Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Kurt kralın Jirou reisi eğitmesi durumundan sonra bende inanmaya başladım 8 Kral > 3'lü öğrenci denklemine. Eğittikten sonra geçmiş midir kurt kralı? Bana göre düşük bi ihtimal ama son bölümle beraber bende buna inanmaya başladım. Şimdi asıl soru Neo gibi bi tehlike varken krallar harekete geçecek mi? Derous ve Bambina'nın neler yapacağını merak ediyorum asıl. Kurt kral Jirou tehlikedeyken zaten geride kalmaz.

Ölüp hücrelerden tekrar diriliyor şeytanlar
Bildiğim kadarıyla dirilme bi tek menüyü yemeyle mümkün. Zaten sLime'de bahsediyor bundan, Neo da dirilmişse böyle dirilmiştir. Yoksa başka bi dirilme yolu var mı yok mu bilmiyorum.

Jirou öğrenciyse ve 8 krala denk görülüyorsa o zaman 8 kral = İchiryuu bence kesinlikle.Denk falan da değil direk eşiti onların.
Don Slime benden daha güçlü dedi öve öve bitiremedi.İchiryuu hırsla adam akıllı dövüşse krallardan farkı yoktur sanırım.Hatta birkaçından güçlü bile olabilir.

Aslında yok olma olayı yok, sadece kendini geri plana atıyor uygun fırsatı bulmak için. Kendini pasif işlevsiz biri gibi gösteriyo, nitrolarda bunu geride bırakınca aradığı fırsat eline geçiyo ve başlıyo beslenmeye ve sonra gezegenlere kuraklık getiriyor.
öldüğü için ortadan kayboluyor
gerek kendisinden güçlü düşmanlarla çarpıştığı için gerek süpernova gibi olaylara yakalandığı için

Aslında yok olma olayı yok, sadece kendini geri plana atıyor uygun fırsatı bulmak için. Kendini pasif işlevsiz biri gibi gösteriyo, nitrolarda bunu geride bırakınca aradığı fırsat eline geçiyo ve başlıyo beslenmeye ve sonra gezegenlere kuraklık getiriyor.
Sanırım onu demiyor, beslendikten sonra güçlü halindeyken evrende yenilgilere uğruyor ya da rastgele ölüyor. Sonra bir süre kaybolup tekrar geri doğuyor, bu olay nasıl oluyo bende merak ediyorum. Don mesela Neo tarafından yendiği için tekrar doğamayacak yanlış anlamadıysam.

Milenium: zamanla neo güçlenmiş, her yenilip öldüğünde ya da geri dönüşünde daha da güçlü doğuyor neo.

kör topal

Sanırım onu demiyor, beslendikten sonra güçlü halindeyken evrende yenilgilere uğruyor ya da rastgele ölüyor. Sonra bir süre kaybolup tekrar geri doğuyor, bu olay nasıl oluyo bende merak ediyorum. Don mesela Neo tarafından yendiği için tekrar doğamayacak yanlış anlamadıysam.

Milenium: zamanla neo güçlenmiş, her yenilip öldüğünde ya da geri dönüşünde daha da güçlü doğuyor neo.
Bir nevi Doomsday :D.

Benim anlamadığım Neo eskiden doğal olaylarla evrendeyken birkaç kez yok oldu deniyordu galiba.Süpernovalarla falan.Arada bir kaybolup geri ortaya çıkıyormuş.Peki nasıl oldu da şimdi süpernova yedi ki bu.

Son sayıları okumadım ama duyduklarım kadarıyla bu kısım soru işaretleri oluşturdu.
Şöyle düşün, gezegen yeyip duran bir canlı var. Bir gezegen bitince diğerine geçiyor. Haliyle sıçrama yaparken karşılaştığı güçlü varlıklar, bunu ezerek öldürüyor. Yahut sıçrama yaparken yakındaki bir yıldız süpernovaya dönüşüyor, açığa çıkan enerji bunu atomlarına ayırıyor. Yediği şey ufacık bir minyatürdü sadece, pek süpernova yedi diye bakmamak lazım.

Kaka açıkladı bu olayı daha önce. Şöyle ki;

İştah Şeytanları, içinde yaşadıkları konak ölünce Yiyecek Ruhuna dönüşüyorlar, sonrasında yeni bir konak bulup yeniden doğuyorlar. Konak ne kadar güçlü olursa bunlar da kendi güçlerini o kadar ortaya çıkarabiliyorlar. Bir müddet sonra konağa da ihtiyaç duymadan canlanabiliyorlar. Don Slime'in eskiden galaksiyi yönetiyordum dediği mevzu o işte. Konaksız saf şeytan gücünden bahsediyor. Şu an Neo'yu Acacia'dan bağımsız olarak dışarı çıkarmaya uğraşıyorlar. Bunun dışında Toriko'nun Kırmızı Şeytanı - Joa'nın Şeytanı ve Mansam'ın Şeytanı konaksız dışarı çıkmaya çalışan şeytanlar olarak mangaka tarafından özellikle ayrılanlar.

İchiryu'nun bahsettiği canlı Toriko'nun içinde ki olmasın? Hani Neo göze sokulmaya çalışılıyor dikkat ona çekilmek isteniyor. Ama bence bu konuda Mangaka yanıltabilir bizi?

İchiryu'nun bahsettiği canlı Toriko'nun içinde ki olmasın? Hani Neo göze sokulmaya çalışılıyor dikkat ona çekilmek isteniyor. Ama bence bu konuda Mangaka yanıltabilir bizi?

olabilitesi var gibi
baktıkları şey NEO ya benziyor ama NEO ya bakıp uyanmak üzere olan 3. şeytan hakkında konuşuyor da olabilirler

olabilitesi var gibi
baktıkları şey NEO ya benziyor ama NEO ya bakıp uyanmak üzere olan 3. şeytan hakkında konuşuyor da olabilirler
Toriko'nun 3. Şeytanı çoktan uyandı ki zaten.
[/url][/IMG]

Bölümü az önce okudum, ilk başta 3. Şeytanın, konservenin kokusuna uyandığı izlenimi oluşuyor ama şu sayfaya gelince işin rengi değişiyor biraz.
1- Konserve şeytan mühürlemek için kullanılıyor.
2- Konservenin içinden Ougai (Deniz Şeytanı) çıkıyor.
3- Ougai denizdeki her türlü balığı yiyen ve içi sonsuz bir labirenti andıran bir canlı.
4- JiJi'nin tereddüdünde olduğu gibi salt Ougai yi konserve ile mühürlemek mantıklı değil. Sonsuz bir iştahı olabilir ama o kadar da zararlı görünmüyor. Bölümü okuyunca antik zamandakiler 3. şeytanı önce Ougai'ye hapsettiler sonra da konserve ile mühürlediler gibi geldi. Bu hem JiJi'nin tereddüdüne uygun hem de Another'a uyanmayan şeytanın balık istifini yemeyle uyanmayacağı düşüncesine uygun diye düşünüyorum.

Toriko'nun 3. Şeytanı çoktan uyandı ki zaten.
[/url][/IMG]

Bölümü az önce okudum, ilk başta 3. Şeytanın, konservenin kokusuna uyandığı izlenimi oluşuyor ama şu sayfaya gelince işin rengi değişiyor biraz.
1- Konserve şeytan mühürlemek için kullanılıyor.
2- Konservenin içinden Ougai (Deniz Şeytanı) çıkıyor.
3- Ougai denizdeki her türlü balığı yiyen ve içi sonsuz bir labirenti andıran bir canlı.
4- JiJi'nin tereddüdünde olduğu gibi salt Ougai yi konserve ile mühürlemek mantıklı değil. Sonsuz bir iştahı olabilir ama o kadar da zararlı görünmüyor. Bölümü okuyunca antik zamandakiler 3. şeytanı önce Ougai'ye hapsettiler sonra da konserve ile mühürlediler gibi geldi. Bu hem JiJi'nin tereddüdüne uygun hem de Another'a uyanmayan şeytanın balık istifini yemeyle uyanmayacağı düşüncesine uygun diye düşünüyorum.
Tam olarak uyanma o şekilde mi oluyordu? Hani bizim Toriko'nun içinde onu görmemiz uyanmış olduğu anlamına mı geliyor? Neo'nun durumu daha uyanık bir durumdaymış gibi geliyor. Biz sadece gördük beyazı. Ne bir tepki verdi ne başka bir şey. Kırmızı için de yeni uyanıyor felan denilmişti sanki? O başından beri burdaydı diyor. Burdan da o ikisinin onu farketmediği sonucuna varabilir miyiz?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 115)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık