Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Lord of the Rings: The Rings of Power (2022-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 42 31.6%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 91 68.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
Bir an Sauron duyarı kasacaklar diye çok korktum ya. Sezonun diğer bölümlerine göre daha iyi bir bölümdü. Bu bölüme kadar iptal olur diye düşünüyordum ama bence devamı gelir iki sene sonra. Yine bir dünya mantık hatası, karakterlere uymayan hareket ve sözler, genel olarak diyalogların basitliği falan gırla.

Her şeyin beklendiği gibi olması normal aslında çünkü zaten uyarlama bir eser ve ya acaba şu olur mu diye düşünüyor olmamız çok kötü uyarlıyor olmalarındandı. Neyse Uzun Adam iyi oynuyor. Ve evet, uzun adam sondaki cümlesiyle kim olduğunu da belli etmiş oldu.

Galadriel'in Sauron takıntısının Sauron'u kurtarıp meydana salmasına sebep olması değişik bir ironi olmuş :D Güzel bir sezon finaliydi, sezon da genel haliyle başarılı bir proje olmuş. Diğer sezon iki sene sonra gelecekse, yine profesyonel bir proje olarak gelir muhtemelen. Yalnız şu Gadadriel'in trole zıplaması ve gardiyanları hapse sokması gibi absürt sahneler tekrarlanmaz umarım.

Sauron-Galadriel konuşması sezonun en iyi kısmıydı herhalde. Son bölüme Sauron'u saklayacaklarına en başta ortaya çıkarsalar ne kadar kitaba uymasalarda Sauron karizmasıyla diziyi götürürdü.Serinin ana karakterş son bölüme kalınca sezon genel olarak ortalama bir dizi havasındaydı. İkinci sezon biraz daha kitaba uygun ilerleseler gene kurtarabilirler.

Bir de demeden geçmeyelim 3.bölümde demiştik :a:

Güzel bölümdü. Gandalf'ın silkelendikten sonra yüz ifadesinin birden değişmesi falan güzeldi. Gandalf'ı baya beğendim bu bölüm.
Elrond'a da dizinin başında nötr bakıyordum da son 2 bölüm kendisine bir hayli ısındım.
Genel olarak iyisiyle kötüsüyle fena olmayan bir sezondu. Yüzüklerin en sonda yapılmasıyla da zaten hazırlık - giriş sezonu olduğu açıkça belli oldu.

Galadriel ve Sauron'un suda yansıyan sahnesi iyi düşünülmüş ve baya hoşuma gitti.
Umarım bu sezondaki eksikleri görüp bir sonraki sezonda bu tarz sahnelere daha çok kafa yorarlar.

Bezos'un çöpe atacak 1 milyar doları daha yoksa, 2. sezonu boşa beklemeyin. Neyse, 2 sene olmaması çok iyi oldu. YouTube önerilenlerine düşmeden 1. sezondan kurtulduk. Haha.

Plaza erkeği evlilik teklifi ediyor.

Aslında 2-3 bölüm iyi ve izlenebilirdi. Diğerleri dizinin kalitesini çok düşürdü, özellikle finale yaklaşarken ki 7.bölüm. Yani boş zamanımda izleyebileceğim bir dizi havasındaydı. Diyaloglar genel itibariyle görkemli değildi. Senaristler umarım iyi bir zaman harcarlar çünkü bu şekilde çok altta seyr eder. 10/6.5 puan veriyorum. Bu da yüzüklerin yapılışının ve Numenor'un iyi tasarlanmasından diğer türlü 6 puan zor alırdı. Bu arada en beğendim karakterde Elrond oldu, diyalogları en iyi onunkiydi. Cücelerin eğlence tarafı da iyi işlenmişti. Her zamanki gibi hobbit bölümleri dandik ve sıkıcıydı. Halbrand aslında bizleri birkaç kez yanılttı, bir kaç kere Sauron dedik ama %100 emin olamadık. Yani kurnazlığı ve insanların düşüncelerini manipüle etmesi fena değildi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık