Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (Oyun)

Aynı fikirdeyim. Kendi karakterim olsa Triss'e yürürdüm, ilk oyunda Triss yerine Shani'yi tercih ettim ama olsun :D Üçüncü oyunda başka tercih demek Yennefer'a ihanet demek, vicdanım el vermiyor.
İlk oyunda ben Shani'yi tercih etmek istesem bile Triss'e kalırdım. Rp yaparak oynasam tabi durum öyle olurdu.

Abi kırılma noktasına tekabül eden mevzuda Shani saçmalıyor çünkü. Çok hünerli, büyü gücüne sahip bir çocuk. Üstelik bir suç örgütü peşinde. Çocuğu kime emanet ederdin? Ciddi bağlantıları olan, güçlü bir büyücüye mi yoksa kendi halinde, modern görünümlü ama büyücülere karşı ortaçağ kafasına yakın(pis cadılar) şeklinde yaklaşan bir kızcağıza mı? Shani ile evli olsam dahi bunun konuyla ilgisi yok der ve Triss'e verirdim Alvin'i aşsldşd

2 nin üstüne 1 i koyar tekbir getirip secde eder. Ben bir kıza yürümeden önce ona witcher oyunlarını sıralamasını söylerim, oynamış ise ve 1 i ilk sıraya koymadıysa, o zaman o kızı terk ederim.
uzun süreli seçim, ludonarrative resonance, gameplay, game mekanik, karakterler larak w1 in önünde diğer ikisi diz çöker tövbe ister.
Bugün de zevksizliğe doyduk çok şükür.

İlk oyunda ben Shani'yi tercih etmek istesem bile Triss'e kalırdım. Rp yaparak oynasam tabi durum öyle olurdu.

Abi kırılma noktasına tekabül eden mevzuda Shani saçmalıyor çünkü. Çok hünerli, büyü gücüne sahip bir çocuk. Üstelik bir suç örgütü peşinde. Çocuğu kime emanet ederdin? Ciddi bağlantıları olan, güçlü bir büyücüye mi yoksa kendi halinde, modern görünümlü ama büyücülere karşı ortaçağ kafasına yakın(pis cadılar) şeklinde yaklaşan bir kızcağıza mı? Shani ile evli olsam dahi bunun konuyla ilgisi yok der ve Triss'e verirdim Alvin'i aşsldşd
Mantıken haklısın. Ama ilk oyunda Triss bize karşı çok dürüst değildi, onu hesaba katarak seçim yaptım ben. Bir şey soruyorsun, zamanı gelince öğrenirsin diyor... İkinci ve üçüncü oyundaki kişilikleri daha iyi.

Mantıken haklısın. Ama ilk oyunda Triss bize karşı çok dürüst değildi, onu hesaba katarak seçim yaptım ben. Bir şey soruyorsun, zamanı gelince öğrenirsin diyor... İkinci ve üçüncü oyundaki kişilikleri daha iyi.
he şunu dediğin iyi oldu. diğer iki oyun koskocaman bir retcondur. karakterler tanınmaz derecede değişmiş olmanın yanında ilk oyunu varsaymazsın. bu da baya üzücü.

2. oyunu yazan adamı yılan dolu kuyuya atmalı! Hikayesi vasattır. Cliffhangerla bitmiştir ve rp seçenekleri en kısıtlayıcı olandır.

3. oyun kötü bir sisteme sahiptir. Crafting, mission sistemi açıkcası baya kötü bir sistem. bu açıkları cyberpunkda daha çok görüyorsun. tamamen grinda döndürülmüş ve hani skyrimin radiant questinden bir farkı da yok.

Witcher 1 çok daha iyi bir hikayeye sahip olmakla kalmaz, iyi bir oyun hikayesine de sahiptir. oyun yapan arkadaşlarıma hep derim hikaye yazma oyun yaz diye. Işınlanma fast travel vs tarzındaki şeylerin oyunlarda olmaması gerektiğini ve bunların oyunu hem oyuncuya hem de yapana yabancılaştıran tüketme etmenleri olarak görürüm. Dünyayı ele geçirdiğimde bu open world ve fast travel gibi şeyleri ekleyen kişileri kazığa oturtturup onları orada bir sene hayatta tutup dünyayı dolaştırmayı düşünüyorum. W1 de senin saydığın şeyler tüketim çılgını birisi için kötü iken oyunu tamamlayan şeylerdendir. Tabii ki kararların bazısının teknolojik yetersizliklerden ötürü olmuştur ama onlar bile oyunu baltalamak yerine daha oyun kılmıştır. Oyunda olması gereken oyunun oyun olduğunu hatırlatmasına rağmen oyuna uyumu açısından içine girmeni sağlayan şeylerdir. W1'in dinlenme sistem, skill ağacı, craftingi ve onların nasıl impleme edildiği, halkın dinamikliği ve daha niceleri üstünden incelersek cidden 3 oyun içinde mekaniksel olarak da daha iyidir.sol elimle işerken sağ elimle hard modda w1 oynayıp hem ölmem hem de hmm iyiymiş vallaha derim.

2 nin üstüne 1 i koyar tekbir getirip secde eder. Ben bir kıza yürümeden önce ona witcher oyunlarını sıralamasını söylerim, oynamış ise ve 1 i ilk sıraya koymadıysa, o zaman o kızı terk ederim.
uzun süreli seçim, ludonarrative resonance, gameplay, game mekanik, karakterler larak w1 in önünde diğer ikisi diz çöker tövbe ister.
Reis sendeki nasıl bir kindir :D ikinci oyunu yapan ve fast travel tasarlayan adamları vatana millete insanlığa katkıda bulunmuş ponçik insanlar olarak görmek lazım, kazığa oturtmamak ve yılan dolu kıyıdan uzak tutmak lazım :D Witcher 1 mekaniklerine duyduğun sempatiyi anlamdıramamakla birlikte saygı duymaktan başka elimden bir şey gelmiyor. Selametle...

Üçüncü oyunu tekrar dönerken şunu denemek istiyorum, oyunu bitirdikten sonra görmüştüm böyle bir şey olduğunu.

Bence 1. oyun işleniş olarak 2. oyun ise konu olarak daha güzeldi.

İlk oyunun konusu fazlaca dallandı budaklandı. Kurgu, işleyiş, twistler çok güzeldi. Ama 60'lı yılların seri katil eserlerinden fırlama dallama bir katille başlayan ana konusu bir ortaçağ fantezi konusundan çok Marvel konusunu andırıyordu :D(Marvel küçümseme anlamında söylenmemiştir)

İkinci oyun ise... Eh bazılarınız bilir Asoiaf severim... Bir kralın gayrimeşru çocuklarının anasının başlattığı bir isyanla olan açılış beni cezbetmek için yeterliydi :D. Devamında krallar, büyücüler loncası, uluslararası komplolar... Ama birinci oyunun tam tersine işleyiş nispeten daha zayıftı. RP seçeneklerinin bizi ilk oyuna göre çok daha farklı sonlara götürmesi bir artıydı elbette ama oyun biraz fazla kısaydı ve kurgu nispeten daha tahmin edilebilirdi.

3. Oyun ise.... Karışık pizza gibi. Türkiye'deki ortalama bir pizzacıdan söylenen karışık pizzayı herkes sever. Bol malzeme falan... Ama bol malzemeli karışık pizza demek en iyi ve en güzel pizza demek değildir. Gene de subjektif olarak işlenen konuların benim için çok ilgi çekici olmasıyla 3 öne geçmekte nispeten.

Benim sıralamam

3>=1>2

Reis sendeki nasıl bir kindir :D ikinci oyunu yapan ve fast travel tasarlayan adamları vatana millete insanlığa katkıda bulunmuş ponçik insanlar olarak görmek lazım, kazığa oturtmamak ve yılan dolu kıyıdan uzak tutmak lazım :D Witcher 1 mekaniklerine duyduğun sempatiyi anlamdıramamakla birlikte saygı duymaktan başka elimden bir şey gelmiyor. Selametle...
Düşünceye saygı duyulmaz insana duyulur. Vatana millete bir şey yapmamışlardır. OInlar Hain'in en kötüsüdür. Hain asılır, adı lekelenir. Hepsi lekelensin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık