Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Tekken Projesi

Yapmak istediğimi tam olarak yetiştiremedim. Ama basit bir şeyler yazarak adım atalım.

Adı: Tolga (Toruga)

Hikaye: Ailesi ile birlikte yaşamış ve onların kurduğu hayatı takip etmek üzere bir hayat yaşamıştır. Her genç gibi okul hayatını yaşamış ve üniversitede bir bölüm okuyarak mezun olmuştur. Ancak gerçek hayat, ailesinin söylediği hayattan çok farklı olduğunu farketti. Bu yaşadığı hayal kırıklığı ailesine de vurmuştur. Kendi istedikleri gibi başarılı bir çocuk olmadığı için sürekli memnuniyetsizliği Tolga'ya göstermişlerdir. Ve yine ona ne olması gerektiğine dair sözler söyleyip; Tolga'ya kendilerinin arzu ettiği bir hayat yaratmak istediler. Ancak inşa ettikleri hayat, öncekisi gibi.. Sonuç ? Sonuç yine kendisi bir hiç... Bir gün evden ayrılıp; kafa dinlemek için dışarıya çıktı. Düşünceler içinde kaybolurken, kendisine bir soru sordu. Sorunun cevabını veremedi. Kendisi ne istiyordu ? Sonsuz para mı ? Saygınlık mı ? Şöhret mi ? Onu tatmin edecek cevap ne olduğunu bilmek istiyordu. Hayatında hiç bir şey olmayan bu karakter nereden başlamalıydı ?

Güreş ve Sayokan dövüş sanatını öğrenmeden önceki fiziksel özelliği

Boy: 1,73
Kilo: 55
Saç: asker traşı
Göz rengi: yeşil göz

Güreş ve Sayokan dövüş sanatını öğrendikten sonraki fiziksel özelliği

Boy: 1,82
Kilo: 86
Saç: dalgalı uzun kumral renginde saça sahip
Göz rengi: yeşil göz

Dövüşürken girdiği giyimi-kuşamı:

üstteki Kara murat kıyafetinin üst kısmı ve alt giyimi de diz altı bol pamuk ve polyester karışımı düz siyah kumaş giyiyor.

Arkadaşlar, bu sadece üstünkörü detayı ve derinliği olmayan karakter tasarımıdır. Bundan daha da iyi örnekler çıkaracağınıza inanıyorum. Lakin katılım önemli. Katılım bizim motivemiz olacaktır.
Referansız alacağımız ünlüleri Yavuz Selekman, Cüneyt Arkın, İzzet Günay birleşimi bir şey düşünüyorum.

Yani güzel olmuş fena değil ama bu sıkıntılı hayatta karaktere yardım eden bi hoca/sensei eklesen güzel olabilir belki yeni bir karakter ya da Tekken karakterlerinden birisiyle karşılaşıp ilham falan alsın

Yanlış hatırlamıyorsam mavi saçlı yağlı güreşçi bir karakter vardı Türk olarak.
Onun dışında net Cüneyt Arkın tiplemesi olsa güzel olur.

Edit: Zaten profil yapmışsın daha yeni gördüm :D

Son düzenleme:
Yanlış hatırlamıyorsam mavi saçlı yağlı güreşçi bir karakter vardı Türk olarak.
Onun dışında net Cüneyt Arkın tiplemesi olsa güzel olur.
Tekken evreninin karakterleri Edgy tipte karakterler hakim. Street Fighter tam tersi. oradaki temsilcimiz Pehlivan Hakan. Bayağı iyi uyarlandı bence. Önemli özelliklerimizi karikatürize edinmiş bir biçimde sergilediler. Tekken'de ise tüm karakterler birbirlerine aslında benzerler. Farklıklar var ama hepsinde illa benzerlikler mevcut. Ki Cüneyt Arkın, Selekman, Serdar, Günay gibi eli yüzü düzgün karizmatik tipler Tekken dünyası için çok uygunlar. Var mı ekleyeceğin fikrin ?

@ginejero
Aslında Tolga karakteri için iki dönüm noktasın olmasının gerektiğini düşünüyorum. İlk dönüm; ona hayata atan sevdiği babalık yapan mentor. Bir diğeri de ona güçlü olmayı öğreten kişi.

Baba olarak saydığı adamı Kemal Sunal'ın bu resimdeki haliyle referans alırdım. Gerçekten saf mutluluk.

Ona güçlü olmayı öğreten mentoru da;
Hulusi Kentmen'in gençliğini - ilk resmini referans alırdım. Şöyle ak düşmüş kaba sakallı kaytan bıyıklar aşırı hoş olurdu.

@ginejero
Aslında Tolga karakteri için iki dönüm noktasın olmasının gerektiğini düşünüyorum. İlk dönüm; ona hayata atan sevdiği babalık yapan mentor. Bir diğeri de ona güçlü olmayı öğreten kişi.

Baba olarak saydığı adamı Kemal Sunal'ın bu resimdeki haliyle referans alırdım. Gerçekten saf mutluluk.

Ona güçlü olmayı öğreten mentoru da;
Hulusi Kentmen'in gençliğini - ilk resmini referans alırdım. Şöyle ak düşmüş kaba sakallı kaytan bıyıklar aşırı hoş olurdu.
İşte hikâyeyi bu kadar karışık yapma ikisini de birleştir tek kişi yap daha iyi olur yani bence

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık