Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Toriko (Manga)

Luffy seride bin kere bahsedilen iradesi sayesinde ayağa kalkar.Torikocular=İman gücü terk
Toriko Gomatsu'nun seslenmesiyle birden ayağa kalkar.Mangaka on sayfa uzun uzun açıklar.Torikocular=Adam çok zeki be mangakası.
İyileştirici Prenses var ya dayak yesin Law'ın kolu kopsun bir şey olmaz.
Toriko'nun her arc kolu bacağı kopar mangaka 10 sayfa açıklama yapar.Torikocular=Harika bir mantık cidden helal olsun bu adama.

Prenses ağlıyor diye o arcın verdiği mesajı sığ bir prenses ağlamasına yorarlar.Irkçılık,Sınıf ayrımı yok prenses ağlaması yani her şey?
Komatsu'nun her arc ağlayıp Toriko'yu yerden kaldırmasına bir şey demezler.Hem de tüm arclarda boş bir altyapı olmasına rağmen.

Özetle objektif bakmayıp One Piece'i yerip Toriko'yu yücelteyim diyen arkadaşların bakış açısı bu şekilde.

Alpamis

Luffy seride bin kere bahsedilen iradesi sayesinde ayağa kalkar.Torikocular=İman gücü terk
Toriko Gomatsu'nun seslenmesiyle birden ayağa kalkar.Mangaka on sayfa uzun uzun açıklar.Torikocular=Adam çok zeki be mangakası.
Toriko'nun her arc kolu bacağı kopar mangaka 10 sayfa açıklama yapar.Torikocular=Harika bir mantık cidden helal olsun bu adama.

Prenses ağlıyor diye o arcın verdiği mesajı sığ bir prenses ağlamasına yorarlar.Irkçılık,Sınıf ayrımı yok prenses ağlaması yani her şey?
Komatsu'nun her arc ağlayıp Toriko'yu yerden kaldırmasına bir şey demezler.Hem de tüm arclarda boş bir altyapı olmasına rağmen.

Özetle objektif bakmayıp One Piece'i yerip Toriko'yu yücelteyim diyen arkadaşların bakış açısı bu şekilde.

+1232 Aynen böyle.

Roronoa Zoro

Adamın bir kere kolu kolu koptu, abartma istersen. Allah aşkına verdiği mesaj neymiş? Her arc aynı mesajı veriyor, daha mesaj vermekten mi bahsediyorsun? Korsanlar ne zaman iyilik perisi gibi halkın yardımına koşmuş? Luffy'nin her vs. sonra iyiler kazandı diyor birde mangaka. Korsan mangası bu korsan. Her ne kadar farklı evren olsa da korsan, korsandır. Bu manganın verdiği görüşü ülkemize göre yorumlarsak sonuç şu çıkıyor:
-Pkk kahraman, halkın yanında,
-Asker, devlet öcü, tüm suçun kaynağı.

Buna ne kadar katılırsın? Korsanlar kahraman, denizciler öcü (!)

Bu arcı ele alalım istersen. O kadar boş beleş bölüm gösterdikten sonra, lastik gibi uzattıktan sonra en önemli vsleri bir bölümde bitirdi. Bir bölüm nedir arkadaş?

Benim Toriko'yu sevmemek için iki tane sebebim var;

1- Kas gücü ile işleri halleden karakterler oldum olası beni sinir eder. Şişme kaslı elemanların macerasını okumak kadar sıkıcı bir olay daha yok. Body Ekrem'in Gurme Maceraları gibi. :ehe:
2- Komamatsu herhalde ismi şu Coby tipli velet. Resmen OP başında Luffy tayfa kurmasaydı ve hikayeyi Coby ile devam ettirse olacakları gösteriyor seri. Bir karakterin her sayfası mı aptalca olur? Oluyor işte. Toriko muhteşem bir seri olsa bile bu karakter başlı başına izlememek için sebep.

Bu seriye tekrar başlarsam sırf şu kralların ne olduğunu öğrenmek için başlarım. Onun dışında görmeye değer bir şey yok.
Ben seriyi One Piece ile kıyaslamadım ki zaten. Ki OP'de yaşanan mantık hatalarından en çok sinir olan kişilerden birisi kesinlikle benimdir. Ama illa karşılaştırma yapacaksak mantık hatalarını felan geçtim Toriko'nun OP'i geçtiği bir yön bile göremiyorum.

Üç defa başlamaya çalışıp, her defasında Komatsu'ya söverek bıraktım. Gerçi tek suç onda değil, bence Toriko'da boş bir karakter. En azından benim görüşüm bu yönde. Belki gerçekten kaliteli bir seridir ama bir türlü ısınamadım bu seriye, o yüzden gözümde çöp malesef. :bilmem:
Bir insanın her kelimesi ayrı bir çelişki her cümlesi ayrı bir tezat olabilir mi diye düşündüm az önce, bu iki mesajı okuyunca olabildiğine kanaat getirdim. :) Açık söylemek gerekirse bu kitabı kapağına göre yargılamak deyiminin karşılığı oluyor.
1- Kaslı erkekler
2- Temanın yemek olması
Bunları duyan okumuyor seriyi genelde, hayır okumayın, ona bir diyeceğim yok da bari gelip şöyle şöyle şöyle o yüzden böyle ama olmayadabilir, okumadım ki, gibi yorum da yapmayın. Harbi tezat oluyor. Toriko serisinin bu yazdıklarınla alakası yok çünkü. :)

@Monkey D. Luffy

1- Luffy, manga alemlerinde en çok torpile sahip karakterdir, buna ilişkin A3 boyutunda uzunca bir yazı da yazmışlığım var, tekrar yazmak istemiyorum. :)
2- Luffy ayağa kalkınca rakibi kesinlikle döver, aksi yok seride. Ancak Toriko'nun 1 vs 1'de kazanmışlığı neredeyse hiç yoktur. :)
3- OP'da olaylar öncesinden bellidir. Mangaka bir şey yapıyorsa, onu düzeltecek başka bir şey yapar ve bu sayede her şey yolunda gider. Law'ın kolu koptuktan bir iki bölüm sonra prensesin yeteneğinin açıklanması manidardır. Öncesinde öyle bir yetenek yok bakın, olaydan sonra açıklanıyor. Toriko serisinde ise yenilenme serinin temelidir. O yüzden ama yenilendi yae demenin pek bir anlamı yok.
4- Komatsu'nun ağlayarak Toriko'yu uyandırdığı tek sahne var seride, o da Starjun vssidir, tek olayı 300 bölüme yaymak ile bizzat avatarını yaptığımı ağlak prenses olayını bir tutmak pek olmamış gibi.

Roronoa Zoro

Bir insanın her kelimesi ayrı bir çelişki her cümlesi ayrı bir tezat olabilir mi diye düşündüm az önce, bu iki mesajı okuyunca olabildiğine kanaat getirdim. :) Açık söylemek gerekirse bu kitabı kapağına göre yargılamak deyiminin karşılığı oluyor.
1- Kaslı erkekler
2- Temanın yemek olması
Bunları duyan okumuyor seriyi genelde, hayır okumayın, ona bir diyeceğim yok da bari gelip şöyle şöyle şöyle o yüzden böyle ama olmayadabilir, okumadım ki, gibi yorum da yapmayın. Harbi tezat oluyor. Toriko serisinin bu yazdıklarınla alakası yok çünkü. :)

@Monkey D. Luffy

1- Luffy, manga alemlerinde en çok torpile sahip karakterdir, buna ilişkin A3 boyutunda uzunca bir yazı da yazmışlığım var, tekrar yazmak istemiyorum. :)
2- Luffy ayağa kalkınca rakibi kesinlikle döver, aksi yok seride. Ancak Toriko'nun 1 vs 1'de kazanmışlığı neredeyse hiç yoktur. :)
3- OP'da olaylar öncesinden bellidir. Mangaka bir şey yapıyorsa, onu düzeltecek başka bir şey yapar ve bu sayede her şey yolunda gider. Law'ın kolu koptuktan bir iki bölüm sonra prensesin yeteneğinin açıklanması manidardır. Öncesinde öyle bir yetenek yok bakın, olaydan sonra açıklanıyor. Toriko serisinde ise yenilenme serinin temelidir. O yüzden ama yenilendi yae demenin pek bir anlamı yok.
4- Komatsu'nun ağlayarak Toriko'yu uyandırdığı tek sahne var seride, o da Starjun vssidir, tek olayı 300 bölüme yaymak ile bizzat avatarını yaptığımı ağlak prenses olayını bir tutmak pek olmamış gibi.
Savcım şu Toriko'ya senin sayende başladım. Yoksa hayatta başlamazdım, sadece yemek olan bir seride en fazla ne olabilir diyordum kendi kendime. Bir başlayayım dedim yorumlarını gördükten sonra 5 günde güncele yetiştim :D

Kaka'nın Mavi Nitro olup olmadığına emin olamadım bu arada...

Sen burada serileri değil, yorumlayanları eleştirmişsin, istedikleri açıdan bakma hakkına sahip değil mi insanlar ? Yoksa bir birimize laf sokup mu hangi serinin daha iyi olduğuna karar vericez ?

1. Ichigo (özellikle) naruto natsunun torpil ile luffyninkini bir tutma.
2. Luffy vs Magellan,smoker ,Croco,cc,Kuma,Mihawk,aokiji tekrar izle
3 . Genel hikaye biraz belli gibi ama arada olan değişik olaylar genellikle yan karakterlerin gözüktüğu yerler tahmin edilebilir olmuyor. Seriye heyecan katan onlar.
4. Enies lobbyde Robine arlong parkta Nami ye duygulnmayan az kisidir. Rebbeca Vivi falan ipin ucunu kaçırdı mangaka haklısın. Torikoyu okumadim yorum yapamıyorum.

Keşke op seinen bir seri olsaydı.

1- Kaslı erkekler
2- Temanın yemek olması

@Monkey D. Luffy

Ben çelişki göremiyorum ama varsayalım ki çelişki dolu bir mesajım olmuş olsun, bu Toriko'nun çöp bir seri olduğu gerçeğini değiştirir mi?

Ha, eğer "muhteşem bir seri olsa bile" cümlemde "olsaydı" anlamını çıkartamayacak kapasitedeysen avukatlık mesleğinin neden ayaklar altında olduğunun göstergesi olursun.

Savcım şu Toriko'ya senin sayende başladım. Yoksa hayatta başlamazdım, sadece yemek olan bir seride en fazla ne olabilir diyordum kendi kendime. Bir başlayayım dedim yorumlarını gördükten sonra 5 günde güncele yetiştim :D
Vallahi ben beğendiğim serilerin herkes tarafından okunmasını isteyen biriyimdir. Her platformda her muhabbette bahsini açarım. Sadece Toriko için de değil, HnK olsun, FSJ olsun, Dorohedoro olsun hep aynı tavrı sergilemişimdir, bilen bilir. Herkes okusun ki, kimse bu keyiften mahrum kalmasın istiyorum. O yüzden Toriko'ya başlamana vesile olduğum için ne mutlu bana. :D

Kaka'nın Mavi Nitro olup olmadığına emin olamadım bu arada...
Bence değil, Mavi Nitrolar 8 tane ve mangaka hepsini çizdi. Chichi - Kaka - Jiji ise farklı bir tür gibi duruyor. Yani ne Kırmızı, ne de Mavi, beyazdır belki. :D

Yahu yanlış anlamayında şu sitede ne zaman Toriko tartışması dönse tartışanların bir bölümü Toriko okumayan ya da 10-20 bölüm okuyup bırakmış kişiler oluyor. Hayır tartışın tamamda okumayanlarıda tamamen yanlış yönlendirmiş oluyorsunuz.

İkinci olarak hala şu kaslı erkekler mevzusu dönüyormu ya ? Mangaka bile bıkmış olacakki Rin ile Toriko yu evlendirmeye söz verdi. Komatsu ise adam normal insan yahu hikaye başlayana kadar. Hani birden kendini bu olayların içinde bulunca ağlayıp sızlaması normal ha biraz abartılıyormu onu bilemem. Bende hoşlanmıyorum pek o karakterden hani bi Frohze olaymış onun yerine çok daha iyi olurmuş.

Son olarakda One Piece 777 de Toriko 313 deyken ne kadar sağlıklı bir karşılaştırma yapılabilir asıl tartışılması gereken o. Toriko daha sürükleyici ve aksiyonu bol bir seri ve olayları öyle saçma saçma şeylerle uzatmıyor bu yüzden ben şahsen Toriko yu her hafta takip eder okurum , OP uda şöyle sayfalara bi göz gezdiririm arc sonu tamamen baştan okurum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 56)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık