Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (2019-)

Diziyi beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 10 45.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 12 54.5%

• Kullanılan toplam oy
    22
Kitapçılar konusunda haklısın. 7 ila 8. Bölümü izlemedim ama hikayenin nesi merak ettiriyor? Bence hiç merak ettirmiyor :D Ciri gizemli bir karakter onun Geralt'la buluşması ve neler yapacakları merak ettiriyor sadece beni ama bunun haricinde dizide bi oturmamışlık var bence. Anlatamıyorum tam ama eğer ki aynı tarzda olan Game of Thrones dizisiyle karşılaştırırsak şuanda çok çok zayıf. Birde ilk bölümlerden çok fazla büyü gösterdiler bu tarz şeylerin biraz daha azar azar verilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Ayrıca gold dragon gerçek olamaz çok über birşey falan dediler sonra gösterdiler ama izleyiciyi hypelayacak herhangibirşey olmadı öyle melün melün bakıyordu Witcher onun için dövüşüyor bu izliyor.
Kitap ya da oyunlarla uzaktan yakından alakam Yok sadece bu oyunu oynayan bi arkadaşım oyunu anlata anlata bitiremiyordu Evren'in ne kadar iyi tasarlandığını falan diyordu. O arkadaş diziyi çok beğendi ben beğenmedim birde :D
7 ve 8'i ben de izlemedim. Krallıkları merak ettim. Onların geçmişlerini vs. İnsanların farklı ırklarla olan ilişkilerini ve geçmişlerini merak ettim. Witcher'ların geçmişini merak ettim. Başka Witcher yan karakter görür müyüz onu merak ediyorum. Büyücüler ne ayak onu merak ediyorum.

Özetle gösterdikleri şeyleri çok ayrıntılı işleyemedikleri için ve hepsinin bir amacı ve geçmişi olduğu için bunları göresim geliyor.

Dizi Witcher ve diğerlerinin maceraları şeklinde gittiği için her bölüm farklı konusu var gibi olmuş ama arkada derin bir hikayesi var. O hikayeyi öğrenmek istiyorum.

Sandbox konunun dünyanın derinliğini yumuşatmıştı. Witcher da malzeme yok diyen arkadaşlar ikinci oyunu oynasa ağızları açık kalır. Politik mevzuların içinde düşen Geralt’ın çırpınışları üçüncü oyunu yargılar. Üçüncü oyunda Witcher olmayı hissetmiştim. İkinci oyunun yaşattığı hisselerle GOT’un bile hayal edemeyeceği boyuttaydı.

Dizi izleyicisi olarak değerlendirirsek durum daha vahim. Öpüşürken büyü yapmak nedir Allah aşkına? Ya da ilkokul çocuğu diyalogları. Karakterlere takılan lenslerin ucuzlu. İç mekanların bir kısmı GOT’un ilk sezonundan bile zayıf. Ayrıca dizinin ağır ritim problemleri de var fakat o işin çok teknik kısımları.
Birde Witcher 3 de Geralt abimiz fazla güçsüz hissettirdi bana Witcher gibi hissedemedim ben pek :( Hani o İkinci oyunda ki ağırlığımız yoktu olaylar karşısında en eğlenceli yaratık dövüşleri veya dedektiflik olayı üçtedir tabi. Ama insan istiyor ki İkinci oyun Remake olsun şöyle büyük bir harita ile.

Anti Remakeçi tayfaya inat inadına Remake savunacağız. Ne varsa eskiler de var.

Yalnız izlediğim yerdeki yorumlara bakıyorum da cidden şu popüler olan her b.ku izleyeyim tayfası zaman karışıklığından dolayı diziyi eleştirip, diziyi bırakmış ya da bin tane laf etmiş.

Şunu anlayamayacak ne var çözemedim. Zaman karışık gidiyor diye dizi mi kötülenir lan? Bunlar herhalde GOT dışında yabancı dizi izlemeyen tayfa.

Yalnız izlediğim yerdeki yorumlara bakıyorum da cidden şu popüler olan her b.ku izleyeyim tayfası zaman karışıklığından dolayı diziyi eleştirip, diziyi bırakmış ya da bin tane laf etmiş.

Şunu anlayamayacak ne var çözemedim. Zaman karışık gidiyor diye dizi mi kötülenir lan? Bunlar herhalde GOT dışında yabancı dizi izlemeyen tayfa.
Zamanın karışık gitmesi dizinin en iyi taraflarından biriydi oysaki :bilmem:

Son düzenleme:
Zamanın karışık gitmesi dizinin en iyi taraflarından biriydi herhalde oysaki :bilmem:
Aynen öyle.

Birkaç popülerci yorumu paylaşayım.

-Kafa dağıtmak için izliyoruz, bu ne ya zaman karışık.
-Bu zamandan bir şey anlamadım.
-Zamanın karmaşık olması diziden soğuttu.
-Zamanın nasıl olduğunu bir türlü çözemedim. Bizden bunu nasıl anlamamızı bekliyorlar.
vs vs. :(

İşte her yere dizi reklam verince ve çok popüler olunca, her tip izleyince böyle oluyor. Bunlar yabancı film falan da izlememiş galiba. Diziyi geçtim. :(

Got'un son 2-3 sezon batırmasını sağlayan da bu tayfa ya. Dizi biraz daha ilk izleyen, takip eden tayfaya yönelik olsaydı o kadar batıramazlardı. İyi ki dizi önceden çekilmiş yoksa bunun da içine edeceklerdi.

Cast konusunu herkes yazmış da canavarları da yetersiz bulan tek ben miyim ? Got ejderhalarından sonra burdaki ejderhaları görünce insan ister istemez soğuyor.Mağaradaki fantastik öpüşme-dövüş kombosuna ne demeli Hint filmlerinde bile yok bu sahneler.Ayrıca bölümler kronolojik ilerlemiyor son bölümde 12 yıl geçti muhabbetini yaptılar herkes 12 yıl yaşlı çıkacak diye bekliyorum meğer öncesinde gördüğümüz olaylar 12 yıl öncesinin olaylarıymış.Sağolsunlar bölümlerde bunları belirtmedikleri için dizinin sonunda anca anlaşılıyor.
Henüz izlememiş olan varsa tavsiyem netflix'e para verip falan izlenmez ancak halihazırda üyeliğiniz varsa ve 7-8 saat boş vaktinizi öldürmek istiyorsanız izleyebilirsiniz.Cast ve Cgi (Henry Cavill hariç) rezalet durumda.Ayrıca GoT kalitesi bekleyerek izlemeniz büyük bir hüsrana uğratır sizi haberiniz olsun.

Cast konusunu herkes yazmış da canavarları da yetersiz bulan tek ben miyim ? Got ejderhalarından sonra burdaki ejderhaları görünce insan ister istemez soğuyor.Mağaradaki fantastik öpüşme-dövüş kombosuna ne demeli Hint filmlerinde bile yok bu sahneler.Ayrıca bölümler kronolojik ilerlemiyor son bölümde 12 yıl geçti muhabbetini yaptılar herkes 12 yıl yaşlı çıkacak diye bekliyorum meğer öncesinde gördüğümüz olaylar 12 yıl öncesinin olaylarıymış.Sağolsunlar bölümlerde bunları belirtmedikleri için dizinin sonunda anca anlaşılıyor.
Henüz izlememiş olan varsa tavsiyem netflix'e para verip falan izlenmez ancak halihazırda üyeliğiniz varsa ve 7-8 saat boş vaktinizi öldürmek istiyorsanız izleyebilirsiniz.Cast ve Cgi (Henry Cavill hariç) rezalet durumda.Ayrıca GoT kalitesi bekleyerek izlemeniz büyük bir hüsrana uğratır sizi haberiniz olsun.
O dediğin zaman olayı kafaları çok karıştırdı. Kitapla ve oyunlarla hiç alakası olmayan arkadaşlarım hiçbir şey anlamamışlar.
Yine aynı şekilde kitapla ve oyunla alakası olmayan bazı insanlar da bu olayı çok beğenmişler.
Benim çok sinirimi bozdu şahsen hikayenin o şekilde yavaşlaması.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık