Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Falcon and the Winter Soldier (2021)

Diziyi Nasıl Buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    18
Bu bölüme kadar hiç kötü olduğunu düşünmemiştim ama bu bölüm gerçekten kötüydü, karli ile oluşturulmaya çalışılan tip serinin içine etti.

Dizi iyi başlamıştı, devamında çok tatmin edemedi.
Falcon' un zırhı "cosplay"'den hallice olmuş, çizgiromana sadık kalmışlar ama yine de pek oturmamış üzerine sanki. Wakanda' dan geince daha metalik ve sade bir şey bekliyordum açıkçası, en azından keşke beyaz yerine mavi ya da kırmızı yapsalarmış çoğunluğunu. Kanatlar güzel.

Rezil başladı daha rezil bitti. Büyük oranda aksiyon dizisi çekeceğiz ama bir yandan da toplumsal mesajlar vermeye çalışıp hiçbirini yapamayalım millet ne olduğunu anlayamayınca sever belki diye düşünmüşler galiba. Hadi bu bölümdeki aksiyon sahneleri fena değildi de arkadaş bu nasıl senaryo. Walker' bütün sezon dansöz gibi bir öyle bir böyle takılıyor, Sharon durduk yere Broker olmuş dünyaya düşman, çilli ergenin biri bu dünyaya sokayım deyip milleti öldürüyor üstüne sen de mi brütüs naraları atıp duruyor. Bucky ile Zemo olayı zaten komedi. Bucky bütün dizi boyunca yaşlı Miyagi emmiye nasıl anlatacam diye düşünüp finalde kapıyı çalıp ben vurdum deyip gidiyor. Zemo'yu da dizi de hapishaneden evci iznine çıkarıyorlar haftasonu için. :hhh:Ulan ya harcanan paraya yazık cidden. Hadi Wandavision'da o kadar iyi değildi de gelecek filmler için temel atılıyordu, bunda öyle bir şey de yok.

3;09 > ilk 5 bölüm

Çok kötü olmasa da beklediğim gibi vasat bir final oldu.
Öncelikle Karli karakterinin giderek dozunu arttırdığı tüm radikal terörist eylemlerine rağmen Sam'in ondan vazgeçmek istememesi bir noktadan sonra rahatsız edici hale geldi. Bu bölüm de yaptıklarından sonra final dövüşünde çoktan geri dönüşü olmayan bir yola girmişti bence.

Sharon'un Power Broker olma ihtimali son bölümlerde iyice ayyuka çıkmıştı. Karakteri bu şekilde farklı bir yola soktular, çizgi romanlarda hiç böyle bir geçmişi olmadığından garip hissettirse de eyvallah. Ama bundan sonra kendisinden ne kadar malzeme çıkar, büyük olaylarda ne denli rolü olur şüphelerim var.

Sam'in siyahi bir Captain America olarak sorumluluklarını anlaması ve söylem anlamında da belirli aksiyonlar alması hoş ama bu senatörlerle konuşma sahnesi daha kötü kurulabilir miydi bilmiyorum. Aksiyon biter bitmez senatörler hemen kadraja giriyor ve ayaküstü politik meseleler konuşulmaya başlanıyor. Diyaloglar ve senatör rollerindeki yardımcı oyuncuların performansları da okul müsameresinden hallice. Yine de Sam'in direkt duruş sergilediği ilk meselenin bir nevi mülteci konusu olması Nick Spencer'ın Captain America: Sam Wilson serisiyle güzel bir paralellik oluşturmuş. Uygulama çok kötü olsa da yapmaya çalıştıkları şey hoşuma gitti. Bu arada Captain America: Sam Wilson çizgi romanıyla ilgili zamanında bir yazı yazmıştım, ilgisini çekenler bu bağlantı üzerinden okuyabilir.

Son olarak MCU'da şu "blip" yani Thanos'un kıyımında yok olan insanların bıraktıkları gibi değil de beş yıllık bir aradan sonra geri dönmesi durumu ne kadar farklı hikayelere olanak sağlıyor yav, muazzam bir kreatif karar olduğu yavaş yavaş anlaşılıyor. Mülteci sorunu mu anlatacaksın, Meksika sınırıyla falan kafanı ağrıtmadan blip sonrası yeni statükoyla ilgili bir sorun uydur, anlatacağını anlat. Mis gibi iş.

Söylenecek hiçbir şey yok gerçekten.150 Milyon $ bütçeden bu saçmalığın çıkması inanılır gibi değil.Saçmalık diyorum çünkü buna dizi demek Akasya Durağı'na bile hakaret olur.Bunun için para ödeyip platforma üye olsaydım hayatımda harcadığım en boşa giden para o üyelik ücreti olurdu.Henüz izlememiş arkadaş,eş,dostunuz varsa uyarın izlemesin ortalama 75 yıl olan ömrünün 5-6 saatini buna ayırmasın...

Pek sanmıyorum, oynayan oyuncu Secret Invasion dizisine katılmışsa falan bir ihtimal derim de görmedim öyle bir şey. Gerçi karakterin genel hikayesinde niye Broker'a dönüştüğü de temelsiz durumda belli de olmaz.
En sonda mahkeme sahnesi var, orayı izledin mi? Mahkeme çıkışında telefonda söyledikleri yeterli oldu benim için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık