Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Ben de sana bunun nedenini açıklıyorum işte. :) Pairin içindeki yiyecek ruhları Komatsuya nasıl pişireceğini fisıldıyorlar. Esasında bu bir pişirme işlemi değil. İki Pair topu birleştirildiği anda Pair olgunlaştı ve pişti zaten. Bundan sonraki süreç Pairden 5 milyar porsiyon çıkarmaya ilişkindi. Yani sen beklesen de Pair damlaya damlaya birikirdi ancak o kadar kişiye yetmesi için 200 milyon yıl gerekirdi. Kaka bunu 1 aya düşürdü Komatau ise 1 dokunuşa düşürdü işte. :)

Saçmalamayın Toriko karakterleri tabi ki torpilli değil. :)

@Reiper konunun yetkilisi sensin diye özet geçmedim ama istiyorsan

-yuda'nın geçmişini görüyoruz bu bölümde
-çok uzun zaman önce bir combosu olduğunu ve menüsünün o combo ile bağlantılı olduğunu bu yüzden menüsü düşük seviyeli tıbbi yiyeceklerden oluştuğunu öğreniyoruz
-pişirme hızı yarışması başlıyor ve alevleri açan vatandaş alevler tarafından yakalanıp yaşam enerjisi çekiliyor (hüp diye içine çek beni ) alevlerin ulaştığı hayvani boyutlardan dolayı içine düşülürse ölüm kaçınılmaz deniliyor
-yaprakbalığının o etraflarını saran balonlardaki gibi multi gravity alanlarda yaşadığını öğreniyoruz -doğal habitatı bu yani balığın dışında yaşayamıyormuş
-her yönden çekim olduğu için kap kacak havada fır fır dönüyor ve ayakta durmak bile büyük bir başarı
-yuda balığın pullarının tıbbi bitki olduğunu ve ete ulaşmak için bunu kaldırması gerektiğini fark ediyor ve hazırlanışını bildiği yüzlerde özel yiyecek arasından bu daha önce görmediği malzeme için yol düşünürken karşı taraf balığın yarısını hazırlayıp pişirmiş bile(karşı taraf da bu malzemeyi daha önce görmemişti)
-yuda bu uzun yaşamı boyunca pek çok imkansız görünen krizle başa çıkmış ve artık şaşıramıyorum diyor en son ne zaman şaşırdım diye geçmişe baktığında aklına komatsu geliyor(tıbbi pirinç olayı)
-gençliğinde ihtiyar ustaya dükkan açma isteğini dile getirdiğinde - dahi olduğun kesin ama git dolaş yuda hala daha neyin önemli olduğunu bilmiyorsun- cevabını alıyor (bir önceki sayfadaki yarı pişmişsin lafına gönderme)
-tıbbi sığır avlamaya çalışan bir çocukla karşılaşıyor ve çocuğa senin için zor bir av derken çocuğu yerde görüyoruz
-çocuğun köyünde salgın hastalık olduğunu öğrenen yuda hemen ilaç hazırlıyor - güçlü bir hastalık ama ben varken korkmayın-
-yuda çocukla sohbet ederken çocuğun bishokuya olma hayali olduğunu ve yenilmez adını verdiği bir menü yaptığını ve bu menü ile bütün dünyadaki hasta insanları iyileştirmek istediğini öğreniyor
-çocuk yuda'ya combosu olmasını teklif ediyor böylece tadı güzel olmayan menüsünü lezzetli hale getirip dünyayı kurtarabileceklermiş,yuda senin ve benim yeteneklerimiz dengeli değil derken çocuk kan kusmaya başlıyor ve ölüyor
-panzehirin çocuk ve yetişkin kullanımı için ayrı ayrı hazırlanması gerekiyormuş,çocuk ve yetişkin kullanımı için aradaki fark bıçağın açtığı kesiğin açıklığı ve bu fark da neredeyse 1mm
-ustasının yudayı neden gönderdiğini öğreniyoruz
-şüphesiz ki dahisin ama bu yüzden sen hata nedir bilmiyorsun.güven hata olmadan kendine fazla güven formunu alır
kendine fazla güven şüphesiz ki sonunda 1 milimetrelik ihmal üretir.Tıbbi pişirme dünyasında 1mmlik ihmal geri döndürülemez hata haline gelir.Bunu anlamadan geri gelme.
-yuda çocuğun menüsünü alıp lezzetli hale getiriyor ve açtığı dükkanla da gurme tarihine kazıyor
-balığın üstündeki yaprakların kat kat olduğunu ve teker teker kaldırılmaları gerektiğini fark ediyor (tam yuda'ya göre ince işçilik)
-yuda ustaca bıçağını kullanırken maskeli eleman balığı tamamen hazırlamış
-maskeli eleman bir pulun 100 tane yapraktan oluştuğunu ve her bir yaprağın 0.1mm incelikte olduğunu ve her birisini kaldırmasının bu noktadan sonra biraz zor olduğunu söylüyor ve neyi kestiğini sanıyorsun ? diye ekliyor
-yuda tam düşerken duruyor ve balığı değil başka birşeyi hazırladığını söylüyor ve havada süzülmeye başlıyor
-balığın etrafındaki çekimi olduğu gibi bıraktığını ama geri kalanı tek bir yöne yönlendirmiş yukarı
-yuda- eğer 1mm bile hata yapmak istemiyorsan çevreyi düzenlemekte bir hazırlık aşamasıdır diyerek balığı pişirmeye başlıyor
-yaprağın 0.1mm lik inceliğine karşı yer çekiminin inceliği 1mm

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık