu için Torikodaki food luck konsepti diger serilerdeki anlamıyla deux ex machina olmuyor işte. Bir şeye kader diyebilmen için onun tanrıdan geldiğini kabullenmen gerekir. Torikoda ise herkesin başına gelen, senin tabirinle 25 kere olan şey tanrı gibi soyut bir olgudan gelmiyor, serinin temelinde yer alan somut bir unsurdan geliyor. O yüzden Torikodaki food luck, deus ex machina değil, bir güç unsuru olarak kabul edilmelidir. :)

Hayır, serinin temel prensibi haline getirilip mantıklı bir düzleme oturtulduğu için Torikodaki food luck konsepti diger serilerdeki anlamıyla deux ex machina olmuyor işte. Bir şeye kader diyebilmen için onun tanrıdan geldiğini kabullenmen gerekir. Torikoda ise herkesin başına gelen, senin tabirinle 25 kere olan şey tanrı gibi soyut bir olgudan gelmiyor, serinin temelinde yer alan somut bir unsurdan geliyor. O yüzden Torikodaki food luck, deus ex machina değil, bir güç unsuru olarak kabul edilmelidir. :)
Deus eks makina'nın tanrıdan gelme zorunluluğu olduğunu nereden çıkardın? Yok öyle bir şey.

Ne gurme dünyasıymış arkadaş bir gidemedik yav.Tüküreyim Ichiryuu nun görevlerine.

Ichiryuu ile Bishokukainin lideri de kardeşmiş.Bende diyorum İchiryuu neyine güveniyor diye.Gerçi anladığım kadari ile Ichiryuu Junn ve Jirou baya bi farklı seviyelerin adamı.Jirou zaten tek takılıyor.Digerleri de farkli iki kurumun başı.

Şimdi de yemek adabı diye bir olay çıktı.Sıkmasa bari bölümler.

Ne gurme dünyasıymış arkadaş bir gidemedik yav.Tüküreyim Ichiryuu nun görevlerine.

Ichiryuu ile Bishokukainin lideri de kardeşmiş.Bende diyorum İchiryuu neyine güveniyor diye.Gerçi anladığım kadari ile Ichiryuu Junn ve Jirou baya bi farklı seviyelerin adamı.Jirou zaten tek takılıyor.Digerleri de farkli iki kurumun başı.

Şimdi de yemek adabı diye bir olay çıktı.Sıkmasa bari bölümler.
İchiryuu'ya laf mı sokuyorsun tam anlamadım ama Toriko'da görebileceğin en başarılı karakter o ve adamın dibidir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık