Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Tekken Projesi

Biraz daha açmam gerek herhalde şimdi Türk kültürü referansı ve dövüş stiline gelecek olursak karakter ve hikaye referansında bol bol yedirilebilir dövüş stili ise biraz güreş biraz da sayokan tarafından alınmalı diye düşünüyorum.
Ben onu düşündüm. Hibrit bir tarz oluşturabiliriz. Ben çakı stilini de düşünüyorum. Kabadayı stili

Mitolojik Türk karakterlerden olabilir. Mesela "Kızagan", güç, savaş ve kaba kuvvet tanrısı olarak anılır. Gökyüzünün dokuzuncu katında oturan Kızagan çok güçlü ve kudretli.

Yeraltı dünyasının tanrısı "Erlik".

İnsanları kötülüklerden koruyan ruh "Suyla".

Yazdım onu öneri olarak. Türk fenotipine benzer bir tip ile olur.

Mitolojik Türk karakterlerden olabilir. Mesela "Kızagan", güç, savaş ve kaba kuvvet tanrısı olarak anılır. Gökyüzünün dokuzuncu katında oturan Kızagan çok güçlü ve kudretli.

Yeraltı dünyasının tanrısı "Erlik".

İnsanları kötülüklerden koruyan ruh "Suyla".

Yazdım onu öneri olarak. Türk fenotipine benzer bir tip ile olur.
Aslında yeraltı dünyasıyla içli dışlı Türk karakter düşünüyorum. İsmini de Erlik vermek çok uygun olur. Tekken dünyasına uygun bir tipleme. Ayrıca şu an yarattığım karakterin mottosunu "Para demek özgürlük demek" fikrinden çıkarak oluşturuyorum.

Yapmak istediğimi tam olarak yetiştiremedim. Ama basit bir şeyler yazarak adım atalım.

Adı: Tolga (Toruga)

Hikaye: Ailesi ile birlikte yaşamış ve onların kurduğu hayatı takip etmek üzere bir hayat yaşamıştır. Her genç gibi okul hayatını yaşamış ve üniversitede bir bölüm okuyarak mezun olmuştur. Ancak gerçek hayat, ailesinin söylediği hayattan çok farklı olduğunu farketti. Bu yaşadığı hayal kırıklığı ailesine de vurmuştur. Kendi istedikleri gibi başarılı bir çocuk olmadığı için sürekli memnuniyetsizliği Tolga'ya göstermişlerdir. Ve yine ona ne olması gerektiğine dair sözler söyleyip; Tolga'ya kendilerinin arzu ettiği bir hayat yaratmak istediler. Ancak inşa ettikleri hayat, öncekisi gibi.. Sonuç ? Sonuç yine kendisi bir hiç... Bir gün evden ayrılıp; kafa dinlemek için dışarıya çıktı. Düşünceler içinde kaybolurken, kendisine bir soru sordu. Sorunun cevabını veremedi. Kendisi ne istiyordu ? Sonsuz para mı ? Saygınlık mı ? Şöhret mi ? Onu tatmin edecek cevap ne olduğunu bilmek istiyordu. Hayatında hiç bir şey olmayan bu karakter nereden başlamalıydı ?

Güreş ve Sayokan dövüş sanatını öğrenmeden önceki fiziksel özelliği

Boy: 1,73
Kilo: 55
Saç: asker traşı
Göz rengi: yeşil göz

Güreş ve Sayokan dövüş sanatını öğrendikten sonraki fiziksel özelliği

Boy: 1,82
Kilo: 86
Saç: dalgalı uzun kumral renginde saça sahip

Dövüşürken girdiği giyimi-kuşamı:

üstteki Kara murat kıyafetinin üst kısmı ve alt giyimi de diz altı bol pamuk ve polyester karışımı düz siyah kumaş giyiyor.

Arkadaşlar, bu sadece üstünkörü detayı ve derinliği olmayan karakter tasarımıdır. Bundan daha da iyi örnekler çıkaracağınıza inanıyorum. Lakin katılım önemli. Katılım bizim motivemiz olacaktır.

Yapmak istediğimi tam olarak yetiştiremedim. Ama basit bir şeyler yazarak adım atalım.

Adı: Tolga (Toruga)

Hikaye: Ailesi ile birlikte yaşamış ve onların kurduğu hayatı takip etmek üzere bir hayat yaşamıştır. Her genç gibi okul hayatını yaşamış ve üniversitede bir bölüm okuyarak mezun olmuştur. Ancak gerçek hayat, ailesinin söylediği hayattan çok farklı olduğunu farketti. Bu yaşadığı hayal kırıklığı ailesine de vurmuştur. Kendi istedikleri gibi başarılı bir çocuk olmadığı için sürekli memnuniyetsizliği Tolga'ya göstermişlerdir. Ve yine ona ne olması gerektiğine dair sözler söyleyip; Tolga'ya kendilerinin arzu ettiği bir hayat yaratmak istediler. Ancak inşa ettikleri hayat, öncekisi gibi.. Sonuç ? Sonuç yine kendisi bir hiç... Bir gün evden ayrılıp; kafa dinlemek için dışarıya çıktı. Düşünceler içinde kaybolurken, kendisine bir soru sordu. Sorunun cevabını veremedi. Kendisi ne istiyordu ? Sonsuz para mı ? Saygınlık mı ? Şöhret mi ? Onu tatmin edecek cevap ne olduğunu bilmek istiyordu. Hayatında hiç bir şey olmayan bu karakter nereden başlamalıydı ?

Güreş ve Sayokan dövüş sanatını öğrenmeden önceki fiziksel özelliği

Boy: 1,73
Kilo: 55
Saç: asker traşı

Güreş ve Sayokan dövüş sanatını öğrendikten sonraki fiziksel özelliği

Boy: 1,82
Kilo: 86
Saç: dalgalı uzun kumral renginde saça sahip

Dövüşürken girdiği giyimi-kuşamı:

üstteki Kara murat kıyafetinin üst kısmı ve alt giyimi de diz altı bol pamuk ve polyester karışımı düz siyah kumaş giyiyor.

Referans alacağımız ünlü:

Yavuz Selekman ile Cüneyt arkın karışımı düşünüyorum

Arkadaşlar, bu sadece üstünkörü detayı ve derinliği olmayan karakter tasarımıdır. Bundan daha da iyi örnekler çıkaracağınıza inanıyorum. Lakin katılım önemli. Katılım bizim motivemiz olacaktır.
@ginejero üstünkörü bir karakter tasarımı attım. Fikirlerini merak ediyorum

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık