Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

The Legend of Korra (Sezon 3)

Arkadaş güzel bölümdü ama kataranın kızı ezik olması saçma olmuş tenzin havada ustadan öğrendi kızı kimden en güçlü su bükücüden filanda filan sonu nasıl balıyacaklar merak konusu ama bu avatarı bu kadar ezikte yapmalara çok kötü ya. anng hadi maldı az bari ama bişeler yapıyordu :D

Şu an Tenzin reyize böyle ''air bender mı olur lan'' diye laf yaptığım dakikaların pişmanlığını yaşıyorum. Adam 3'e 1 bile alacaktı da kahpeler 4 kişi girdiler kurbana girer gibi. Finalde Katara,Toph,Zuko ve Korra 4'lüsü Red Lotusa karşı kapışsın istiyorum.

Şu son bölümler sizce de çok iyi değil mi beyler? TLA tadını almaya başladım cidden.:/
Hacı ATLA'da her sezon farklı hikaye farklı bir kurgu vardı, senaryo daha genişe yayıldığı için aldığımız tat da farklıydı haliyle. Ancak burada durum farklı. En başta tek sezonluk planlanan bir seri iken sonra 2 ve 3. sezonları çıktı ki geneline baktığımızda sezonların son 3-4 bölümü dişe dokunur, doyurucu oluyor.

Aang zeki bir karakterdi, olayları hızlı kavrıyor, çabuk hallediyordu. Burada da ona benzer şekilde daha veled iken 3 element kullanabilen bir avatar var ancak önce ki avatar ile yakından uzaktan alakası yok. Aang yaklaşık bir sene gibi bir eğitim aldı o aldığı eğitim ile Korra'ya nefes aldırmazdı, yaş ve tecrübe(element kullanımı) farkına rağmen.

Ve son olarak senaristlerin aklından ne geçiyor onu bile anlamadım ben. Korra'dan önceki avatar hayatlarına adamlar reset attılar çok gerek varmışcasına sanki. Herhalde Korra'ya beklenen ilgi gelmeyince Aang'dan kurtulalım diye düşündüler bunu da nasıl yaparız önceki hayatlarıyla olan bağını kopartarak. Ve böyle ucuz bir senaryo ile Korra'yı dünya üzerinde ki yardım alamayan tek avatar olarak bıraktılar.

Korra'nın artısı, metal bükücü olması, belki ilerde lav falan da bükebilir, yıldırım büküyor mu ondan da bihaberiz zaten. Belki bu tarz ikincil ve üçüncül elementler türetir senaristler.

Lavı sadece avatar bükerdi güya. Metal yıldırım kan bükme ele ayağa düştü. Hava bükme becerisini dün kazanan hoop usta oluyor bir anda.
Metal konusunda katılabilirim de kan bükme de kaç kişi gördük ki şu zamana kadar Katara ve Katara'ya zorla öğreten koca karı, Yakone ve iki oğlu bunlar dışında kan bükücü görmedik.

Lav konusunda pek emin değilim şahsen ancak şu zamana kadar sadece bir kişide gördüğümüzü düşünürsek onda da bir problem yok gibi.

Hava bükücü ustası şu an sadece Tenzin, bir de büyük kızı Jinora var ki o da tam olarak hazır değil, en azından Tenzin böyle düşünüyor.

Sen olayların gazıyla biraz sert girmişsin konuya. :ehe:

Yaa lav olayı aynı buzdaki gibi..
Titreşim ve hareketle topraktaki metalleri büküyor.
Erimiş metal aslında o lav değil...
Ve aynı buz su gibi toprağında sıcaklığını bükebilirsin.
Bulut nasıl hem hava hem su bükücü tarafından bükülüyorsa lavda hem ateş hemde toprak tarafından bükülebilir.
Zaten ateş kadar ovverrated ve ballı güç yok.
Sıcak hava akımları ile hqva bükücünün havasını yönlendir.
Sıcak dumanı yönlendir lav bük yıldırım bük. İlerde ısı kontrolü ile suyu buza çevirmezlerse ******** değilim tabii o kadar iddalı olmamalı.

Yakone diyorki kan bükme kabileleri var. Ayrıca dolunay da bile zar zor kullanılan tekniği adam sadece zihniyle yapıyor.

Lav bükmek için toprak+ateş bükmek lazım diye biliyorum.

Ustadan kasıt dövmeler değil Zaheer hava bükmeyi öğrendiği an White Lotus elemanı dövüyor +Dai li ajanlarını dövüyor.

Gaza gelmedim ama şunu söylemek lazım ki avatarın avatar state'de dayak yediği bir seri. İlk seriyle bağlarını iyice kopartsa keşke.
Şu an tamamen bağları koptu, tek tabanca takılıyor işte Korra. Eğer bir yolunu bulamazsa, avatarlık döngüsü kendisiyle tekrar başlayacak.

Lav bükme ateş+topraktan ziyade toprağın bir alt elementi olarak; ateş almış toprak ürünü olarak düşünülebilir. Zaten lav bükücü herifte toprak bükücü.

Zaheer konusuna gelirsek adamların dövüş yetenekleri üst düzey, en başta bükücü olmadığında Ty Lee gibi düşünebilirsin. Tabi daha üst versiyonu.

Kan bükme ben sana gördüklerimizi bildiklerimizi yazdım, Yakone'nin bahsettiği kabileleri görmedik belki bir ütopyadır. Belki hayalidir, adam takıntılıydı farkındaysan. Tabi bu dolunaysız günde bile kan bükmesini haklı çıkartmıyor. Ancak şöyle bir durumda var ki Katara sadece öğrendi, hiç bir zaman kullanma ve geliştirme taraftarı olmadı, çok acımasız bir teknik olduğundan dolayı. Yakone'nin bu tarz prensiplere sahip olduğundan kuşkuluyum. Adam su bükme yerine kan bükmeyi geliştirmiş olabilir.

Zaheer, kendisi söyledi Beyaz Lotus eski benliğinden uzaklaştı diye. Hatırlarsan Aang zamanında o dönemin kendi alanında zirve kişiler bu gruba mensuptu. İroh olsun, Bumi, Aang'in ilk ateş bükme hocası, Sokka'nın kılıç hocası ve Aang ve Katara'nın kuzey su kabilesinde ki su bükme hocaları bu adamlar kendi alanında doktora yapmış adamlardı. Ancak Korra döneminde bu misyonlarından vazgeçip normal silahlı bir güç unsuru olarak yollarına devam etmişler. Zaheer ise İroh'tan sonra Ruhlar Dünya'sına gitmeyi başaran ilk insan evladı. Küçümsenmeyecek bir özellik bence. Kızıl Lotus'un diğer üyeleri de Zaheer gibi artık tavan yapmış kişiler. Eski Kızıl Lotus üyesi olan Korra'nın amcası Unolaq bile ne kadar güçlüydü hatırlarsan ilk sezonda. Onun için Zaheer'in gücü yanıltmasın seni.

Monkey :D Luffy

Seride herkesin canını sıkan şey o bencede Zuko İrohtan bindir güçlükle yıldırım bükme öğrendi ilk seriyi izleyince yıldırım büken olayı bitirmiş gibi düşünürdüm şimdi fabrikaya elektrik vermek için onlarca kişi yıldırım bükücülük yapıyordu:Dsanırım bu da biraz bizim çağımız internet çağı gibi oldu yani Korra çağı zaten Aangin bebeliğinden beri tıpkı günümüzdeki dünyanın mistisizime bu ruh dünyassından uzaklaşamasını göstermek istediler tamamen ruhani bir olgu olan avatarlığın materyalist dünyadaki iz düşümü hoş olmadı ee haliyle bükücülüğede yansıdı her şey çok yaygın herkes için bükücülük bir alışıldık bir şey olmuş hatta üzerine tartışıyorlardı ee bu ortamda felsefesi dışında bükücülük yeteneklerine sahip olanlar mafya ve probending gibi abidik işlere bulaştılar zaten belli bir yetenek durumu yoksa bu bölümdeki gibi işi felsefesiyle bilen adamlar bükücülükte aşmış oluyor

Aang'in hikayesinde 4 insan 2 hayvandan oluşan grup dünyayı karşısına almıştı, Burada bakıyorsun dünyayı yanına almış Korraya dakika başı darbe girişimleri var. Diğer neden ise Korra'da Avatar ünvanın ele ayağa düşmesi. Aang zamanında 100 yıllık boşluktanda olsa ''Avatar''ın bir ağırlığı vardı. Koca dünyada bir tane olan bükücülerin şahı, mutlak güç Avatara sokak mafyası gider yapıyor. Lan sen hayırdır derler adama..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık