Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Top 5 Shounen Listeniz

7 oldu dur yardım edeyim :D Steins: Gate seinen, FMA'ları da bir tane saydık mı tamamdır :)
Yazmamazlık edemedim ne yapayım.:hıh:
Ayrıca Fullmetal Alchemist serileri çok kopuyorlar birbirlerinden. Ayrı sayabiliriz bence.
Ve Steins gate'te esas olan 18 yaşında. Nasıl seinen bu?
Kaldı ki bir çok shounene göre çok daha edepli bir seridir.:hıh:

Yazmamazlık edemedim ne yapayım.:hıh:
Ayrıca Fullmetal Alchemist serileri çok kopuyorlar birbirlerinden. Ayrı sayabiliriz bence.
Ve Steins gate'te esas olan 18 yaşında. Nasıl seinen bu?
Kaldı ki bir çok shounene göre çok daha edepli bir seridir.:hıh:
Seinen dergide yayınlanmış demek ki. Yok FMA'lar ayrı devam ediyor biliyorum onu :) Maksat Top 5 olsundu.

Tower of God sayılırsa
1-) Op
2-) Tower Of God
3-) HxH
4-) Fmab
5-) Snk

Tower of God Sayılmazsa
1-) Op
2-) HxH
3-) Fmab
4-) Snk
5-) Gintama

Bakınız burası manga sohbet kısmında, animede olduğu gibi FMA/FMAB diye ayırmanıza, mangasını okumadığınız seriyi de listenize almanıza lüzum yok.

Bakınız burası manga sohbet kısmında, animede olduğu gibi FMA/FMAB diye ayırmanıza, mangasını okumadığınız seriyi de listenize almanıza lüzum yok.
Fullmetal alchemist manga tabanlıydı. Sayılabilir bence.
Steins Gate'in ise ilk sezonunun mangasıbı bulamamıştım. Ama zeronunkini okuyordum.

Fullmetal alchemist manga tabanlıydı. Sayılabilir bence.
Steins Gate'in ise ilk sezonunun mangasıbı bulamamıştım. Ama zeronunkini okuyordum.
FMAB mangayı yansıtmada başarısız bir anime. Yanlış anlama tabi, bir anime olarak çok başarılı ama verdiği hava manga ile aynı değil. FMA mangası komik ama karanlık. FMAB ise daha az komediye rağmen gereksiz derecede renkli ve gürültülü bir anime. Bu açıdan FMA 2003 daha başarılı.

FMAB mangayı yansıtmada başarısız bir anime. Yanlış anlama tabi, bir anime olarak çok başarılı ama verdiği hava manga ile aynı değil. FMA mangası komik ama karanlık. FMAB ise daha az komediye rağmen gereksiz derecede renkli ve gürültülü bir anime. Bu açıdan FMA 2003 daha başarılı.
Yok canım niye yanlış anlayayım. Senin fikrindir.
Ki ben de hemen hemen aynı düşünüyorum seninle. Her iki anime de güzeldi. Kendi çapında iyi gitmişti bence.

İlk 15 bölüm ve kimera olayları için Fma daha başarılı olduğuna katılıyorum.İkinci seride o kısımları ölüm olaylarını çok hızlı geçtikleri için aynı etkiyi vermiyor.Ancak gerisinde Fmab daha iyi.Zamanında fma mangaya sadık devam etse ne olurdu gerçi hiç bilemeyeceğiz.İkinci seri son 5 - 10 bölümde özellikle doruk noktasına ulaştığı için daha iyisini hayal edemiyorum.Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu o yüzden.Yani op en iyi bölümlerinde bile o duygu yoğunluğuna ulaşamadı bence.Son çeyrek çok etkileyiciydi.Manga havası konusuna gelince aynı havayı yansıtmaması problem değil üzerine koyup mangayı da aştıysa eğer.Komedi çok şart değil sonuçta o mangada.Fakat bir konuda %100 katılıyorum renklere dikkat edebilirlerdi daha koyu aktarabilirlerdi ilk seri gibi.Ama bu da tamamen dönemin animasyon tekniklerinden kaynaklanıyor 2011 yılında öyle el çizimleri doğal renklendirme ne kadar kaldı bilemiyorum haliyle bilgisayar işin içine daha çok giriyor.

1.One Piece: Luffy ve Zoro'ya bir şey olmadığı sürece de hep birinci kalıcaktır benim için. Bir Ace kaybettim zaten:)
2.Shingeki no Kyojin: Konu bütünlüğü, karakter derinliği ve gerçek hayata çok yakın olmasıyla başyapıt tek kelimeyle :respect:
3.FMAB :utaniyorum:
4.Hunter Hunter: Yeni bitirdim keşke daha erkenden izleseymişim dedirtti. Çok iyiydi.
5.Naruto: İlk izlediğim seri olduğu için bu listede yoksa o son arc fiyaskosunu asla unutamam:( Hep Talk no Jutsu'nun suçu.

İlk 15 bölüm ve kimera olayları için Fma daha başarılı olduğuna katılıyorum.İkinci seride o kısımları ölüm olaylarını çok hızlı geçtikleri için aynı etkiyi vermiyor.Ancak gerisinde Fmab daha iyi.Zamanında fma mangaya sadık devam etse ne olurdu gerçi hiç bilemeyeceğiz.İkinci seri son 5 - 10 bölümde özellikle doruk noktasına ulaştığı için daha iyisini hayal edemiyorum.Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu o yüzden.Yani op en iyi bölümlerinde bile o duygu yoğunluğuna ulaşamadı bence.Son çeyrek çok etkileyiciydi.Manga havası konusuna gelince aynı havayı yansıtmaması problem değil üzerine koyup mangayı da aştıysa eğer.Komedi çok şart değil sonuçta o mangada.Fakat bir konuda %100 katılıyorum renklere dikkat edebilirlerdi daha koyu aktarabilirlerdi ilk seri gibi.Ama bu da tamamen dönemin animasyon tekniklerinden kaynaklanıyor 2011 yılında öyle el çizimleri doğal renklendirme ne kadar kaldı bilemiyorum haliyle bilgisayar işin içine daha çok giriyor.
Bu konudaki genel görüş FMAB destansı bir macera, FMA ise dramatik bir trajedi şeklinde. FMAB'nin motivasyonu farklı. FMAB hadi epik bir anime yapalım denilerek yapılmış. Manga ve 2003'ten farklı bir yapım. Yoksa FMAB bir anime olarak daha başarılı tabi.

Birde müzik atayım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık