Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Rings of Power (2022-)

2. Sezonu Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 5 17.9%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 23 82.1%

• Kullanılan toplam oy
    28
Arada bir çağ var dizideki belli ki daha toy ve arayışta olan bir Galadriel.
Filmdeki ise tam olmuş Galadriel var yani ikisini karakteristik duruş anlamda bir tutmamak lazım bence.
Genel olarak bir normalleştirme var Elflerde ki en çok göze batan bu olmuş. En basitinden Feanor'un çekici sahnesini örnek vermişti biri ki doğru. Eşi benzeri bir daha yapılamamış Silmarilleri döven çekicin sunuluşuna bak. Tarihi eser gibi muhafaza edilecek şeyi ellerinde cüce çekici gibi gezdiriyor Celebrimbor.

Elflerde bir farklı varlık gibi gösterme niyeti hiç güdülmemiş, normalleştirme var her yerde.

İzmir'den Yunan'a yüzüyor insanlar yahu amma abarttınız. Su kendi kaldırıyor zaten. Arşimet yasalarını da mı öğretmediler size... :artiz:
Britanya'dan Amerika'ya yüzen varsa dediğin doğru kabul edilebilir.

Kaldı ki akraba kıyımı diye bir şey var bu evrende, bir araştır neymiş bu diye bence. Neden absürt olduğu belki daha da anlaşılır.

Britanya'dan Amerika'ya yüzen varsa dediğin doğru kabul edilebilir.

Kaldı ki akraba kıyımı diye bir şey var bu evrende, bir araştır neymiş bu diye bence. Neden absürt olduğu belki daha da anlaşılır.
Bahsettiğin olaya baktım da bir taraf melkor'u yakalamak için gemi isterken Galadriel'in amacı geri dönmek. Kaldı ki dönerken direkt karaya çıkmıyor. Kayıkımsı bir şeye denk gelip öyle yollarına devam ediyor. Haliyle kaç gün kaç km yüzdüğüne dair bir çıkarım yapmak biraz işkembe-i kübra olacak. Hadi diyelim kadın tüm o yolu yani britanyadan amirakaya kadar yüzmüş olsun. Bu kadim bir elfin yapamayacağı bir şey mi? Hem evrenin kurallarına kati bir bağlılık talep ederken bu kuralların hepsinden haberdar mıyız acaba?

Bahsettiğin olaya baktım da bir taraf melkor'u yakalamak için gemi isterken Galadriel'in amacı geri dönmek. Kaldı ki dönerken direkt karaya çıkmıyor. Kayıkımsı bir şeye denk gelip öyle yollarına devam ediyor. Haliyle kaç gün kaç km yüzdüğüne dair bir çıkarım yapmak biraz işkembe-i kübra olacak. Hadi diyelim kadın tüm o yolu yani britanyadan amirakaya kadar yüzmüş olsun. Bu kadim bir elfin yapamayacağı bir şey mi? Hem evrenin kurallarına kati bir bağlılık talep ederken bu kuralların hepsinden haberdar mıyız acaba?
Ne zannediyorsun sen o denizi Reis ? Yarı olimpik yüzme havuzu mu ? Hiçbir şey yaşamıyor mu orada :oleyo2:

Bencede çok abarttiniz yüzme mevzuunu. Daglara taşlara tırmanıyo 2 snde troll yamultuyor ne var denizide yüzerek geçebilir. Rayli yolda giderken deniz canavarlarıni tekliyodu. Bu o kadar güçlü değil en azından. :D

Arada bir çağ var dizideki belli ki daha toy ve arayışta olan bir Galadriel.
Filmdeki ise tam olmuş Galadriel var yani ikisini karakteristik duruş anlamda bir tutmamak lazım bence.

Bak 2 bölümlük diziye 3 filmlik seriden bir kare attım seveceğini düşünmüştüm :gamyon:

Galadriel her sahnede her filmde muazzamdı ya, umarım dizide de sağlam bir derinlik görürüz karakteri açısından.
Mesela şu an 1. sezonda abisinin izninden gidecek gibi duruyor ve şahsen ben ilerde bundan kurtulup abi kardeş örgüsünün dışına taşmasını isterim.
Elrond liseden arkadaşı gibi yaklaşıyor. Elf yüceliğini ya da soyluluğunu hiç hissettin mi? Galadriel yerine adını Zeyna yap, bu çağı anlatan bir hikaye salla gitsin. Niye Galadriel yapıyorlar ki? Feanor'un yeğeni böyle mi olacaktı?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 20)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık