Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Yakalanma seviyesi olarak türleri değil direkt bireyleri vermiş bu bölümde. Net olarak isimlerini ve türlerini veriyor, sonra parantez içinde cinslerini veriyor (özür dilerim tür ve cinsi yanlış kullanmış olabilirim, hiç hatırlamıyorum hangisinin daha genel olduğunu). Parantezi kapadıktan sonra yakalanma seviyelerinden ekliyor. Bence kıvırıyorsunuz. Şu numara işi bence 100'lerden sonra çok uçtu. Azar azar vermek yerinde direkt binler ekledi. Önceden 2-3 seviye bile fark ediyordu. Dragon Ball da aynı hatayı yaptı. E.Oda çabuk fikir değiştirdi de şimdi Luffy 100k doruki diye gezen tipler yok neyse... Açtım wikiye de baktım. Yeri geldiğinde oradan referans veriyorsunuz yeri geldiğinde oraya herkes yazabiliyor diyorsunuz sonra da tutarlılıktan bahsediyorsunuz. Buyrun ilgili link bu sırasıyla da vermiş her şeyi daha ne açıklama yapılır bilmiyorum.

Ha en fazla Bambina için restrained (işte kendi tutan hali) demiş. Her kralın da kendi kabiliyetleri vardır katlıyordur kendini denilebilinir de o da saçma oluyor. Madem bunların daha güçlü oldukları zamanlar var. O zaman neden böyle bir alt limit veriyor?

Krallar evet çok güçlüler. Çok süper, çok garip yetenekleri var. Guiness madem ruhuna kadar kokluyor da anlıyor her şeyi, demek ki boşu boşuna çağırmadı tüm kralları. Hepsinin gelmiş olması da ilginç. Madem en büyük güçlerinden biri tehlikeyi sezebiliyor olmaları, demek ki Neo gerçekten de hepsi için bir tehdit.

Toriko'da genelde karakterler konuşur ama bu bilgiler kesin olmaz. Toriko'nun söylediği şeylerin yarısı yalan çıktı. Söz konusu yalanlar bilgi eksikliğinden kaynaklanıyordu ve kasıtlı değildi ama Toriko hep kendine güvenerek konuşuyordu değil mi? Starjun da kendisinden çok emin. Bir bildiğim var diyor. Belki cidden bir bildiği vardır Joa'ya etki edebilecek şeyler vs. mümkündür. Bunu kabul ediyorsak da Acacia'nın da oradaki varlığını sadece Neo olarak görmek de bence yanlış. O adamın kendine güveni sadece fiziksel özelliklerinden değil bilgisinden de geliyor. Söylendiğine göre her şeyi (ne kadar doğrudur bilmiyoruz ama çok büyük bir miktar olduğu kesin) yemiş. Bu adam biliyor da ne yaptığını, neyle karşılaştığını. 8 Kral'ın gelmesi kesinlikle beklemediği bir şeydi ama "Mwahaha bugün yendiniz ama yarın benim olacak!" deyip geri çekilmek yerine God'a gitmeden bir şey yapamayacağını anlayıp planlarını değiştirdi.

Yazar yavaş yavaş giderken seri çok hoşuma gidiyordu. Kendince bilimsel açıklamalar yapıyordu, yemek yemek çok güzel, uf ne güzel olmuş vs. diye zevkle anlatıyordu. Herhalde Japon'ların çok da ilgisini çekmedi de editörleri acele ettiriyor bitirsin diye. Gene atlaya atlaya gitmesine rağmen iyi kurtarıyor. Bence Krallar gerçekten de şu an dünyadakiler içinde en üst seviyede limit olarak duruyorsa, bir de fazladan hormonlu God orada onların hormonlu versiyonu olarak duruyorsa bence bu serinin aceleye getirilmesinden kaynaklanıyordur. Pek tercih edeceğim bir sonuç değil ama benim orası ayrı. Zaten shounen dediğin bir kaç tane felsefi görüşü, bir kaç ana mesajı kendine göre harmanlayıp onlar üzerinden savaşlı, eğitimli en ileriye gitmek oluyor ana karakterler için (tabii ki genelleme yapıyor lütfen şu seri öyle değil demeyin biliyorum her şeyin %100 dediğim gibi olmadığını). Sonuç olarak da ana karakter(ler) en yukarıdaki yerini kazanıyor(lar). Şimdi Toriko diğerleriyle beraber bu 8 Kral + God'u geçemezse bence kötü olur. :/ Bu bir shounen sonuçta öyle okuduk öyle kabul ettik. Ha tabi bence yazık oldu seriye. Keşke uzun uzun menüdeki her şeyi yakalanmasını okusaydık, biliyorum herkes aksiyon tercih ediyor ama ne bileyim belki de benim zevklerim herkesle çok uyuşmuyor.
Haha editleyecem diye kendimden alıntı yapmışım sildim diğerini.

Haha editleyecem diye kendimden alıntı yapmışım sildim diğerini.
Zaman atlamasından sonra editörü değişmiş diyorlar Şima senseinin. Yabancı forumlarda sıkça konuşulan mevzu bu. :D Olur mu olur ama hakikaten zaman atlaması sonrası çok konu atliyor. Jirounun menüsüne hiç deģinmedi nerdeyse. Magma çorbasını içtik dedi geçti. 3 4 ve 5. Kıtaları komple atladı zaten. Ne Atom Earth Newsin yakalanısını okuduk ne de o kitalardaki diger yerlesimleri gördük. Sunny ve Livebearer nasıl o mağaradan geçti mesela bilmiyoruz. Sonra 2. Kitada hiç ashurasaurus gormedik. :D tüm bunların yaninda doģru düzgün malzeme de gostermedi bize mangaka. Sadece full course uzerinde durdu. Ama bir yandan da boyle yapmak zorundaydı şima sensei, zira Neo dünyayı tehdit ediyor yahu oturup piknik yapamazlardı, o yüzden hizlanması iyi oldu serinin. :D

Zaman atlamasından sonra editörü değişmiş diyorlar Şima senseinin. Yabancı forumlarda sıkça konuşulan mevzu bu. :D Olur mu olur ama hakikaten zaman atlaması sonrası çok konu atliyor. Jirounun menüsüne hiç deģinmedi nerdeyse. Magma çorbasını içtik dedi geçti. 3 4 ve 5. Kıtaları komple atladı zaten. Ne Atom Earth Newsin yakalanısını okuduk ne de o kitalardaki diger yerlesimleri gördük. Sunny ve Livebearer nasıl o mağaradan geçti mesela bilmiyoruz. Sonra 2. Kitada hiç ashurasaurus gormedik. :D tüm bunların yaninda doģru düzgün malzeme de gostermedi bize mangaka. Sadece full course uzerinde durdu. Ama bir yandan da boyle yapmak zorundaydı şima sensei, zira Neo dünyayı tehdit ediyor yahu oturup piknik yapamazlardı, o yüzden hizlanması iyi oldu serinin. :D
Diyorum seri bitecek :D

Dareus reiz geldi sonunda kasmadan bir kaç gezegen parçaladı gaza getirici bir bölümdü :Dseviyer bunlarsa kurbağanın tek atması gerek 8k ye

Son düzenleme:

kör topal

Moon ne yapıcak acaba? Ben daha Moon'un tam olarak ne olduğunu anlamış değilim. Herhalde o bölümleri ing okuduğum ve genellikle atladığım için :(.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık